Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nektek mi a véleményetek...

Nektek mi a véleményetek arról, amikor valaki azért megszakítja a kapcsolatot barátokkal-rokonokkal, mert azok külföldre költöztek?

Figyelt kérdés
Tehát mert az ő szemében ők hazaárulók, magára hagyták őt, és egyéb marhaságok. Én személyesen nem tapasztaltam ezt, viszont fórumon volt már vitám egyszer egy illetővel, aki lehazaárulózótt, tájparasztozott, meg ilyenek, csak mert kritikát mertem Mo.-ról írni úgy, hogy a végén hozzátettem, hogy pár éve már külföldön élek. És aztán hozzátette, ha neki egy rokona vagy ismerőse külföldre megy, akkor azokkal ő idővel mindig megszakítja a kapcsolatot, mert állandóan írkálják neki, hogy kint milyen jó, és ő erre nem kíváncsi, tehát inkább felszólítja őket, hogy fejezzék be. Meg ugye ezen kívül is olvasok eseteket, hogy egyes embereknek rokonokkal, egész közeli hozzátartozókkal romlik meg a kapcsolata csak azért, mert ők külföldre költöztek. Illetve haveroktól is hallom ezt, hogy mesélik. Én ezt abszolúte nem tapasztalom, tehát furcsálllom, hogy ilyen megeshet. Ti hogy vagytok vele, és mi a véleményetek? Az ősi mentalitás, az irigység dolgozik?
2016. ápr. 17. 08:02
1 2
 1/13 anonim válasza:

Szabad világban élünk, emberek milliói utaznak nap mint nap, vagy így vagy úgy.

Nem kell azokkal foglalkozni azok ezzel kapcsolatban rossz véleménnyel vannak, ha neked valami jó valahogy, akkor úgy legyen. Azt csak te tudhatod hogy mi a számodra legjobb.

Én sokat vagyok külföldön, nem fixen egy helyen, de hosszabb időre, töb hónapot itt aztán több hónapot amott, és emiatt az igazán közeli ismerősökkel barátokkal miért szakadna meg a kapcsolat bármilyen módon is..

Ott az internet, megannyi lehetsőég, aztán amikor otthon leszek még javúl is az együtt lét minősége. :)

2016. ápr. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy ugyanolyan észkombájnok, mint azok, akik megyszakítják a kapcsolatot azzal, aki Szabolcsból Vasba költözik!

Hiszen ő is áruló, elárulja szülőfaluját/tanyáját, gyermeki neveltetésének megyéjét!

.

Ha ilyesmi történne velem, örülnék neki és kvánnám, mielőbb következne be! Nem igazi kapcsolat az, ami csak közvetlen közelről érvényes.

.

A másik: még meg is sértődék az illetőre, mert

- nem akarja, hogy én irányítsam sorsomat;

- nem kivánja az én és családom boldogulását;

- eleve hülyének néz, ha feltételezi, hogy azért megyek messzire, hogy nekem rosszabb sorsom legyen.

2016. ápr. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

"csak mert kritikát mertem Mo.-ról írni úgy, hogy a végén hozzátettem, hogy pár éve már külföldön élek"

Na akkor pont összeillesz azzal, akivel vitáztál. Miután kiköltözöl, minek köpködsz vissza? Akkor kritizálj, ha ottmaradsz, próbálsz változtatni. Ha elmész, akkor nézd az új helyedet, ne a régit bíráld.

2016. ápr. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
3: Aham, tehát onnantól kezdve, hogy külföldre költöztem, nincs jogom őszintén kommentelni egy magyar helyzetről szóló cikket? Ez kábé olyan, mint hogy ha valaki kijárja az iskolát, akkor onnnatól ne kritizálja az oktatási rendszert, mert már nem jár oda?
2016. ápr. 17. 14:18
 5/13 A kérdező kommentje:
És igen, ahogy fentebb írom, facebook-on, a magyar negatív helyzetről szóló cikkek kommentelésekor is rendre bele futok abba a szituna, hogy egy külföldi véleményez, és valaki meg leugatja, hogy k*ss*ljon, oda p*f*zzon, ahova adózik. Ezen bunkó kommentelők 90%-a az a fajta irigy ember, aki még életében nem hagyta el az országhatárt. Vagy ha igen, akkor is csak szomszédos országban járt.
2016. ápr. 17. 14:48
 6/13 A kérdező kommentje:
abba a szituna=abba a szituba
2016. ápr. 17. 14:49
 7/13 anonim ***** válasza:
:D én akkor is leszartam a rokonaimat eddig amikor belföldön éltek ezután is lefogom. Ez, hogy hazaárulók:D:D mintha egy orráig nem látó tipikus magyar írta volna le. Ezt az országot még elárulni sem lehet én személy szerint nem látok benne különösebb értéket azon kívűl, hogy itt van a családom és kész.
2016. okt. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én megszakítottam a külföldön élő rokonaimmal kapcsolatot.

Amikor kiköltöztek örültem, hogy jobban megélnek, mint itt, nem tartom őket hazaárulónak meg semmi ilyesminek, mindenkinek szíve joga ott élni, ahol akar. Viszont ahányszor hazalátogattak, folyamatosan csak azt hajtották, hogy kint minden mennyire fsza, nekik mennyire jól megy, és kb lehlyéztek, hogy nem megyek ki nulla tudással egy olyan országba, ahol még a nyelvet sem beszélem, ahogy ők tették. Én elfogadom, hogy nekik a jó megélhetés ilyen sokat jelent, viszont elvárom, hogy ők is elfogadják, hogy én nem szeretnék kiköltözni, még akkor sem, ha többszörösét keresném, mint itthon, mert nekem a pénznél fontosabb a családom, a barátaim és a megszokott környezetem. Nem vagyok nacionalista, pl tanulni szívesen kimennék külföldre egy pár évre, viszont egyetemistaként nem fogok itthagyni mindent azért, hogy külföldön takaríthassak, és ezt a rokonaim egyszerűen nem hajlandóak megérteni.

Szerintem sokan vannak, akik ezért (is) szakítják meg a kapcsolatot a külföldön élő rokonokkal, barátokkal.

2017. máj. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az ilyet én se pártolom, mindenki úgy és ott él, ahol akar, legfeljebb tanácsot adok, de nem erőszakolom a nézeteimet. Meg az egyetemet befejezni már csak azért is érdemes, mert utána, ha mégis külföld mellett dönt az ember, jóllehet még jobban kereshet. Én sajnos nem voltam olyan jó tanuló, csak síma érettségim van, mosogatok-takarítok, átlagban havi 1000€ folyik be. Ismerőseim viszont, akik egyetemet-főiskolát végeztek, tisztán megkeresik a 2000€-t.
2017. máj. 24. 15:19
 10/13 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést én is feltettem pár hónapja és kíváncsi vagyok a válaszokra.

Úgy látom, hogy ez a több évtizede tartó nehéz gazdasági és politikai itteni helyzetnek is köszönhető, másrészt pedig van egy kisebb réteg, akik pár közelebbi ismerőssel tartják a kapcsolatot itthon és amikor hazajönnek felkeresik őket, de sajnos nagy részük tényleg bunkó módon nem tartja a kapcsolatot az itthoniakkal annak ellenére sem, hogy van internet.

2017. jún. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!