Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Vágdosom magam, ez nekik...

Vágdosom magam, ez nekik miért baj?

Figyelt kérdés
Szoktam vágni a kezemet, de nekem tényleg van rá okom és nem az a tipikus lefotózom és hajj de menő leszek. Van egy barátnőm, aki megért és van egy barátnőm és egy barátom, akik nem. Csak azt nem értem, hogy nekik ez miért baj, de tényleg nem értem, hogy miért mert nem is látnák, hogy ha nem kérnék meg, hogy küldjem át nekik. Légyszi normális válaszokat, köszii <3

2016. ápr. 22. 23:20
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Szimplán hazudsz, ha azt mondod hogy neked van okod vagdosni magad, mert nincsen.Nincs ilyen ok.
2016. ápr. 25. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Mellesleg már többen kérték, hogy írd le az okot, de te még mindig nem tetted meg.Tehát akkor mit is szeretnél bizonyítani nekünk?

Meg egyébként is neked mi a normális válasz?

2016. ápr. 25. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
szóval az a problémád, hogy szeretnéd, ha figyelnének rád az emberek? ezért vagdosod magad?
2016. ápr. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Valóban érdemes volna legalább nagy vonalakban körülírni az okot, amiért elkezdted/csinálod ezt az egészet, hiszen úgy a válaszolók is helyesebben, pontosabban tudnak reagálni rá.

Tedd a szívedre a kezed: ha az a dolog, ami miatt csinálod, megszűnne/megoldódna/elmúlna/vissza lehetne csinálni, vajon abbahagynád a vagdosást?

Egy tipp: ha már egyszer csinálod, nem érdemes fűnek-fának-internetnek megmutatni, mert, ahogy magad is olvashattad egyes előttem szólóknál, olyan reakciókat vált ki emberekből, hogy ők már bocsánat, de hülyének néznek téged, Te pedig csak még jobban lelombozódsz az ellenséges, esetleg agresszív gesztusoktól.

Nem tudom, midet vagdosod, gondolom, elsősorban a csuklódat, gondolj bele: jön a nyár, rövidujjú, fürdőruha, kilátszik minden...

Én is csináltam, éveken keresztül, és nagyon jól emlékszem, milyen nehéz abbahagyni, ha egyszer rászoktál, de hidd el, nem éri meg. Elcsúfítod a bőrödet, és később, pl párkapcsolatban is elég furán fog rád nézni a fiú, ha egyszer leveszed a karkötőt.

A baj ott van, hogy még egy házilag ,,gondosan" fertőtlenített penge is tetanuszt, vagyis akár szívmegálláshoz is vezető merevgörcsöt tud okozni, ha már egy kicsit is vérzik (,,gyöngyözik") a seb, azonkívül egyéb, kellemetlen komplikációkat is tud okozni (ezek elég gyakoriak, pl seb elfertőződése, stb).

Nagyon remélem, hogy meggondolod magad, mielőtt ,,komolyan" rászoknál a vagdosásra, és arra kérlek, tényleg, komolyan, hogy senkinek ne küldj képet ilyenről, mert, hiába vagytok jó barátok, senkinek a titoktartásában nem lehetsz száz százalékig biztos, nem tudhatod, ki látja az ő képeit, vagy kinek küldi tovább. Az pedig, hogy lefotózod... Nem jó ötlet, hogy finoman fogalmazzak. Akkor sem, ha nem küldöd tovább, és egy picit ellentmondasz önmagadnak: miért fotózod le, ha nem azért csinálod?

A vagdosás nagyon-nagyon magányos műfaj. És ritkán szokták megmutatni bárkinek.

Lehet, hogy olykor sikerült bántóan fogalmaznom, ha így volna, ne haragudj, mert nem állt szándékomban, de ez egy olyan téma, amiről nehéz finoman beszélni. Nem minősítgetlek, sem azt, amit csinálsz, hiszen sejtem, körülbelül mi játszódhat le Benned, de kívánom, hogy megoldódjon a problémád, az a bizonyos ok.

További szép napot :)

Holló

2016. máj. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Már nem azért de mekkora szánalmas kis csicskák vagytok, hogy azt képzelitek, hogy azért mert a telefon előtt ültök és osszátok az észt többek lesztek... Elkotródhat inenn mindegyik büdös picsha.
2016. jún. 16. 01:45
 26/26 A kérdező kommentje:
A 24. commentelőt puszilom:*
2016. jún. 16. 01:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!