Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tehetnék? Hogyan koptassam...

Mit tehetnék? Hogyan koptassam le?

Figyelt kérdés

Nem lesz túl értelmes kérdés, nem pontozok le senki, legalább ilyen 'értelmes' szintű válaszért, de szeretném tudni, hogy hogyan szabadulhatnék meg egy haveromtól. Elkezdődött az egyetem és ő lett az első akivel barátkoztam, de teljesen elszigetel mindenki mástól. rögtön beült bellém, hogy más ne igazán tudjon, még wc-re is kísérgetett én meg nem mertem leállítani, mert gondoltam elveszíteném az egyetlen barátomat, de mostmár rettenetesen idegesít és vannak már mások is, de ha velük programot szervezek, és ő megtudja, bekéri magát harmadiknak. Hihetetlenül irritáló, de mindenki más kedveli és nem akarom megbántani, mert félek, hogy a többiek furán néznének rám emiatt. SOS. valaki valami tanácsot tudna adni, mert már arra is gondoltam, hogy otthagyom az egyetemet XD


20/f



2016. febr. 24. 15:46
 1/4 anonim válasza:

Szerintem ilyen a stílusa.

Vagy csak szeret kisajatitani embereket.

Légy őszinte, de ne légy durva. És mondd el neki, amit gondolsz. Ha barát, akkor meg kell értenie. Ha nem barát, akkor leszáll rólad, aminek szerintem örülnöd kell.

2016. febr. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi vele a baj konkrétan? Miért baj, hogy ő is megy veletek, ha másokkal mész?

Neked is jól esne, ha valakik programot terveznek és téged is elhívnának.

Ha meg nem akarod, hogy menjen, akkor mondd neki, hogy majd máskor találkozzatok, most más programod van.

2016. febr. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

hát ez elég vicces így olvasva, de megértelek teljesen, hogy mekkora teher ez neked. nekem is volt hasonló, de nekem szerencsére alapból nem tartott sokáig, mert egy nyári gyakorlatos dolog volt csak, nem 4-5 éves szitu.

elég nehéz lesz ebből kijönnöd, hogy a többiek szemében se legyél szemét, meg a "haverod" szerint. szerintem finoman fokozatosan próbálj leválni tőle, direkt ülj úgy pl. hogy késve mentek és beülsz úgy mások mellé, hogy ne férjen oda már, meg ilyenek, szervezz több programot nélküle és posztold fb-re és ha látja, talán veszi a lapot. de a srácnak tuti rossz lesz, lehet, úgy érzi ő is, hogy te vagy az egyetlen haverja neki, de ... ááá ha nem érzed jól magad vele, akkor nem tudsz mit csinálni... meg úgyis évek alatt változik minden, ha pl. más kurzusra jelentkezel mint ő gyorsan határidő előtt, meg ilyenek... de az is lehet, hogy bejössz neki XDXDXD

2016. febr. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"nem mertem leállítani"

??? XD

"mert gondoltam elveszíteném az egyetlen barátomat"

Ilyen nincs. Akit ha megkérsz, ne gyakoroljon rád ekkora nyomást, nem többé nem kommunikál veled, ergo "elveszíted", sosem volt barát de még haver se.

"bekéri magát harmadiknak. Hihetetlenül irritáló"

Miért?

Ha mert nem akarsz vele lenni, mond meg neki, nem jöhet.

"nem akarom megbántani, mert félek, hogy a többiek furán néznének rám emiatt"

Ezt olvasd el párszor kérlek.

Komolyan??

Miért bántanád meg vele? Elmondod, folyamatosan együtt vagytok. Ha nagyon nem akarsz ott vele lenni s többiek beinvitálják vagy engedik, jöjjön, te lemondod.

Ha többiek "furán néznének", megmondod neki helyzetet.

"Mit tehetnék? Hogyan koptassam le?"

Beszélsz vele.

2016. febr. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!