Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A gyerekeknek jó lenne, mi...

A gyerekeknek jó lenne, mi anyukák is örülnénk, de a férjeink nem jönnek ki jól, hogy mondjam el?

Figyelt kérdés
Ritkán találkozunk, mert messze élnek. Felhívott barátnőm, hogy tudnak jönni, de csak úgy ha itt alhatnak. Férjem nem akarja, mert a másik oldali apa sokat iszik és nem bírja. Mit mondjak nekik? Az igazat mégsem mondhatom...
2016. márc. 3. 12:53
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Egyszer próbáltam a barátnőmmel beszélgetni erről, még a gyerekek előtt, mielőtt hozzáment volna, de úgy jött ki, hogy szerinte férfias, ha egy férfi iszik és dohányzik (nem mellesleg napi2 dobozzal), mert hogy a férfiak ilyenek. Mikor mondtam, hogy nem ilyen mind, mert pl. a férjem egyiket sem teszi, akkor arra célzott, hogy nem is férfias a férjem, ő nem lenne vele. Hát nem. :( De én nem akarom elüldözni a barátnőm, nagyon szeretek vele beszélgetni és tényleg ritkán jönnek. De nem mondhatom a férjemnek sem, hogy gyerekek ide vagy oda, (mert ott is van 2 gyerek, jót játszhatnának együtt), nem mondhatom, hogy viselje el az otthonában, ha ő nem akarja. A teraszon dohányozna meg inna egész nap, nem titok, tuti ez lenne. :( Én sem szeretném, ha jönne, de a barátnőm és a gyerekei miatt én elviselem, a férjem viszont a barátnőmhöz sem kötődik úgy, nincsenek úgy érzései vele kapcsolatban, tehát még kevésbé motivált, hogy elviselje a férjét.
2016. márc. 3. 13:12
 12/19 anonim válasza:
69%

Ne is amiatt legyen motivált elviselni a barátnőd férjét mert a barátnődhöz kötődik, hanem mert hozzád :).

Én még mindig azt mondom, hogy legyetek csak csajok + gyerekek. Ez miért nem opció??

2016. márc. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Sajnos azért nem opció, mert nem hozzánk jönnek célirányosan, hanem máshová, és hazafelé jönnek be hozzánk. Tehát a férje mindenképp jön, csak max. nem állnak meg nálunk, ha nekünk nem jó. De ha ez így van és így is marad, akkor nekünk soha nem lesz jó, mert gondolom, hirtelen leszokni nem fog cigiről és alkoholról. :( Legyek őszinte és kockáztassam, hogy megharagszik? Vagy a férjemre erőszakoljam rá, hogy márpedig itt lesznek, mert én azt szeretném? :(
2016. márc. 3. 13:20
 14/19 anonim ***** válasza:
69%
Akkor kint iszik és cigizik a teraszon.. a gyereknek még csak a közelébe se kell menni.
2016. márc. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, ki hogy van vele, de az a megjegyzés a barátnő részéről, hogy idézem: " nem is férfias a férjem, ő nem lenne vele" ...hááát...
2016. márc. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Ja, lehet hogy szegény férjed azért sem szívesen találkozik velük mert ezt éreztetik vele, hogy az a pasi a nagy macsó állat alfahím, ő meg a nyápic aki még inni sem képes, höhö.. :/ hát nem tudom, ha ők együtt is jönnek mindenképp, a férjed még mindig leléphet aznapra.

Amúgy meg ha a barátnőd ilyet megmondott, akkor te se félj attól, hogy megsérted az őszinte tényekkel.. ez sem túl kedves amit a 15-ös idézett.

2016. márc. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom őszintén, nekem nővérem ilyen. A férje alkoholista, dohányos. Mi leszoktunk a cigiről gyerek előtt, az alkoholról meg kb a diszkókorszak végén...


És hát már én sem vagyok jóban tesómmal, mert akinek ennyire más az életfelfogása, az nem lehet közel hozzám.

Voltak más viták is, de 1 alkalommal aludtak nálunk, amikor jól berúgott sógorom, és ránk akarta erőltetni a saját felfogását. Hát köszi, eből nem kérünk. Tesómmal nem alszunk egymásnál, évente 1-2 alkalommal találkozunk, kb 2 havonta beszélünk. Ennyi.


Nem tudom, te jól tudnád érezni magad egy részeg társaságában, aki ráadásul "nem bírja"?

Igaza van a férjednek.

Én azt mondanám a barátnőmnek, hogy ha bírja a férje pia nélkül, akkor jöhet, ha nem akkor nem. Ennyi.


Nem a férjednek kell elviselni egy piást a saját házában a kedvedért, hanem a piásnak kell kibírnia egy estét pia nélkül a felesége kedvéért...

2016. márc. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

A leírásból én azt szűröm le, hogy a barátnő férje elég rendesen iszik, ami nem merül ki abban, hogy társaságban egy jó vacsora mellett elfogyaszt pár pohár bort, esetleg viccesre issza magát.

Az én páromnak is van olyan haverja, aki egy alkalommal részegen érkezett hozzánk (egyébként is sokat iszik és olyankor elég kellemetlen stílust vesz fel), és számunkra megengedhetetlen módon viselkedett a gyerek társaságában, ezért megmondtuk neki, hogy vagy takarékra teszi magát, vagy mehet haza. Nehogy még én érezzem magam kellemetlenül, mert ő nem tud viselkedni...

Teljesen megértem a férj álláspontját, nem hiszem, hogy neki kellene elviselnie bárkit is az otthonukban, inkább a másik fél - aki vendégségbe érkezik - fogja vissza magát. Finoman közölném a barátnővel a problémát, ha pedig nem tetszik nekik, nem kell fogadni őket.

2016. márc. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Kedves kioktató maffia!

Én úgy veszem ki, hogy a kérdező hölgy szeretné ha barátnője ott aludna nálok. De látszólag ez a barátnőt teljesen hidegen hagyja!

A kérdezőnek azt tanácsolom, hogy próbáljon meg kompromisszumot kötni, ha nem akar családi veszekedést! Nem kell erőltetni azt aminek semmi értelme!

2016. márc. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!