Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nektek mi a véleményetek...

Nektek mi a véleményetek arról, amikor valaki azért megszakítja a kapcsolatot barátokkal-rokonokkal, mert azok külföldre költöztek?

Figyelt kérdés
Tehát mert az ő szemében ők hazaárulók, magára hagyták őt, és egyéb marhaságok. Én személyesen nem tapasztaltam ezt, viszont fórumon volt már vitám egyszer egy illetővel, aki lehazaárulózótt, tájparasztozott, meg ilyenek, csak mert kritikát mertem Mo.-ról írni úgy, hogy a végén hozzátettem, hogy pár éve már külföldön élek. És aztán hozzátette, ha neki egy rokona vagy ismerőse külföldre megy, akkor azokkal ő idővel mindig megszakítja a kapcsolatot, mert állandóan írkálják neki, hogy kint milyen jó, és ő erre nem kíváncsi, tehát inkább felszólítja őket, hogy fejezzék be. Meg ugye ezen kívül is olvasok eseteket, hogy egyes embereknek rokonokkal, egész közeli hozzátartozókkal romlik meg a kapcsolata csak azért, mert ők külföldre költöztek. Illetve haveroktól is hallom ezt, hogy mesélik. Én ezt abszolúte nem tapasztalom, tehát furcsálllom, hogy ilyen megeshet. Ti hogy vagytok vele, és mi a véleményetek? Az ősi mentalitás, az irigység dolgozik?
2016. ápr. 17. 08:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Amúgy ugyanezt tapasztalom azoknál is, akik vidékről költöztek fel Pestre, 90%-ban ugyanezt csinálja, amire az egyik magyarázat az is lehet, hogy Pesten pl. több a szórakozási lehetőség, baráti társaságok is alakulnak itt-ott (bár 15 évvel ezelőtt sokkal nyitottabbak és barátságosabbak voltak az emberek, magyarok is, lásd az idősebb korosztályt), a nem túl tiszta levegő miatt sokszor járnak természetbe is, stb.
2017. jún. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
12: De ez tényleg felfoghatatlan, hogy azáltal, hogy én feltörök, mint huszár s***e a lovon (legalábbis a másik nézőpontja szerint), miért árulnám el azokat az ismerősöket, akik maradnak a régi pozíciójukban és helyükön. Az ilyenek tényleg csak álbarátok, akik nem szeretnék a másik boldogulását.
2017. jún. 3. 15:00
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Hogy hülye :D mennék világot látni meg nyaralni hozzájuk :D
2017. szept. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!