Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mégis mit tegyek? (hosszú)

Mégis mit tegyek? (hosszú)

Figyelt kérdés

Összeköltöztem a legjobb barátnőmmel szeptemberben. Már az összeköltözéskor említettem neki, hogy lehet, hogy nekem nem lesz szükségem az albérletre év végéig, de nem igazán foglalkoztunk ezzel. Úgy hozta az élet, hogy már nincs szükségem a lakásra, feleslegesen pedig nem akarom fizetni, így megkértem, hogy keressünk a helyemre valaki mást, hogy ne egyedül kelljen fizetnie. Erre ő teljesen kiakadt, hogy ezt mégis hogy gondoltam, ő biztosan nem fog 90 ezret fizetni havonta. Mikor egy fb-os albérletes csoportot javasoltam, én voltam a buta, hogy mégis hogyan találnánk valakit, akivel együtt tudna élni? Az ünnepek miatt nem voltunk az albérletben, és tegnap írtam neki fb-on, hogy akkor mégis mi legyen, már január van. Erre azt válaszolta, hogy lehet, hogy talán lenne valaki, aki menne, de nem biztos. Kérdeztem, hogy mikorra derülne ki, mire írta, hogy kb 2-3 hét. Na most én eddig nem akarom feleslegesen fizetni az albérletet, mert már nem is leszek ott, elhoztam a cuccaimat, amikor hazajöttem az ünnepekre. Szerintetek várjam meg az a 2-3 hetet, vagy beszéljek a főbérlővel, hogy szeretném felmondani a szerződést? Ez tényleg akkora szemétség, mint amennyire ő annak látja? Más ötletem nincs. Kérlek segítsetek!

20/L



2016. jan. 2. 17:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Mond fel az első adandó alkalommal.

Általában nem úgy szokott lenni, hogy 2-3 hét múlva talán kell albérlet, hanem vagy elfogadja valaki vagy nem.

A barátnődnek kell új lakót találni, ezért nehéz neki, és úgy érzi ez a te hibád. Valószínűleg mindenre gondolt a hónapban, csak arra nem, hogy új bérlőt kell keresnie, hiába mondtad neki.

Ha majd egyszer valaki odavisz egy munkahelyre de te találsz jobbat akkor majd nem mered otthagyni?

2016. jan. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igazad van lépnem kell, csak nem gondoltam volna, hogy 5 évnyi barátság után így kell vége lennie. Azért köszi a választ.
2016. jan. 2. 18:18
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem is fel kene bontanod a szerzodest viszont ez valoszinuleg azt jelenti h osszeveszel a baratnoddel.... en ugy gondolom h probalj meg kibekulni vele... kekeress neki lakotarsat vagy vegyel neki valamilyen aprosagot es probald meg megertetni vele h nezze a te szemeddel a dolgokat:)
2016. jan. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!