Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egy tanár beleszólhat, hogy a...

Egy tanár beleszólhat, hogy a diák kivel barátkozzon?

Figyelt kérdés
Nem arról van szó, hogy valaki mondjuk rossz dolgokba visz bele egy másik gyereke,t és ezért féltik tőle a másikat a felnőttek. Hanem csak ilyenekről, hogy két introvertált ne barátkozzon, inkább olyannal barátkozzanak, aki hangadóbb. Ugyanakkor párhuzamosan azt is mondja ez az osztályfőnök egy másik baráti párosnak, hogy X ne barátkozzon Y-nal, mert Y nagyon erős egyéniség, X meg nem, és akkor Y elnyomja majd, mert X halkabb. Hol itt a logika? Akkor most egyik felállás se jó? Bárhogy próbálkozik, egy 30 fős osztályban akkor sem fog mindenki mindenkivel lógni.
2015. dec. 12. 12:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne hallgass rá, kit érdekel a tanár. Semmi köze hozzá, hogy ki kivel barátkozik, nem is dolga beleszólni. De utálom az ilyen minden lében kanál nyomorék tanárokat, akik azt hiszik, hogy mindenkinél mindent jobban tudnak, még azt is, hogy ki kivel barátkozzon... Mindig is irritált az ilyen. És ezt úgy írom neked, hogy én is tanár leszek.


A tanárnak inkább az a dolga, hogy tanácsot adjon, vagy figyelmeztessen arra, ha hülyeséget csinálsz, de ez más dolog. Az, hogy ki kivel barátkozzon, egyáltalán nem a tanár dolga, nem is tud belelátni ilyen szinten a gyerekek életébe, fuh de utálom azt, aki azt hiszi, hogy igen... Nekem is volt amúgy gimis koromban egy ilyen tanárom...

2015. dec. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nem...a jogaidat sérti. Ezt meg is mondhatod neki szépen:)
2015. dec. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem mondom meg, mert nem nekünk mondja, hanem a szülőknek.


Igen, azt hiszi, tudja a dolgokat, olyan embernek mondja órán, hogy ő jó emberismerő, és az illetőnek bátrabbnak kéne lennie, aki egy nagyszájú valaki. Én tuti nem őt mondtam volna zárkózottnak.

2015. dec. 12. 19:11
 4/8 A kérdező kommentje:
Amúgy köszi a véleményeket. Jöhetnek még. Nem is megoldás érdekel, mert mi nem hallgatunk rá, csak a vélemények.Én amúgy az Y vagyok a történetben, aki szerint elnyomja a legjobb barátját. Szerintem ez X-re nézve is sértő, és ő is elég erős egyéniség, és el tudja dönteni, kivel barátkozzon.
2015. dec. 12. 19:12
 5/8 anonim ***** válasza:
Igazából semmi köze hozzá. Osztályfőnöki kötelessége felderíteni az osztályközösség problémáit, és amennyire teheti, orvosolni azt, de azt megmondani, hogy ki kivel barátkozzon, meg pláne megtiltani két ember barátságát, semmi joga.
2015. dec. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam, köszönöm.
2015. dec. 13. 23:13
 7/8 anonim ***** válasza:
A statisztikák mérései szerint a tanárok 88% -a érdekes elméjű...Azt te mondod meg, hogy kivel barátkozol
2016. jan. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi neked is. Anyukám is tanár, nm hiszem, hogy a többség ostoba lenne köztük, de akad szép számmal.
2016. jan. 2. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!