Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek ő rossz barát,...

Szerintetek ő rossz barát, vagy velem van a baj?

Figyelt kérdés

Van egy barátom, aki őszinte, amivel nem is lenne, semmi gond, csak ő TÚL őszinte. Ha éleményt mond valamiről, az többnyire azzal kezdődik, hogy "Rossz/ronda", szóval akármiről elkezdek neki mesélni, amit nagyon szeretek, de ő olyan szinten kritizálja, hogy kételkedni kezdek abban, hogy én igazán szeretem-e azt a dolgot, amiről meséltem. Magammal kapcsolatban is így szokott lenni. Sokat rajzolok (ő is) és van, hogy (nagyon ritkán mellesleg) olyan képet sikerül összehoznom, amire büszke vagyok és félek megmutatni neki, mert az esetek 99%-ában úgy lehúzza, hogy minden önbizalmam elmegy. Tudom, hogy valószínűleg nem nekem akar rosszat, de néha úgy érzem, hogy nem tesz jót az amúgy is nem létező önbizalmamnak (meg úgy egyébként a mások iránti bizalmamnak sem), hogy barátkozom vele.

17/L



2016. jan. 16. 19:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ő nem jó barát. Ez nem őszinteség. Hiszen nem lehet, hogy minden rossz.

Nekem is volt ilyen ismerősöm. Neki soha semmi nem volt elég jó, mindenben a rosszat látta.

Már nem is tartom vele a kapcsolatot. Ő csak negatívkodjon magában. Én ennél sokkal pozitívabb ember vagyok. Nem volt rám jó hatással.

2016. jan. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Egy barát nem azt mondja hogy "hű de ronda ez a rajz" egy barát nem ilyen.nekem is van egybarátnőm, aki rajzol és megkérdezi hogy milyen lett,ha nem valami jó akkor azt mondom neki hogy tanuljon a hibáiból de ez csak példa volt.szerintem ő a rossz. Egy barát nem kritizál....
2016. jan. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"TÚL őszinte" Ilyen nem létezik.

Az ő véleménye. Te nem ő vagy.

Lehúzza, ergo rámutat benne lévő hibákra, ez ne vegye el önbizalmad, legközelebb ezekre is fogsz figyelni.

Ha kell segíthetek oly elme állapotot létrehozni ahol önbizalmad csak magadtól fog függni.

2016. jan. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!