Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem tudok beilleszkedni az...

Nem tudok beilleszkedni az egyetemen. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

első hónapban volt egy csaj akivel jól el voltam.aztán ő kiiratkozott(nem miattam xd)

utána meg már nem tudtam kihez odamenni, mert mindenhol megvoltak a baráti társaságok, már jártak együtt bulizni stb.

olyan kívülállónak érzem magam. nagyobb társaságokhoz félek odamenni.

akik ketten szoktak együtt lenni az meg megint nem az én pályám, nem akarom megzavarni őket.

így leginkább azokhoz szoktam odamenni akik egyedül szoktak üldögélni. de ők meg általában elég szótlanok, egyoldalúnak érzem a beszélgetést, szóval ezt se nagyon erőltetném.

szóval itt vagyok 1. félév végén, és még nincs egy barátnőm se, valaki akivel tudnék lyukas órán beszélgetni,valaki akivel esetleg egyetemen kívül beülünk egy kávéra..vagy valaki akivel megosztom a jegyzeteimet.. nincs senki ilyen :/

mások olyan jól beilleszkedtek, vagy mint írtam el vannak egyedül.

de én szeretnék beilleszkedni,de nem tudom hogy kéne már 3 hónap után.


egyetemen kívül nem vagyok antiszociális, évek óta van párom, régi sulimból vannak barátaim.

de itt egyetemen meg olyan forever alone-nak érzem magam.


2015. dec. 1. 09:09
 1/9 A kérdező kommentje:
régi sulimból a barátokkal is úgy érzem kezd megszakadni a kapcsolat, mindenki elvan az új barátokkal. én meg szégyellem bevallani,hogy nekem még nincsenek.
2015. dec. 1. 09:11
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
azt hiszem az a baj, hogy nincs önbizalmad. Hidd el, sokan kíváncsiak lennének Rád, ha képes lennél a belső értékeid másokkal megosztani.
2015. dec. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
23%
Érdekes hozzáállás, szóval azért mentél egyetemre, hogy ott társasági életet élj. Én azt hittem, hogy ott inkább a tanulás a minden mást elsöprő szempont....
2015. dec. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj sokat, legyen mindenről jegyzeted, járj be órákra. Az ilyen embert mindenhol szeretik, lehet tőle lejmolni. :D
2015. dec. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

3#nyilvan tanulni jottem ide,azt is teszem.

de ettol még lenne igenyem arra,hogy lyukas orakon ne maganyosan uldogeljek,meg hogy tudjak kivel lenni.ennyi

de koszonom hogy sikerült megragadni a kérdés lenyeget

2015. dec. 1. 12:30
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Hát okos, az nem vagy. Antiszocnak viszont eléggé antiszoc vagy, szóval ezen kellene változtatni. Tudod ha sokáig csinálod ezt, és bedurcizol amikor segíteni akarnak, mert segítséget kérsz... akkor egy idő után mindenki úgy lesz veled, hogy rohadj meg a nyomoroddal együtt. A válaszod alapján valószínűsítem, hogy ott már ennél a stádiumnál tarthattok.
2015. dec. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Látom, van itt néhány rosszindulatú ember. Kérdező, ne vedd föl a kesztyűt tőlük!


Szerintem kérj bátran jegyzetet, ezt-azt kölcsön másoktól, ezzel már elkezdődik a kapcsolat köztetek. Kérdezgesd őket, ilyen-olyan szakkönyvet ki honnan tudott beszerezni.

Aki szívesen segít, azt hívd meg egy kávéra köszönetképpen, aztán ott lehet, hogy össze is barátkoztok.

Aki egyedül van és szótlan, lehet, hogy csak nehezen oldódik fel, kissé zárkózott, de a lelke mélyén ő is vágyna társaságra. Szerintem próbáld őket is meghívni egy üdítőre, kávéra, aztán talán némelyikkel sikerül összebarátkoznod. Sok sikert hozzá!

2015. dec. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Hova jársz egyetemre, én szívesen beszélgetek veled? Én is így voltam az első évben ill volt kivel lennem de csak ilyen felszínes kapcsolatok voltak azok, aztán bekerültem kollégiumba és szerencsére lett egy két nagyon jó barátnőm, és pár haver is :)

Sajnos a régi barátokkal megszakadt a kapcsolatom,így ha hazamegyek nem nagyon van kivel szórakozni menni.

2015. dec. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hova jársz? Én is ilyen vagyok.
2016. ápr. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!