Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Veletek is előfordult, hogy...

Veletek is előfordult, hogy teljesen megváltozott egy barátnőtök amikor barátja lett?

Figyelt kérdés

Egy volt egyetemi csoporttársam és barátnőm kb. 2 hónapja összejött egy sráccal, egyik napról a másikra. Azóta lehetetlen vele normálisan beszélni, találkozni pedig főleg. Napokig nem válaszol az üzenetekre, titkolózik, ha beszélünk akkor is csak felszínes dolgokról. Gyakorlatilag együtt él a férfivel, már közös macskájuk van, sitty sutty fogamzásgátlót íratott, semmi másról nem tud beszélni, csak hogy milyen tökéletes a barátja. Tudom, hogy örülnöm kéne a boldogságának, de nekem ez már sok, főleg, hogy rengeteget segítettem neki az elmúlt 5 évben, minden téren. Már próbáltam vele beszélni a dologról, de nem foglalkozik vele, csak nevet az egészen.

Ti jártatok már így?? Ugye idővel elmúlik ez a köd? Bár elég romantikus alkat, remélem leszáll a földre...(főleg, hogy nekem a srác is gyanús, kb. 30 éves, előtte egy 45 éves párja volt, akit szintén ugyanazon a munkahelyen szedett fel ahol a barátnőm is dolgozik, aki viszont csak 22)

23/L



#barátnő #elvátolodás
2016. jan. 10. 18:28
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Ilyenkor hagyj időt neki.

Elméletileg el kéne hogy múljon az, hogy téged ennyire hanyagol, aztán rosszabb esetben mindig olyan programokat akar ahol az ő pasija is ott van.


Akkor ne tudd meg, hogy milyen lesz, amikor gyerekük születik!


Én ezt szívom sok barátnőmtől.

Semmi más téma csak a gyerek a gyerek, és tényleg annyira megváltoztak, megkomolyodtak, és begyepesedettek lettek, hogy arra szó sincs.

2016. jan. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen, ez mondhatni természetes. Aki egy párkapcsolat kezdetén / terhesen / kisgyerekkel nyitott tud maradni a világra (és legfőképpen figyelmes tud maradni a régi barátaihoz), inkább az a ritka kivétel.

Sok fiatalkori barátság ment már tönkre párkapcsolat / gyerek miatt, bár a köd idővel elmúlik, de azért a barátság legtöbbször megsínyli az ilyen eseményeket.

2016. jan. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
szerintem a kezdeti szakaszban ez elég gyakori, várj egy félévet és rendeződik a helyzet.
2016. jan. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Jaja. Hát még mikor feleségül vette. Évekig nyúztam az ilyen kapcsolatokat,de mostmár komoly leckét kaptam. 'kind must cling to kind'. Ha egyedül vagy,keress hasonló embereket.tudom,hogy nehéz és fájdalmas,de megspórolhatsz időt,amit én elcsellóztam. Ez csak a véleményem
2016. jan. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kb mintha én írtam volna :D Én is 23/L vagyok.


Én sztorim,remélem baj ha leírom.


Szóval barátnőm is 22 éves,mostani pasija 29.

Kb 4-5 hete ismerkedett meg a sráccal.

Na ebben a kb 1 hónapban eléggé le vagyok carva. Ha segítség kell rögtön pattanjak. Mivel anyuja kórházban van minden otthoni dolog rá hárul. Főzés,takarítás,bevásárlás stb.

Na szóval én segítek neki,mert persze legjobb barátnőm meg hát nehéz helyzetben van,minden rászakadt. Viszont azon kívül,hogy minden este a pasijával járkál ide-oda és hajnalokban fekszik le majd csodálkozik,hogy fáradt és nem tud megfőzni 12-13 órára,már kb 1 hónapja kicsit rossz hallgatni. Mikor mondom,hogy hát 2-3 napig ne menj sehová legyél otthon. Megcsinálod a kaját stb. Korábban lefekszel,hogy ki pihend magad.. Jajjj hát nem vagyok öreg asszony,hogy ne menjek sehová. Már kezd sok lenni,most kezd betelni a pohár,tudom sok a gondja! De hogy már normálisan 3-4 hete nem beszéltünk,mert ha náluk vagyok akkor az apja vagy az öccse is ott vannak.Kislakásuk van amúgy. Szóval nem lehet kötetlenül beszélgetni. Csak felszínes dolgokról,mint írtad ti is arról beszéltek.De hogy átjöjjön hozzám 5 percre lakunk egymástól az már nem,pedig itt tudnánk beszélni,mert van külön szobám,meg sokszor nincs itthon senki.

