Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek ebben a helyzetben?

Mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó barátnőm, 6 éve vagyunk barátnők.

Nagyon aranyos, kedves lány, viszont, nem szépítve a dolgokat, nem túl szép. Ez nem is gond, engem pont nem érdekel, hogy néz ki, a belsője érdekel, amivel nincs gond, tökéletes barát. Csakhogy állandóan küldözget magáról képeket, hogy melyik milyen, melyiket tegye ki facebookra, stb. Én ilyenkor nagyon kellemetlenül érzem magam, mert igazából egyik kép sem jó, és bár nagyon utálok neki hazudni, azért szoktam mondani neki, hogy ez a kép jó, az a kép nem rossz. Ezek a helyzetek hetente többször is előfordulnak.

Mit tudnék tenni, ha kezd kicsit elegem lenni ebből, hogy mindig olyan helyzetben hoz, ahol kínosan érzem magam?


2016. jan. 20. 22:59
 1/7 Blade Bone ***** válasza:
Ezt amúgy nem értem, mi baj evvel? :) Pl küld két rossz képet, mert csak olyat tud, oké, de az egyik a kettő közül csak jobb a másiknál, kiválasztod a kevésbé rosszat indok nélkül és pont, aztán tereled a témát. :D Vagy pedig légy őszínte, a barátnők azok, csak figyelj milyen szavakat használsz.
2016. jan. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, ezt az előbbit szoktam csinálni. Az a gond vele, hogy utálok hazudni neki, és ezzel rákényszerít. Terelni meg nem tudom, mert ha rájön a fotózkodhatnék, akkor fél órán keresztül küldözgeti a képeket.

Megbeszélni szeretném vele valahogy, csak pont erre lennék kíváncsi, ezt hogyan lehetne úgy, hogy ne bántsam meg.

2016. jan. 20. 23:42
 3/7 Blade Bone ***** válasza:
De várj csak egy picit, az nem hazugság, ha te két rossz kép közül kiválasztod neki a jobbikat, én ezt simán nevezném segítségnek, hiszen eleve ezért is fordul hozzád. Bízik a tanácsodban. :) Egyébként milyen típusú, sertődős? Mesélj róla.
2016. jan. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Választani a képek közül még tényleg nem hazugság, de mikor megkérdezi, hogy: "ez a kép jó? és ez?", és ilyenkor én azt mondom neki, hogy igen, az, az már hazugság. :/

Nem kifejezetten sértődős, de nem is volt még olyan helyzet, amiben megsértettem volna, így annyira nem tudom. Viszont elég érzékeny, lelkis lány, így esetleg, ha nem is mondaná, lehet, hogy megbántanám.

2016. jan. 21. 00:26
 5/7 anonim ***** válasza:

"nem vagy fotogen (sokkal szebb, mint az, hogy " ronda vagy"), ugyhogy mi lenne, ha en fotoznalak, esetleg vegezhetnenk rajta egy kis utomunkat." (es itz nem a szanaszet photoshopolasra gondolok, hanem szolid utomunkara, van akinek a fekete-feher eltunteti a hibait)


Egyebkent ha en lennek a helyeben, jobban orulnek, ha megmondanad, hogy ezzel "egetem magam". Jobb, ha egy barattol hallja az ember, mintga egy vadidegentol...


(bocs az ekezetert) 20/L

2016. jan. 21. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
En megmondanam az igazat, azonkivül azt is, hogy ez neked terhedre van. Ha igazan jo baratnök vagytok, meg fogja erteni.
2016. jan. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Blade Bone ***** válasza:

Szerintem egyébként ő saját maga biztos tisztában avval, hogy nem szép, szokott egyébként változtatni magán mikor fotózkodik? Mert lehet ez is az oka annak, hogy küldözget képeket, mivel te azt mondod némelyik fotóira, hogy jók, ezért lehet bátrabban mutatja meg őket. De én azt mondanám, inkább hass a szívére mikor beszélsz majd vele erről, hiszen akik ismerik elfogadják olyannak amilyen, és szeretik. :) Szóval győzd meg a jó tulajdonságaival, mondd neki hogy teljesen mindegy milyen képet tölt fel, mert a barátai nem csak annyit fognak látni belőle, nekik sokkalta többet jelent minden, hiszen tudják milyen kedves és érzelmekkel teli lány bújik meg a kép mögött, de evvel szemben egy vadidegen nem tud semmit, csak annyit lát amennyit a pillanatkép megörőkített és ha tetszik neki, tetszik, ha nem, akkor meg nem.. De neki nem érdemes evvel foglalkoznia, hiszen akik számítanak már vele vannak és ha valaki mégis szeretné megismerni, az nem egy kép alapján fogja ezt eldönteni. :)


"Inkább szeressenek azért amilyen vagyok, mint azért, amilyen nem" :)

2016. jan. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!