Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek? A legjobb barátom...

Mit tegyek? A legjobb barátom folyamatosan veszekedik velem, semmi se felel meg neki.

Figyelt kérdés
Minden 2-3 hétben valamin nagyon felkapja az vizet, mert hogy valamit nem úgy csinálok ahogy ő szeretné. Ilyenkor hozzám se szól. Legújabban azzal szekál, hogy miért nem ölelem át néha, miért nem mondom hogy ő a legjobb barátom. Sokszor utalásokba beszél, folyamatosan ingadozik az érzelmi állapota, egyszer túl boldog, máskor fogja el a sírás. Ilyenkor mindig engem keres és akarja hogy segítsek neki, de én nem igazán tudom mit tehetnék, nem tudok embereket vigasztalni, ezen is össze szoktunk veszni, öngyilkossággal is fenyegetőzött már. Azt mondja hogy megölelném amikor ilyen rosszul van akkor elmúlna ez az érzés. De én nem akarom megölelni. Elmondtam minden egyes alkalommal, hogy nem én vagyok erre a vigasztalásra a megfelelő személy, de nem érti meg; ilyenkor azt vágja rá hogy nem is vagyok igaz barát, mert a bajba soha nem vagyok vele. Ez igaz is, mert én úgy gondolom mindenki oldja meg a saját dolgát (mondtam neki, hogy az én gondjaimba se kérem a segítségét, ő erre azt mondta hogy ő örvendene annak ha segíthetne, boldogsággal töltené el, míg engem a hideg is kiráz). Fontos nekem, szeretem. DE nem fogom ezt mondani neki, nem fogom megölelni, és nem fogom megvigasztalni. Szerintem elég ha az együtt töltött idővel érzékeltetem a fontosságát; és ha ő ebbe beleszakad is nem fogom ölelgetni vagy elmondani szavakkal hogy mennyire fontos nekem. Én csinálok valamit rosszul?

2016. ápr. 12. 16:48
 1/2 A kérdező kommentje:
Mindketten fiúk vagyunk.
2016. ápr. 12. 16:48
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem akarod megölelni? Nem hiszem hogy belehalnál.

Nem csinálsz semmit rosszul egyébként,de meg kell értened hogy az ő személyisége ilyen. Kicsit érzékenyebb és hidd el jól esne neki. Egyébként ha néha ilyen durva hangulatingadozásai vannak akkor valami komoly problémája lehet. A vigasztalásról meg annyit hogy csak végig kellene hallghatnod hogy elmondja mi a problémája,te meg tanácsot adnál neki a saját véleményed alapján, és ennyivel eltudnád intézni.


Én egyébként szivesen beszélgetnék ezzel a barátoddal, nem vagyok jó vigasztalásban én sem, de ennek a fiúnak örömmel segítenék.

2016. ápr. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!