Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért változott meg ennyire?

Miért változott meg ennyire?

Figyelt kérdés

Egész általános iskolában a legjobb barátnőm volt. Mindent együtt csináltunk. Mindig megbeszéltük a világ nagy gondjait. Imádtuk, hogy van, akire számíthatunk, hogy megbízhatunk egymásban.

Aztán övetkezett az iskolaváltás. Ő Pestre ment továbbtanulni, én pedig egy Pesthez közeli városba. Már a nyár folyamán egyre inkább éreztem, hogy meggyengült az a 'kimondatlan kötelék' - vagy nem is tudom hogyan fogalmazhatom. Elkezdődött az iskola. Kezdetnek egy tetoválás a csípőkörnyékre, 14 évesen. Kiszívott, platinaszőke végű, ombre haj. És egyéb hasonló jellegű, pestiesedő jellemzők. Nagyon lefoglal az iskola, alig beszélünk már; úgy érzem, mintha nem is ismerném. Egy közösségi oldalon egy 'legjobb barátok'-ról szóló szöveg után megjelölt két embert. Én nem voltam ott. Pedig mindig ő hangsúlyozta, h mennyire szeret, és örül h ismer, h a legjobb barátnője lehetek. Rosszul esett. Gyerekesnek tűnik, hogy 'Azta, nem sorolt a legjobb barátai közé', de mindig ott voltam neki, ő is nekem, segítettük egymást, ahogy csak lehetett. És rosszul esik, h ő erről - ezek szerint - megfeledkezett, vagy már le is mondott!?


Nemrég tudtam meg, hogy hétvégenként eljár inni. De kérlek... rendkívül intelligens, okos, kulturált kiváló tanulóból hogy lehet ennyire megváltozni? A jegyei ugyan nem romlottak, hanem a stílusa. Eljár inni. 14 évesen. Az én valaha volt, legjobb barátnőm. Pesten. Vadidegenekkel is. Nagyon féltem. Nem tudom, mit tegyek. Ha egyszer a szülei engedik neki... tényleg nem tudom. Nem lenne szabad hagynom, h elrontsa az életét ilyen korán. Ki tudja később mire vehetik rá...


Kérlek, segítsetek!


/Elnézést a kusza fogalmazásért!/



2016. jan. 15. 23:22
 1/3 anonim ***** válasza:
64%
Üdv a klubban... A "legjobb barátnőd" elszajhásodott. Ez ellen már nem tudsz semmit sem tenni. Ha meg megpróbálod jò ùtra terelni veszekedés lessz és persze te leszel a hibás. Lehet hogy idáig is azért volt ilyen szoros a barátságotok mert ugyanabba a suliba jártatok. Keress más barátokat, őt már nem kaphatod vissza egyhamar.
2016. jan. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Éljen, van még egy 14 éves lány, akiben fellelhető értelem, és érzelem is. Gratulálok a szüleidnek!!


Szerintem hagyd őt, hadd kóstoljon bele az életbe. Aztán majd eldöntöd, fölveszed-e a telefont, mikor a legjobb barátai által otthagyva, a saját hányásában eszébe jut, hogy kit vesztett el.


23f

2016. jan. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Véleményem szerint mindenképp a társaság változtatta meg..Mivel más iskolába ment,kellett alkalmazkodjon másokhoz..Bizonyára a szülei megengedik,vagy nem tudnak róla,mert a jegyei nem romlottak."Visszaváltoztatni"nem lehet,mert ha beszélgetést kezdeményeznél vele,lehet megunna,mivel ő már más társaságban van.Ezt abból gondolom,hogy megváltozott belsőleg és külsőleg is,mert ha olyan barátai lennének,mint te,vagy eddig,akkor ugyan olyan maradott volna.És 14 évesen tetkó meg pia?Kell hagyni,hogy tegye amit szeretne,egyszer észreveszi,hogy mi lett volna a helyes..Én is hasonló cipőben jártam,a barátaim akiket születésem óta ismertem 360°-os fordulatott vettek,ugyancsak 14 éves korukban.Annyira megváltoztak,hogy valami katasztrófa.. Pia,cigi,pasi,sex,szükések.. Mára új barátaim vannak,és azért vissza-vissza gondolok a régi szép időkre a régi barátaimmal..Ha menni akar,engedd,hogy menjen,és eszed ágában se legyen,hogy érte olyan legyél mint ő,lehet gonoszul hangott,de élj helyesen.. :)

2016. jan. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!