Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ilyen egy legjobb barátnő?...

Ilyen egy legjobb barátnő? Vélemény?

Figyelt kérdés

Mindig minden körülmények között elmondja a véleményét akkor is ha tudja a másik érzékeny és esetleg meg haragszik a túl őszintesége miatt. Állandóan rá világít a hibáidra. Esetleg próbál kioktatni. Főleg ha a párkapcsolatodat illeti.

Például ~ a pasi csináljon amit akar

~ha menni akar menni fog

~Te rontasz el mindent mert kutakodsz a másik életébe

~mindenben a rosszat látod

~téged senki sem viselne el


És még folytathatnám.


Ezek tényleg olyan kritikák amiket nem lehet elnézni egy barátnőnek.



A kutakodás pedig azért fordul elő mert mondjuk a férfi nem mindig őszinte a párjával.

Na és például azt is hazudja hogy a párjának hogy a keresztapja írt mi közben a párja barátnője


2015. nov. 17. 08:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, a barátnő elmondja véleményét, akkor is, ha ezzel rávilágít a másik hibáira.

Persze a stílus nem mindegy.

Szerintem az a jó, ha nem vakon bólogat, hogy igen, neked van igazad, igen, a párod egy barom, stb, stb.

Amiket példákat írtál, azokban igaza van. Ha ennyire rossz ez a pasi, hogy kutakodni kell utána, akkor miért vagy vele?

Gondolom, ez sem fog jól esni, de igaza van a barátnődnek.

Zavaró, ha mindig csak a másik párkapcsolati problémáit kell hallgatni, úgy hogy nem vevő a tanácsaidra. Ha jó a pároddal, akkor ne panaszkodj annyit rá. Ha nem jó vele, akkor ne legyél vele.

2015. nov. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, sztem nem sok mindenkinek van ilyen igazan jo baratnöje, aki minden körülmenyek között öszinten elmondja a velemenyet!! A kritikaval nincs baj sztem.

Ha szted rosszat akarna, foglalkozna veled? Idöt forditana a te maganeletedre, a te kis izeidre...? Gondolom, neki is vannak dolgai, sztem rosszabb az a baratnö, aki csak a magaeval foglalkozik.


Viszont nem biztos, h jol latja a dolgaidat - ez csak az ö nezöpontja. Velemenye annyit jelent, ö igy latja, igy tenne a helyedben. "Téged senki sem viselne el" - ezt gondolom, csak mergeben mondta? Rendben, h nem ert veled egyet a dönteseidben, de ugye el tudja fogadni, h te mashogy teszed, mint ö tenne? Sztem az igazi baratnö igen.


A kerdes, h ketoldalu a kapcsolatotok? Ö kimondja, ami a sziven a szajan, Te is? Mindig megmondhatod, h pl. "most megbantottal", "szeretnem, ha ezt tapintatosan mondanad", "ugy erzem, h...", az erzeseidet mindig megmondhatod, plane egy baratnönek!!

Azt is megmondhatod, ha eppen csak arra van szükseged, h meghallgasson, h kisirhasd magad, es most ne mondja a velemenyet, miert ne?

Es ha akarod, nem beszelsz többet a parkapcsolati dolgaidrol. Vagy ha akarod, beszeld meg vele, h most 2 (3) hetig szeretned, ha nem talalkoznatok, mert önmagaddal vannak problemaid es szeretnel magadban rendezni mindent, hatha ugy mashogy latod a dolgaidat. Csak emiatt, de szeretned, ha joba maradnatok.

2015. nov. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

Na ezek tipikusan olyan dumák, amilyet akkor nyom le "barátnő", ha a barátodra pályázik.


Manipulálni akar, hogy engedélyezz több kimenőt barátodnak, hogy jobban rá tudjon akaszkodni, közben pedig folyamatos aknamunkájával rombolni próbálja az önbizalmadat, hogy legyél a hétköznapokban kishitűbb, hisztisebb, ami aztán tényleg előbb-utóbb barátodnak is idegesítő lesz.


Vicces, hogy ezt nők nehezebben ismerik fel, holott racionális férfi szemmel kívülről ez teljesen egyértelmű.


Próbáld meg, hogy pontról-pontra darabokra szedet, minden "jótanácsát", nézd meg milyen arcot vág hozzá :)

2015. nov. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Neked barat kell, vagy bologato pincsikutya?


Egy barat igenis megmondja az arcodba, ha valamivel nem ert egyet. Ha tenyleg mindenben negativ vagy, meg a pasid utan kutakodsz, ill. 'porazon' tartod, akkor tok igaza van, semmilyen esetben nem indokolt/normalis ezt tenni, o meg csak probalja felnyitni a szemed. Ha a pasid nem mindig oszinte hozzad, nem a kutakodas es tiltas a megoldas, csak szolok. Lehet nem kene megbizhatatlak alakkal egyutt lenni, es akkor nem lennenek ilyen problemaid. Ertem en, hogy faj az igazsag, de nem azt kene hibaztatnod, aki jot akar neked, ilyen esetben tok jogos a kritika. Kicsit magadba kene nezned.


Az utolso veszmadarkodasaban feltuntetett forgatokonyv igen ritka, bar nem modnom, hogy nem fordul elo.

2015. nov. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem igen és teljesen igaza van a barátnődnek. Ha nem tudsz a hibáidról, akkor nem is tudsz változtatni rajta. Ha meg nem bízol a barátodban, akkor nem tudom, miért vagy vele. Én biztos nem járnék olyan emberrel, aki rendszeresen a szemembe hazudik.

És mi az, hogy nem lehet elnézni ezeket a kritikákat? Szerintem el lehet! Persze lehet, hogy te annyira éretlen és fejletlen személyiség vagy, hogy bántásnak fogod fel, de én ismeretlenül is biztos vagyok abban, hogy azért üt meg veled ilyen hangnemet a barátnőd, mert te nem veszed a lapot, amikor finoman próbálja meg a tudtodra adni, hogy mi a helyzet, mit kellene máshogy csinálnod, hogy működjenek a dolgok.

2015. nov. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!