Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek ha nem tudja...

Mit tegyek ha nem tudja elfogadni?

Figyelt kérdés
2 évvel ezelöt az osztályba érkezett egy uj lány aki megkért hogy vezesem körbe én meg mosolyogva körbevezettem. Itt kezdödött minden ö elkönyvelte magának hogy öri barik vagyunk pusztán az álarcomnak hála hogy kedves vagyok.Ezelött 2 héttel meg kérdezte hogy mennyire vagyok a barátja én azt válaszoltam hogy 35%.Meglepödött de azota olyanokat irogat nekem hogy én azt szeretném hogy te ne csak annyi százalékot láss a barátságunkban és hogy remélem egy nap te is öri baridnak tartasz. Kb. ezt az üzenetet mindig a fejemhez vágja azalatt a 2 év alat töbször is a tudomására adtam hogy nem nagyon érdekel de mindenhova követt és amikor a barátaimal vagyok jön oda.Mit tehetnék?! Már nagyon idegesitö és teljesen tönkretesz kicsi suly felesleg van rajtam és a csontos ujjával nyomkodja a pocim és én erre azt mondtam egyszer hogy: nem adom! és erre azt mondta hogy nem mintha tudnád.Na szoval ezzel arra célzott hogy nem tudnék lefogyni és örökre ilyen maradok.Amikor tudja hogy ellégé zavar a dolog. Meg akarok vele mindent szüntetni.Csak van egy probléma hogy a ki.be.ba.szot. padtársam.14/L

2016. febr. 7. 17:17
 1/3 anonim ***** válasza:
2016. febr. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Megértem a problémádat, viszont próbálj meg az osztálytársad szemszögéből látni egy darabig, hogy felfogd ő mit érezhet.


Ő egy ismeretlen osztályba került, biztosan izgult és félve jött ide, mint mindenki ahogy szokott ilyenkor. Te voltál a támasza, az az egyetlen személy aki segített neki, mellette állt, bátorította és kedves volt vele. Hamar elkönyvelt téged barátjának, és ahogy több időt töltöttetek együtt legjobb barátjaként kezdett rád tekinteni.


Sajnos ő reménytelenül vágyik a barátságodra, hiszen te folyamatosan visszautasítod, míg elképzelésed sincs arról hogy neki ez mennyire rosszul eshet.


Szerintem az osztálytársad magányos, és kevés barátja van, és veled van a legközelebbi kapcsolatban, így legjobb barátjaként tekint teljes mértékben rád.


Gondolkozz el, mérlegeld hogy te adnál-e ennek a kapcsolatnak egy esélyt. Amennyiben igen, akkor ne mard el mellőled, beszélgess vele, próbálj közelebb kerülni, ami nem lesz nehéz, mivel ő folyamatosan lépéseket tesz, de te nem engeded előre.


Ha viszont nem kérsz a barátságból, akkor beszéld meg ezt vele. Hívd át magadhoz, vagy valahova ebédelni, ahol csak ketten vagytok. Magyarázd el, hogy téged zavar hogy folyamatosan követ, és sajnálod de egy szimpla haveri, osztálytársi kapcsolatnál nem tudsz többet adni neki. Rosszul fog neki esni, de ez az egyetlen megoldás.


Üdvözlettel,

Anonim Pszichológus

2016. febr. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Már egyszer ezt le lejáratam és azóta is zaklatlak amikor jobb kedvem van ő oda jön és sérteget de ha egy rossz szót szólok akkor már egyből felkapja a vizet.Megharakszik óra elött óra közben nem szólunk egymáshoz olyankor végre szabadabban érzem magam erre ő már óra végén úgy csinál mintha mi sem történt volna .Egyfolytában rám ír zaklat. Min denél jobban akar barátjának


de ez az id.iotának több barátja is van .Akkor engem mér kell zaklató ezt nem értem meg.

2016. febr. 8. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!