Nekem sem ír vissza bármit kérdezhetek. Igazából egy olyan kérdésre se ír semmit amikor elég lenne egy igen vagy egy nem,de megnézi csak nem ír. Hívom telefonon kinyom. Ha 5x hívom egymás után akkor nagy nehezen vissza hív hogy miért kerestem. Mikor mondom csak szeretnék vele beszélni,majd később most nincs ideje. Én meg pattanjak neki :(


Én január végéig adtam neki időt(addig anyja is megszül,mert veszélyeztet terhes azért van kórházban),nem keresem mától kezdve.Ha 3-4 héten belül sem változik a dolog. Akkor gondok lesznek. Oké fontos a párja meg értem,de ha 7 napból nem hetet hanem 6 töltenének együtt nem halnának bele,azon az egyen meg velem lehetne,de legalább 2 órát,már annak is örülnék. Sose volt ilyen!! Volt szerelmes,de 2-3 hét után minden normális volt. Nem tudom most mi van.Ezért is fura,mert párkapcsolat mellett sem hanyagolt engem,mikor nem itt lakott akkor is minden nap beszéltünk!!! Igaz sajnos csak 2-3 hetente tudtunk talizni,de akkor reggeltől késő estig együtt voltunk.


Én jó barátnő módjára segítettem ebben a 4-5 hétben neki,mindig mentem. De annyit nem kapok,hogy legalább 1 órát tudjunk rendesen beszélni :(


Ma volt randim egy sráccal,amit említettem neki tegnap, amikor kb 1 órát voltam nála segíteni. Nem is hívott,nem is érdeklődött.Én rá írtam ugyan mi van vele,de semmi.. Megkérdeztem otthon e van. Arra se írt semmit.


Elegem van én segítek,érdeklődök ő meg annyit nem kérdez meg,hogy hogy vagyok csak ráérek e mert kéne segítenem takarítani.


Az a baj,hogy nekem még lehetőségem sincs vele erről beszélni. Nem tudom mi lesz itt.


Én se sajnálom,hogy boldog a párjával. Csak volt már ilyen és nem hanyagolt így sosem! Azért fura.


Én azt tudom tanácsolni,hogy adj neki időt. Én is adok kb 1 hónapot ha semmi nem változik.Akkor lesz következménye.

2016. jan. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*remélem nem baj
2016. jan. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát igazából én is úgy vagyok vele, hogy várok türelmesen. Vannak régebbi barátaim, akikkel közvetlenebb a viszonyom is mint vele, tehát nem vagyok magányos stb. csak tényleg annyira markáns a különbség, hogy az hihetetlen...Remélem észre veszi magát 1-2 hónapon belül, ha nem akkor nem... Sok barátnőmnek lett sokszor barátja, mégsem makkantak meg ennyire...Szerintem embere válogatja.

Utolsó! Neked is kitartást kívánok a helyzetben, teljesen átérzem! Ahogy én sem úgy te sem a negatív szereplő vagy a sztoriban, mégis mi érezzük maguknak rosszul, ez olyan szomorú... :(

2016. jan. 10. 22:19
 8/10 anonim válasza:
aki ezt a hosszú választ írta, ne azért adj valamit, mert cserébe viszonzást vársz...
2016. jan. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsó!


Én vagyok a regényírós :D


Nem azért segítettem,mert viszonzást várnék!!Szeretettből na meg,hogy bajban segítsek neki.


De ha tegyük fel nem is segítettem volna semmiben,csak szimplán a pasija miatt hanyagol,akkor is szerintem megérdemelném,hogy ne szarjon le ennyire.


Nem várok semmit. Csak pár óra beszélgetést mondjuk hetente. Nekem olyan mintha a testvérem lenne.Nagyon sok mindenen mentünk át! Rosszul esik az érdektelensége mostanában.

2016. jan. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
kérdező, köszönöm!!
2016. jan. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!