Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Volt-e mormon misszionáriusokk...

Volt-e mormon misszionáriusokkal, egyháztagokkal olyan tapasztalatotok, hogy nagyon kedvesek voltak veletek, de csak addig, amíg abban reménykedtek, hogy megtéríthetnek? Amikor látják, hogy ez teljesen reménytelen, azonnal vége lesz a barátságnak.

Figyelt kérdés
Sajnos ez a tapasztalatom velük, hogy mint ember egyáltalán nem érdekeltem őket, csak egy statisztikai adatként egyháztaggá akartak tenni. Valaki más, hasonló tapasztalattal?

2016. márc. 1. 21:47
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Minek állsz szóba kisegyházasokkal, vagy vallási fanatikusokkal?
2016. márc. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

Egy szekta.

Ne várj jobbat.

2016. márc. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

Nem hiszem, hogy statisztikai adatként tekintettek Rád. Hanem egy barátként, akinek szeretnének segíteni, hogy jobban megismerd az evangéliumot. Az ő elsődleges feladatuk az, hogy megismertessék másokkal az evangéliumot, és hogy segítsenek eljutni a keresztelésig.

Ettől függetlenül barátkozhatnak veled mind ők, mind az egyháztagok is, sőt, ha nem keresztelkedsz meg, akkor is bármelyik egyházi programon részt vehetsz.

Az ő életük a missziójuk alatt szigorú korlátok között van, meg van szabva, hogy mikor keljenek, mikor feküdjenek, mik azok a dolgok, amiket tehetnek.

De nem csinálhatják azt, amit egy tipikus baráttal csinálna az ember. Nem mehetnek veled moziba, vagy kocsmázni, vagy elmenni játszani a Playstationnel, vagy ilyenek. :DEzenkívűl bizonyos időközönként más városokba költöznek, így hosszú távú barátságokat kötni amúgy sincsen sok esélyük.

Én egyháztag vagyok, nekem is van olyan barátom, aki egy ideig járt hozzánk, de aztán nem tetszett neki minden, de ettől függetlenül, ha összefutunk, beszélgetünk, hogy kivel mi a helyzet. Ő sem egy statisztikai adat, hanem valaki, aki egy jó ember, és örülnék neki, ha megkeresztelkedne, és Krisztusnak tetsző életet élne, de persze neki is, ahogy mindnyájunknak, megvan a szabad akarata, hogy azt csináljon, amit ő szeretne.

2016. márc. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
"Mormon misszionárius", hát én keresztbe lesz_pom magam :')
2016. aug. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xAttilax válasza:
Is is mormonok nem de jehova tanúival igen én azért hallgatóm meg őket mert érdekel a vallástörténet illetve a vallások. Ezt csak azért írom le mert volt elöttem egy válaszadó aki azt módja minek állsz szóba velük.
2019. jún. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nem tudom, hogy aktuális-e még a kérdésed,de!

Menekülj, rázd le őket. Sajnos bekeresztelkedtem. Utólag már nagyon bánom a dolgot. Tapasztalataim szerint igen csak addig foglalkoznak veled míg potenciális tized fizető leszel. Ha nem jön össze akkor vége. Ugyan ez a helyzet a magyar egyháztagokkal. Míg jársz Istentiszteletre addig huuu de nagyon jó fej vagy látjuk a Szentlelket stb stb.

Miért tartom szektának?: Ha vpár vasárnapot kihagysz tudni akarják, miért. Nagyon rámenősek,mintha kb ilyen rendőrségi kihallgatáson lennél. Meg volt egy pár tagnak olyan elszólása, hogy nem tetszik pár ilyen egyházi vezetőnek a zenei stílus amiket hallgatok (valószínű fb adatlapomon látják a megosztásokat) meg hogy miért nem barátkozol az egyháztagokkal hiszen ez egy nagy család és jó lenne ha nyitnál feléjük jobban. Továbbá a "világi" barátaid könnyen kísértésbe visznek. Nem mondták ki nyíltan de a lényeg az hogy építsem le őket...

2020. aug. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!