Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Panaszkodni vagyok csak jó a...

Panaszkodni vagyok csak jó a haveromnak?

Figyelt kérdés

Több éve van egy jó haverom, olyan +5 lehet bőven. Voltak mások is, de elhagyták az országot, így vele maradtam úgymond, nincsenek más haverjaim, barátaim. Elvoltunk, kevés a közös bennünk, de két embernek nem kell egyeznie mindenben. Viszonylag önzetlen kapcsolat, sokszor számíthattunk egymásra, csak vele tudok értelmes dolgokról dumálni. Viszont egyre jobban észreveszem, hogy nekem panaszkodik és rinyál, másnak nem.


Amióta ismerem sokszor rinyált, hülye dolgokért. Nem egyszer volt, hogy csak azért futottam össze vele, hogy rinyálhasson, na meg mert nem volt más társaságom. Nekem is vannak bajaim, elmondom egyszer, de nem terhelek mást vele, mert az én ügyem. Max ha tanácsot kérek akkor. Amikor nagy ritkán elmondom neki a dolgaim, akkor max beszúr egy hangulatjelet, meg aha, aha, az gáz. Ennyi. Nincs olyan beszélgetésünk, vagy hét, hogy ne rinyálna. Vagy rossz az idő, vagy külföldön akar élni, vagy csúnya, mit tudom én. Vagy ha nem nyávog akkor kritizál, fikáz másokat.


Mással ha elmegy, elvannak, jól érzik magukat, így lehet csak engem használ panaszládának, lehet utána kérdezek majd. Lassan már találkozni sincs kedvem, mert lehúz a hangulatával, én meg nem akarok valakivel azért találkozni, hogy együtt nyávogjunk. Egyre többször kezdek már erre gondolni, hogy én a rinyaláda vagyok neki és sosem értem mások miért keresik a társaságát.


Most úgy alakult az életem, hogy sok igaz haver kikerült az életemből, max egy ismerősi körünk van, de velük nem érzem az összhangot. Szerintetek meg lehet oldani ezt, vagy ideje lenne ha nem várnék arra, hogy megváltozik és keresnék új társaságot?



2016. ápr. 25. 14:05
 1/4 anonim válasza:
Szerintem azért mondja el neked mert bízik benned ès akinen nem bízik annak hogy rinyáljon? Te oda mész csak ugy bárkihez és elmondod mi a bajod? Na szegeny ha ezt elolvasna...
2016. ápr. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem, mert csak ram tartozik.

Amugy mondta h csak panaszkodik, nem var semmit. Miert te hogy venned ha evek ota mindenen panaszkodna a masik? Ha rossz az ido, ha tetszik neki valaki, ha olvas valamit a neten, ha meglat valakit stb.

2016. ápr. 25. 17:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Mivel folyamatosan engedted neki, hogy panaszkodjon és te soha nem kértél ilyen forma segítséget, így megszokta hogy csak ő vele foglalkoztok.

Érthető hogy eleged van ebből, át kell beszélned ezt vele. Mond el neki, hogy rosszul esik hogy ha neked van bajod nem áll konstruktívan a problémához, és jó volna ha kevesebbet panaszkodna, csak akkor ha tényleg gond van.

Üdvözlettel,

Anonim Pszichológus

2016. ápr. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm

amúgy folytatja, megint csak panaszkodik. Mint az öregek az sztk-ban, néha olyan érzésem van.

2016. ápr. 26. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!