Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan tudassam vele hogy fáj...

Hogyan tudassam vele hogy fáj amit csinál? (érdekbarát)

Figyelt kérdés

Volt 1 lány, nagyon jóban voltunk, egyik legjobb barátom volt, számíthatott rám, én is őrá. Szintén volt 1 jó barátom fiú. Ők ketten összejöttek, és a lány teljesen kifordult magából.

Mindig jön panaszkodni, segítséget kérni, de legalább fél éve annyit sem kérdezett, hogy mizu.

Fáj, hogy ennyire érdekbarát vagyok, és lelki szemetes...

Az a kérdésem, hogy hogyan tudassam vele úgy, jó érvekkel stb. hogy ne sértődjön meg, vagy ha megsértődik is, lássa be, hogy igazam van? Mert ha csak elmondom a teljes igazságot amit gondolok, egy hisztis hülyegyereknek tart majd. Valami frappáns érv kellene. Tudnátok segíteni?



2015. nov. 18. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy örülni fogsz a véleményemnek, de azért leírom.

Ő valószínűleg azért nem érdeklődik felőled, mert nem érdekli mi van veled. Ha te szólsz emiatt és ő ezen változtatni akar, akkor egy dolgot tehet, megjátssza magát és úgy tesz mintha érdekelnéd.

2015. nov. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezzel nem mondtál túl sok újat. Hogy éreztessem vele hogy egy szar ember? Mikor jön hozzám panaszkodni?
2015. nov. 18. 18:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem azt kell éreztetni vele, hogy szar ember, mert te azon nem tudsz változtatni, hanem azt kell neki megmondani, hogy mit csinál és az neked nem jó. Ha nem változtat, akkor dobd, mert az ilyen ember nem barát.
2015. nov. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Gáz vagy nem gáz,én a nagy problémáimat mindig írásban közöltem legjobb barátnőmmel,eléggé különbözünk és sok nézet eltérés van időnként köztünk.Viszont Ő meg sose hagy végig mondani egy mondatott sem, bele szól ilyenkor és nem hallgat meg, duplán szar. Így írok,regényeket,kiadom a problémáimat. Utána mikor nagyjából lemeccseztük ezt akkor pár nap múlva találkozunk és megbeszéljük higgadtan.


Viszont nekem legjobb barátnőm nem ilyen. Csak azt akartam írni,hogy te is írd le a problémáidat,ha élőbe nehezebb vagy közbe szólna vagy bármi.

És ő tényleg csak érdek barát. Igazi barát nem csak panaszkodni tud,hanem ha problémád van meghallgat és tanácsot ad.

2015. nov. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az a gond, hogy nekem már annyit sem ér, hogy elmondjam neki, egyszerűen eddig is annyira kihasznált, hogy nem érdemli meg. Ha egyszer a jövőben felhozza vagy akármi, akkor elmondom miért szarom le. de nemhiszem hogy fogja
2015. nov. 18. 20:24
 6/6 anonim válasza:
Amikor legközelebb oda jön hozzád,mond neki lassan hogy, nem érdekel.
2015. nov. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!