Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Kedves tinik! Mit gondoltok,...

Future psychologist kérdése:

Kedves tinik! Mit gondoltok, a barátaitok, kortársaitok hogyan hatnak rátok? Mennyiben befolyásolnak titeket pozitív vagy negatív irányban bármilyen téren is?

Figyelt kérdés
Pszichológus hallgató vagyok, és az egyik órán a serdülőkori kortárskapcsolatokról, barátságokról kell előadást tartanom. Az előadásnak nemcsak a szakirodalom feldolgozása, hanem a Ti véleményetek is fontos része lenne. Ebben kérném segítségeteket. Kérlek Titeket, írjátok le a véleményeteket a fent leírt kérdéseimre! Köszönöm a segítséget. :)

2015. nov. 14. 15:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy kiről van szó. Nekem az osztályban a legjobb barátom nagyon jó hatással van rám.


Tavaly is vele jártam egy osztályba és nagyon jóba voltunk, de idén nagyon megkedveltem és folyton vele akarok lenni. A lényeg hogy tavaly folyton késtem, elég rosszul tanultam. Ő viszont jó tanuló és pontos. Most mindig vele jövök suliba, jó pontosan. Jobban tanulok. Rendezettebb és felelőségtudatosabb vagyok. Szerintem nagyon jó hatással van rám. Egyedül az a baj, hogy ő érzelmileg nagyon fejletlen és nem veszi észre, hogy én kicsit belsőségesebb kapcsolatot szeretnék, és mélyebb témákról is beszélni... Erről én kell beszéljek vele, és én segítsek hogy érzelmileg is fejlettebb legyen.

2015. nov. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát én abszolút a flegmatikus típusba tartozom, nagyon makacs vagyok és senki véleménye nem számít nekem. Barátaimon, osztálytársaimon viszont megfigyeltem, hogy a legtöbbjüket nagyban befolyásolja milyen társasággal kerülnek kontextusba napi szinten. Illetve úgy tűnik egy-egy barátomra én is befolyásoló hatással vagyok a "laza" nemtörődöm viselkedésemmel, pedig szerintem egyáltalán nem vagyok követendő példa. 14/l
2015. nov. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Engem nagyon elgondolkodtat a kérdésed.

Gimnazista, félénk és nagyon zárkózott lány vagyok.

Ez többször is szemet szúrt a társaimnak, nem kedvelnek igazán. Megtehettem volna, hogy olyan leszek, mint ők (nagyszájú, káromkodó, primitív, és ki ha én nem típusú ember), de nem tettem, pont azért, mert kifejezetten taszít ez a hozzáállás.

Pár hónapja elgondolkodtam a raszta külsőn, mondván, közel áll hozzám ez a fajta életérzés, szeretem a reggae zenét, és úgy éreztem, hogy ez a megjelenés tükrözné azt, akinek tartom magam. Viszont mégis meghátráltam, amit most azzal magyarázok, hogy mindezek ellenére, nem szeretnék a rossz, drogos, és elfajzott réteghez tartozni. A raszták nagyon szabadok, és lazák, én meg ennek teljesen a fordítottja vagyok. De, hogy a lényegre is rátérjek, nem bízok még annyira magamba, hogy felmerjem vállalni az egyéniségemet.

Tudom, hogy nehezen mondok nemet bármire is. Jobb, ha most visszafogom még magam.

Szóval összegezve, eddig még nem tudtak befolyásolni emberek, se a rossz, se a jó irányba, de ismerem magamat annyira, hogy ez bármikor megtörténhet, ha nem vigyázok.

Sok sikert az előadáshoz!:)

2015. nov. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A legjobb barátomon kívül nincsen, aki túlzott hatással lenne rám, viszont ő nagyban befolyásol pár dologban. Ha rossz kedve volt épp az előző nap (ami azért előfordul), akkor gyakran bebeszélem magamnak, hogy én csináltam valamit rosszul, amin sajnos sokat gondolkozom a következő nap az iskolában, emiatt nem nagyon tudok gyakran figyelni. Az a gond, hogy ugyan olyan kedvem lesz mindig lényegében, mint neki.

Miatta kezdtem el focizni, ezáltal új baráti társaságba kerültem, új emberekkel ismerkedtem meg (sajnos a legjobb barátommal nincs lehetőségünk találkozni a távolság miatt, de minden nap beszélünk).

A tanulásban is befolyásol, ha megbeszélünk valamit, akkor próbálok akkora végezni. Emiatt van, amikor úgy végződik, hogy összecsapom, de van, amikor pont ez a motiváció hiányzik a tanulás befejezéséhez.


Összegezve a legjobb barátomat kivéve nem befolyásol senki, viszont ő eléggé. Nélküle nem sportolnék, más baráti körben lennék (ha lenne egyáltalán), valószínűleg a stílusom is teljesen más lenne, a tanulmányi eredményeim szintén.

2015. nov. 15. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. :)
2015. nov. 15. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!