Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek meg kellene...

Szerintetek meg kellene szakítanom a kapcsolatot az ún. barátaimmal?

Figyelt kérdés
Elég régóta ismerem már őket, talán úgy 15 éve, vagy több. De sajnos mindig is az volt az érzésem, hogy másodhegedűs szerep jut csak nekem. Amikor csupán egyikőjükkel vagyok akkor elég jól elbeszélgetünk, de amikor többen vagyunk, mindig úgy mellőznek, jól el vannak egymás társaságát élvezve. Utoljára hívnak ha valamit szerveznek, ritkábban írnak rám, mint egymásra, sőt gyakran az is előfordul, hogy nem tartják be ígéreteiket. Megígérik, hogy másnap hívnak, de sehol semmi másnap. Van amikor írnak, én visszaírok, de arra már nem jön válasz. Amikor pedig teljesen lemondok róluk és beletörődök, hogy végre többé nem hívnak, akkor nagy erőszakosan kirángatnak, nem tudom lerázni őket olyankor mert tolakodók. Ilyen barátok kellenek szerintetek? Egyedül sem rosszabb gondolom, magányosan.
2016. ápr. 14. 17:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló a helyzet. Viszont én valóban meg is szeretném szakítani a kacsolatot velük. Már mindenki szétszéledt erre-arra, mindenki a maga útját járja. Ezáltal annyira különbözőkké váltunk, hogy nem érzem szükségét a barátságuknak, amúgy is magamnak való vagyok. Csak erőszakosak és elrángatnak programokra, de tudom, ha nem lennék, az is teljesen mindegy lenne. Szerintem azt kell tenned, amit jónak látsz. Én őket egyfajta kellemetlen béklyónak éreztem. Ha te már nem érzed jól magad a társaságukban, változtass. Ha pedig szereted őket, csak magányos vagy, írj egy kulturált levelet, és beszéljétek meg.
2016. ápr. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy vegyes érzelmeim vannak velük kapcsolatban. Még mindig nem tudom eldönteni egyértelműen, hogy ők miként tekintenek rám. Van egy olyan érzésem, hogy amikor már úgy érzik, hogy túl sok amit tesznek velem, akkor lazábbra veszik, szinte mézesmázassá válnak és olyankor azt hiszem ideig-óráig, hogy egyenrangú félként tekintenek rám. Aztán ismét előjön bennem az érzés, hogy még sem. És képtelen vagyok magamnak megmagyarázni, hogy ez miért lehet, miért lennék én kevesebb mint ők. Pedig ők ragaszkodnak ahhoz, hogy én kevesebbet érek mint ők, és tesznek egy szívességet, kedvességet nekem azzal, hogy lóghatok velük olykor, amikor úgy van kedvük, hogy elhívnak.
2016. ápr. 14. 18:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Mennyi idős vagy? Fiú vagy lány vagy?

Nos nekem az a véleményem hogy rám senki ne tekintsen egy szükséges rossz ként.

Ahogy olvastam,azt vontam le,akkor kellesz amikor a kettő közül valamelyik nem ér rá a másik pedig nem akar egyedül lenni.

Amikor pedig ketten vannak és kibeszélik,hogy hoppá mekkora parasztok voltak veled,hú de régóta leszarnak, akkor gyorsan keresnek,elrángatnak minden hova hogy nehogy elfordulj tőlük.

Most őszintén. Mi szükséged van neked ilyen emberekre ? Szerintem semmi .

El leszel te egyedül. Neten is lehet barátkozni na meg bárhol.


Nekem volt egy barátnőm. Mindig nekem panaszkodott meg rinyált. Ha jó passzban volt szart a fejemre. Akkor csak a pasija létezett meg a többi barátnő. Amikor érezte hogy elutasító vagyok,pitizett,én meg hagytam magam. Ez ment egy két évig. Tudtam,éreztem hogy nem jó. De nem akartam megbántani és egyedül sem akartam lenni. Aztán betette a kiskaput egy húzással és végleg lezártam vele a barátságot. Eleinte fura volt de már sokkal jobb. Mert csak lehúzott lelkileg hogy akkor keresett ha baja volt. Ha nekem bajom volt szart rám. Én meg csak idegeltem magam. De mióta nincs az életemben jobb nekem.


Szard le őket. Menjenek amerre látnak.

2016. ápr. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ha másodhegedűs vagy nekik, akkor neked is legyenek másodhegedűsek ők. megvan az egyensúly a kapcsolatotokban, kész.
2016. ápr. 15. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!