Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az egyik barátom túladagolta...

Az egyik barátom túladagolta magát és meghalt, most próbálom feldolgozni. Valaki veszített már el közeli barátot, családtagot, vagy szimplán egy osztálytársat, kollégát?

Figyelt kérdés
Főleg a véletlen túladagolásra, öngyilkosságra lennék kíváncsi, hogy ti hogy dolgoztátok fel és mi történt? Annyira nehéz :/

2016. febr. 5. 18:52
 1/10 anonim ***** válasza:
9%
Nem, soha senki más nem halt meg a világon. Fogalmunk sincs milyen érzés.
2016. febr. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
13%

Szép barátaid vannak.


Majd idővel megszokod a hiányát.

2016. febr. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Normális választ várok
2016. febr. 5. 18:58
 4/10 anonim ***** válasza:
6%
Az volt. Majd az idő segít. Lehet, hogy két hónap, fél év, öt év múlva leszel túl rajta. Mindenki egyéni mód éli meg a gyász folyamatát, de mindenképp folyamat lesz és nem két napos.
2016. febr. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Idővel könnyebb lesz.

Beszéljetek róla,elevenítsétek fel az emlékeket.

Beszéljétek meg hogy mit éreztek a halálával kapcsolatban. Sokkal könnyebb ha beszéltek róla.

A fájdalom pedig idővel enyhülni fog,és a hiánya sem

tűnik el teljesen. Teljesen soha

nem fog elmúlni,inkább csak megtanulsz nélküle élni.

A temetés után már ténylegesen felfogod hogy nincs többé.

2016. febr. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Osztálytársam s egyben haver is aki 5 éve halt meg. Árva volt de amíg az állam fogta a kezét nem volt gond, utána nagykorú lett és útjára engedték, 2 évig kallódott az utcán, nyilván nem tudott elindulni az életben semmilyen módon. Felkötötte magát karácsonykor, ketten találtuk meg egy közös baráttal a város külső részén.

Igazából látszott rajta hogy már nem volt olyan a viselkedése amikor még volt hova mennie, nem az utcán kellett aludnia, segíteni nem tudtunk rajta mert nem fogadta el.

2016. febr. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%

A barátod választotta...nem kellett volna olyan szereket használnia,amitől meghalhat...

Mindkettő szűlömet,nagyszűleimet veszítettem már el.

Az idő majd könnyebbé teszi a haláluk feldolgozását ,de mindig ha rá gondolsz,kissé szívbe markoló lesz..

2016. febr. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Szintén öngyilkos barát, nekem félév után lett könnyebb.
2016. febr. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem egy szintén drogos haverom halt meg lassan hét éve. Hát.. hogy is mondjam. Akkoriban már nem voltunk annyira közeli barátok. Pontosan a drogok miatt nem, mert minél jobban belemerült, annál inkább kezdte elveszíteni a józan eszét, csavarodtak a gondolatai, és képtelenségeket, butaságokat halmozott. Nem látta át a valós dolgokat, túladagolta magát és újra kellett éleszteni, remegett állandóan, satöbbi. Aztán mikor meghalt, meg kell mondanom, hogy nem lepődtem meg, mert tudtam, hogy ez lesz. Ha idősebb lettem volna, próbáltam volna rávenni, hogy hagyjon fel ezzel az élettel, de akkoriban fel sem fogtam a súlyát. A mai napig eszembejut elég sokszor, és sajnálom, hogy így alakult, én nagyon sokáig fel sem fogtam. Hónapokig, vagy talán évig is. Akkor fiatal voltam, mostmár félek attól, hogy egy közeli ismerősöm meghaljon, már felfognám, és nagyon nehezen dolgoznám fel. Nem is tudom mit tennék, próbálnék túllépni, de például ha a páromat veszíteném el, akkor szerintem abba belehalnék. Ez attól is függ, hogy mennyire közeli az az ismerős. Valaminek a vége, a halál, az mindig tragédia.
2016. febr. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Legjobb barátom 17 évesen halt meg. Agydaganata volt, közel 1 évig harcolt betegségével mikor feladta. Júniusban lesz 1 éve, hogy elment. Még mindig hiányzik, ha rá gondolok a mai napig elsírom magam. Nem tudom mikor lesz jobb, de nagyon nehéz volt elengedni, tán még most sem sikerült teljesen belenyugodnom.
2016. febr. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!