Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan mondhatnám ezt meg...

Hogyan mondhatnám ezt meg udvariasan?

Figyelt kérdés
Az lenne a gondom, hogy van egy padtársam, egy kedves, aranyos lányka, és nincs vele semmi bajom, még jóban is vagyunk, csak ahányszor kinyitja a száját, egy földön túli szag csapja meg az orrom. Leginkább egy pöcegödöréhez tudnám hasonlítani, amiben holttestektől kezdve minden létező bűzforráson át az ürülékig minden rothad. A hányinger kerülget ettől. A túldramatizált megfogalmazás ne ébresszen kétségeket afelől, hogy komoly-e a kérdés, az csak arra van, hogy jobban átérezd. Hogy mondhatnám meg neki anélkül, hogy megbántanám, hogy rettentően zavar engem az a szag, és hálás lennék, ha csinálna ezzel valamit, mert rosszul vagyok tőle?

2015. dec. 2. 17:45
 1/5 Roland G. ***** válasza:

Nem könnyű szólni ilyenért úgy,hogy közben ne bántsd meg akaratlanul is.

Esetleg kínáld meg többször rágóval,hátha leesik neki.

2015. dec. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Jajj nekem is van ilyen barátnőm, jófej meg minden, de a szája valami iszonyatosan büdös...Én próbáltam már ezt, hogy mindig elővettem a rágómat és kérdeztem tőle, nem kér-e egyet, de azt mondta, nem szeret rágózni. Gondoltam aha, látom. Aztán egy ideig próbáltam azt, hogy mikor beszélt nekem és megéreztem a szájszagát, igy körülszaglásztam és megemlitettem neki, hogy olyan büdös van, erre annyit válaszolt mosolyogva, hogy ő nem érzi és beszélt tovább. Aztán hozzátettem azt is, hogy de büdös SZÁJSZAG van. Arra is ugyanezt válaszolta. Szóval azóta inkább próbálok kevesebbet beszélni vele, mert egyszerűen sehogy sem esik le neki, én meg nem akarom a szemébe mondani, hogy olyan szagú a lehelete, mintha teleszarta volna egy teve, ami előtte megevett egy tál fospitét, megmaradni mellette meg nem lehet, mert egyszerűen még a virágok is elhervadnak a közelében...
2015. dec. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
4 szem közt megemlíted neki, valahogy így: "Ne haragudj, de szeretnék megemlíteni valamit anélkül, hogy megbántsalak ami engem zavar..." folytasd te :)
2015. dec. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Roland G. ***** válasza:
100%

Szerezz be egy ilyet és menj be így egyszer órára!


[link]


:DDD

2015. dec. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Épp ma láttam egy sorozatban

-kérdezhetek valamit?

-ha arra gondolsz hogy lehet e érezni a lehelleteden a megevett bagettet akkor a válasz igen

Vagy valami ilyesmi ami mégse az hogy meghalsz a szájszagától csak lehet érezni mit evett az előbb. Talán figyel rá később

Egyébként nekem épp a "barátnőm" írta egy órai összeveszés keretében (még általános iskolában) hogy a szájszagomtól meglehet halni(bár úgy tudja hogy nem olvastam el mert amikor odaadta lepöcköltem a padról). Na onnantól senki 1 méteres körzetében nem beszélek senki felé fordulva pedig már 23 éves vagyok és rágó is van nálam általában Nem mintha ez lett volna a kérdés de arra is válaszoltam xD

2015. dec. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!