Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Voltatok már féltékenyek egy...

Voltatok már féltékenyek egy másik baráti társaságra? (többi lent. )

Figyelt kérdés

Megismertem valakit, aki mesélt a barátairól. Őket nem ismerem, csak van néhány közös szál (ismerős ismerőse stb.) Ezek a barátai megvannak óvoda vagy későbbi gyerekkor óta. Nekem a régi barátaim eltűntek. A gimiből van pár nagyon jó barátom, de nekem is voltak olyan barátaim, akik még kicsi gyerekkorunkban voltak a barátaim, és ők már nincsenek körülöttem. Van, amelyik jobb is így, de van, akiért kár. (Próbáltam felvenni vele a kapcsolatot, kettővel is, nem sikerült. Őket már, úgy látszik, nem lelkesítette a dolog.) Tudom, hogy örülnöm kéne neki, hogy vannak gimiből barátaim (most egyetemre járok), de valahogy annyira rosszul érzem magam emiatt, hogy a régiek eltűntek. Ők a képeiken (Facebook) állandóan ölelgetik egymást, meg minden, mi a barátaimmal nem vagyunk ilyen típusúak.


Akit abból a baráti társaságból megismertem, vele szemben is rossz érzésem van: hogy engem biztos nem fog így kedvelni, későn csatlakozom stb.


Azon kívül meg nem értem, hová lettek a régi emberek, hirtelen olyan furcsán érzem magam, mint aki elvesztette a gyökereit, vagy nem is tudom. Pl. a szülővárosomhoz így nem köt semmi.


Tudtok mondani valami biztatót?


2015. dec. 9. 23:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Ooh igen. Legjobb barátnőm baráti társaságára, amíg még gimisek voltunk.

Nekem rossz volt az osztályom, csak egy barátnőm volt meg még pár emberrel beszélgettem, de inkább évfolyamtársakkal lógtam, de nem annyit, mint szerettem volna (sulin kívül).

Neki nagyon jó osztálya volt, mindenki jóban volt mindenkivel, sokan szerveztek házibulikat, kocsmázásokat, legjobb barátnőm a legtöbben részt is vett, főleg egy 9 tagú csoporttal, de a távolabbi barátaival is bulizott. Egyszer összefutottunk a társasággal tök véletlenül, és olyan jót buliztunk, hogy azóta sem éreztem ilyen jól magam! :)

Velük nagyon szívesen jóban lettem volna, csak ugye kívülálló vagyok, sosem hívtak, csak 1x a barátnőm, mert az nem volt zártkörű esemény. A szalagavató afterjukat is jobban élveztem, mint a sajátomat, a barátnőmmel kb alig voltam, az ő osztálytársaival lógtam, feltaláltam magam.:)

Meg az egyik fiú megtetszett a társaságból és hát na pár hónapig miatta is akartam velük lógni...:D


De nekem is van társaságom. Kisebb, kevésbé érdekesek a pletykák, de én imádom őket! :) Megtalálod majd az igaz barátaidat te is! ;)

2015. dec. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Vannak barátaim, csak valahogy a régiek tűntek el. Meg mi ritkán tudunk találkozni. Örülök, hogy leírtad a történeted.
2015. dec. 10. 00:01
 3/7 anonim ***** válasza:

Ahogy az emberek valtoznak az evek soran, nem mindenki valtozik egy iranyba, igy teljesen termeszetes, hogy a regi gyerekkori baratsagok nem mindig maradnak meg.


Nekem a harom legkozelebbib baratnom kozul ketto gimnaziumbol ill. egyikuk egyetemrol maradt meg. Ezen kivul lettek kozeli baratsagaim munkahelyrol is, baratok altal megismert emberek kozul is.. Egy zsenialis kis csapat verodott ossze.


Nem kevesebb a baratsagunk attol, hogy csak 5-8-10 eve ismerjuk egymast, nem mindig szamithatunk egymasra, es hiaba vagyunk azota szetszorva Europan belul, folyamatos kapcsolatban vagyunk.


Altalanosbol, plane ovodabol nem maradtak meg baratok (1-2 haver maximum, akikkel evente egyszer osszefutok), de annyira masok lettunk az evek soran, hogy ha most ismernenk meg egymast, valoszinuleg nem is igazan allnank szoba.


Ne keseredj el, nem ezen mulik a minosege a kapcsolatoknak, hogy mennyi ideje tartanak.

2015. dec. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a biztató szavakat. Épp ez volt a problémám, hogy úgy éreztem, kiesek valahogy már ebből a dologból. Szóval egyetemen is lehet legjobb barátságokat szerezni?
2015. dec. 10. 13:39
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet, nem ezen mulik :) Sot, igazan tartos baratsagra itt tobb esely van, ugyanis ebben a korban mar kevesebbet valtozik az ember, mint kamaszkorban.. No meg ha mar egy egyetemen vagytok, akkor a kozos erdeklodes mar alapesetben megvan (legalabbis tanulmany fronton), innen pedig konnyebb elindulni.
2015. dec. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Persze, csak ha a másiknak vannak nagyon szoros barátságai... úgy érzem, rám már az ilyen emberek nem tartanak igényt.
2015. dec. 10. 14:14
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem ismersz minden embert, nem tudhatod.


Legjobb baratnom, mielott osszeismerkedtunk volna (egyetemen), nagyon maganyos farkas tipus volt, felszines haverja volt egy par, de nem volt szoros baratsaga egesz eleteben. Meg kell hagyni, eleg nehez termeszet, de ha az ember ettol nem tantorodik el, az egyik legzsenialisabb, megbizhatobb, szuperebb ember, akit ismerek. Kifejezetten imadom a pokroc stilusat, mindaz, ami mas embereket taszitott benne, erdekesse tette a szememben.


Szoval ilyen is van, hogy az ember csak kesobb talal igaz baratokra :)

2015. dec. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!