Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nincsenek barátaim?

Sansa LannisterStark kérdése:

Miért nincsenek barátaim?

Figyelt kérdés

Teljesen őszintén le fogok írni mindent amit lehet.

Már ovi előttről is vannak emlékeim, hogy zavarok másokat, nem látnak szivesen. Sok tesóm van, a szüleimnek sosem volt rám ideje. Oviban az egyik óvónéni mindig ideges lett, ha hozzá szóltam, nem emlékszem hogy lett volna onnan barátom, de arra emlékszem hogy volt egy lány, aki mindig lefitymálva beszélt velem.

Iskolában állandóan csúfoltak az apám miatt (lelkész), a vallásunk miatt, pl mi sose nézhettünk tévét, ezért is kinevettek. Tudom hogy ezek nem rossz dolgok, a szüleim a legtöbb rossz dologtól megóvtak és ezért hálás vagyok, de sok jó dologtól is eltiltottak és ezért sosem volt közös témám a többi gyerekkel. Senkinek se számítottam. A tanárok szerettek mert jól tanultam.

Középsuliban voltak barátnőim, amíg el nem mentem velük egy buliba ahol mindenki piált és én nem akartam, otthon elmondtam a szüleimnek, ők meg az egyik barátnőm szüleinek, és kirobbant az egész osztály gyűlölete. Nagyon nehezen sikerült megbékélnem velük, de addigra már csak egy barátom maradt. Ő később azért dobott, mert gyerekesnek tartott.

Magányosan vegetáltam a gimiben, mindenki messze elkerült. Szakmát tanultam, ott nagyjából szerettek, de valahogy senkihez se sikerült közel kerülni.

Most pedig dolgozom. Egy kolleganőm van, aki rögtön első pillanattól kezdve elzárkózott, s ez a hidegség már 2 éve tart. Sokszor kedves velem, de ugyanannyiszor bunkó is.

Párom van 3 éve, ő az egyetlen, akiben 99%-ban bízom, tudom hogy szeret, de ezek után félek hogy egyszer neki is elege lesz. Nem most, de talán pár év múlva meglátja bennem amit mások, és elmenekül.

Nehány barátot sikerült szereznem, főleg a párom köreiből. Az lett a vége hogy már a párommal sem állnak szóba miattam.

Nem értem, miért van az hogy én mindig megbocsátok ha valaki megbánt, de nekem sosem bocsát meg senki. Pedig igyekszem önzetlen lenni, sokat adni, kedves lenni. Sokszor tartottunk bulit otthon, sokszor áldoztam fel a szabadnapjaimat rájuk, és a végén mindig csak kihasználtak és eldobtak. Azt mondják, önző és nagyképű vagyok. Ha igaz is, akkor is vannak nálam sokkal önzőbb emberek akiket sokan szeretnek. Akkor nekem miért nem tud soha senki megbocsátani?

Most úgy állunk, hogy nincs senkim, csak a párom. Sokat sírok neki, rettegek attól hogy neki is elege lesz belőlem egyszer. Mindig mondja hogy nem lesz ilyen, örökre velem marad, de már nem merek semmiben se bízni.

Az a baj, hogy sok rossz emberre pazaroltam a szeretetemet, de voltak nagyon jó emberek is, akikkel megromlott a kapcsolat. Nem lehet az hogy mindig más a hibás. Biztos hogy bennem van a hiba, de nem értem, mi az. Ki vagyok már, elegem van, félek. Mostanában azon gondolkozom, lehet, jobb lesz ha gyereket sem szülök, mert ő sem fog szeretni.

Kérlek, mondjatok valamit, szerintetek miért van ez?

23/L



2015. dec. 10. 12:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy te mindenkinek megbocsátasz azzal senkinek nem lesz könnyebb, neked sem, mint láthatod. Arra kéne törekedned, hogy megválasztod, az embereket akikkel jóban kell lenned, és arra is törekedj, hogy ne legyél bunkó, nagyképű, meg amit írtál. Azzal nem lehet takarózni, hogy mások is bunkók és őket szeretik. Nem tudhatod, mert nem te éled az életüket.

El kéne felejtened ezt a félelemet, hogy nem szeret senki, és nem kéne a párodnak sírnod arról, hogy el fog hagyni, mert hidd el egy idő után a legtürelmesebb ember is megunja és elhagy.


Engem sem bírnak az emberek és nincsenek barátaim, de én nem feszengek azon, hogy miért nincsenek. Kit érdekel? Jó az életed a barátoddal vagy nem? Miért akarsz körmöd szakadtáig harcolni azért, hogy kedveljenek, ha látszólag nagyképűen viselkedsz? Te írtad, tehát nem is tagadod, hogy nem vagy kellemes személy.

2015. dec. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Figyelj a barátodnak inkább ne keseregj annyit,mert ebbe fog beleunni és tényleg otthagy,mivel a barátai is eltávolodtak tőle,ezért biztos fennáll a lehetősége,vagy már biztosan gondolkozott a dolgon a miérteken.Vagy tényleg rossz emberekbe botlasz,vagy sajnos benned keresendő a hiba.Nem kell mártírkodni és mindenkinek megbocsátani.Nem mindenki szereti az "irgalmas nővéreket". Annak bocsáss meg,aki tényleg megérdemli.Jegyezd meg ha a barátod azt mondja örökké,akkor hazudik,minden elmúlik a jó is és a rossz is!
2015. dec. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én nem érzem hogy nagyképű lennék, csak ezt szokták mondani. Kifejezetten visszahúzódó vagyok és mindenkivel próbálok kedves lenni. Akkor eresztem el magam ha már úgy érzem, befogadtak, erre kiderül hogy rohadtul nem.
2015. dec. 11. 10:23
 4/7 anonim ***** válasza:
Keress hasonló szemléletű embereket,mint amilyen te vagy!Szerintem nem vagy velük egy hullámhosszon.Egy társsal sajnos megkapod az ő barátait is és ha nem értitek meg egymást,abból jó nem szokott kisülni,mert a hátad mögött elkezdenek furkálódni.
2015. dec. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Pontosan ez volt, pletykákat terjesztettek, megpróbáltak kitúrni, befeketíteni, borzalmas volt. Párom néhány srácnak be is verte érte a képét, olyan messzire mentek.

Hol találhatnék hozzám hasonló embereket?

2015. dec. 12. 18:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Ehhez jobban kellene ismerni téged,hogy tanácsot tudjak neked adni.Én szívesen beszélgetek veled,ha van kedved,akkor beszélgethetünk.
2015. dec. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Neten nem nagyon tudok, még olyanokkal sem akiket ismerek. De azért írj egy privit, pár dologra válaszolok, hátha sikerül kibogozni együtt valamit.
2015. dec. 12. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!