Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek, ha a legjobb...

Mit tegyek, ha a legjobb barátaim már harmadjára sem érnek rá találkozni velünk?

Figyelt kérdés

Elnézést valszeg hosszú lesz. Már régóta tervezzük, hogy eljönnek látogatóba hozzánk a barátaim. Győr Budapest távolságról van szó. Még tavaly vettünk direkt erre a célra 3 matracot is, hogy itt tudjanak aludni. Idén házasodunk össze a menyasszonyommal és személyesen akartuk odaadni a meghívókat, tavaly december volt az első időpont, érdektelenség teljes hiánya miatt eltoltuk az eseményt. Pár nappal elötte hiába kérdeztem mindenkit körbe facebookon mondták hogy nem tudnak jönni.



A második találkozó már majdnem összejött, itt Budapesten lett volna amúgy is egy esemény, amin a barátaim részt vesznek, majd jöttek volna át hozzánk. Az egyik ismerősöm összezördült a nagymamájával elég rendesen ezért ő nem tudott jönni a többiek pedig ezért nem jöttek. Direkt jó előre eltoltuk az eseményt, hogy mindenki jól be tudja ösztani az idejét. Az esküvői meghívókat biztonság kedvéért feladtuk postán inkább.


Szóval az eseményt lehetett tudni 2 hónappal korábban, így mindenki úgy tudta tervezni teendőit, ahogy ő szerette volna és arra is oda tudott figyelni, hogy ne jöjjön közbe más. Most ismét végig kérdeztem mindenkit facebookon, van aki a diplomáját írja, mert mindjárt le kell adnia (frucsállom hisz most kezdődött a tavaszi szemeszter...) a 4 emberből 1 tud jönni. Mindenkit tájékoztattam arról, hogy ez lesz az utolsó "neki futás", ha ez után nem jön össze, akkor többet nem hívunk meg senkit ide és kész.


Az egészben az a legszebb, hogy jó lenne velük átbeszélni a legénybúcsút, illetve az egyik srác fotózni fog és azt is meg kéne beszélni. Ha már az elején ilyen problémákba ütközünk, nem tudom mi lesz később? Egyetemi éveink alatt ismertük meg egymást a teljes társaság olyan 8 fő körül van, annyi embert hívtunk meg, ami még kezelhető. Kicsi a lakás, nem tud mindenki itt aludni max 4-en, de az is szűkös. Ha veletek történne mindez, mit tennétek? Megszakítani sem szeretném velük a kapcsolatot, hisz jól érezzük magunkat, amikor együtt újra dübörög a banda..



2016. márc. 16. 14:53
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tudod te a választ, csak nem akarod elfogadni a helyzetet. Ez a társaság felbomlóban van.


"tavaly december volt az első időpont, érdektelenség teljes hiánya miatt eltoltuk az eseményt"

Nem érdekli őket és ezért nem tudnak időt szakítani, ezért nem igazodnak a kijelölt időponthoz. Nem fontos nekik ezt csak te forszírozod. Ezt csak te akarod.

Lépjél vissza és várd meg ki az aki keresi még a társaságod, a barátságod a többit meg hagyd.

A továbbiakban bármit is gondoltatok ki előre én ezekre az emberekre már nem számítanék, nem terveznék velük.

2016. márc. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!