Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tehetnék, ha kiközösít,...

Mit tehetnék, ha kiközösít, és szó szerint leszív?

Figyelt kérdés

Nem is tudom, hogy hogy tegyem fel a kérdést, remélem azért érteni fogjátok:

Szóval van egy ,,barátnőm" , aki nagyon megváltozott. Lehet, hogy mindig ilyen volt, csak én nem vettem észre, de borzalmas. Nevezzük most X-nek. Teljesen rácuppant egy másik barátnőnkre, Y-ra. Olyan szinten, hogy folyton vele van, egymás melett ülnek, tesin, buszon párok. Engem olyan szinten íkiközösített, hogy borzalom. Lenéz, és folyton leugat, olyan negatív az egész ember, hogy sokszor ez még rám is átragad, és már ott tartok, hogy legszívesebben elbőgném magam. Ha bármit szóváteszek neki, nem hagyja hogy végigmondjam, meg se hallgatja, nem is érdekil. Akkor is én leszek a hibás. Y-t nem hibáztatom, ő utálja a veszekedést, ezért mindig X pártjára áll. Volt egy időszakom, amikor olyan szinten kikészített, hogy otthon egész nap bőgtem. Az önbizalmam romokban, barátkozni nem merek (Y-t nem is akarom elveszíteni), a kedvem is pocsék. Bezzeg, ha csak ketten vagyunk, teljesen megváltozik, egy rossz szót sem szól, tök kedves, és még ,,szeret" is. Undorító kétszínű dög. Szerintetek mit csináljak? X-tól szívesen megválnék, de Y-tól nem akarok, szóval ez így nem biztos, hogy lehetséges. Nem tudom mit tegyek, ez a dolog tönkre tette az egész évemet. Tudnátok segíteni?



2016. jún. 15. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:
24%
"Z" lehet a megoldás.
2016. jún. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy ember nem tud kiközösíteni... lépjél ki gyorsan ebből az áldozatszerepből, amiben most tetszelegsz, senki sem bírja a mártírokat.
2016. jún. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja még annyi, hogy már megjegyezte egy osztálytársam is, hogy mostanában én nagyon más vagyok, mint ők, és hogy most ők legjobb barátnők, vagy mivan? Egy új osztálytársam pedig azt mondta, hogy szerinte X nagyon nem bírja őt (amúgy lassan kezdem azt hinni, hogy ő mindig egy embert akar magamellé tudni, mindenki mást utál)
2016. jún. 15. 14:08
 4/6 A kérdező kommentje:
#2 félreérted. Sajnos Y nagyon is támogatja X-et, mindig mellette áll, ha veszekedésről van szó. Nem értem miért. Ő nem veszi észre, hogy ez nekem mennyire szarul esik. X-et meg nem érdekli. Hidd el, ha csak ketten, vagy esetleg négyen lennénk, sokkal könnyebb lenne a helyzet
2016. jún. 15. 14:10
 5/6 A kérdező kommentje:
És nem CSAK a kiközösítés a lényeg, hanem hogy az állítólagos barátnőm folyton lenéz és beszólogat, vagy éppen olyan hangsújban közli az egyet nem értését, hogy az szerintem mindenkinek rosszul esne, még egy idegentől is
2016. jún. 15. 14:12
 6/6 anonim ***** válasza:

"ő utálja a veszekedést, ezért mindig X pártjára áll" Ez nem normális hozzáállás...Igaz, én fiú vagyok, de csak azért nem állnék egy barátom pártjára, csak azért, mert ő a barátom, mert lehet hogy nincsen igaza a vitában. Előbb megpróbálnám eldönteni, hogy kinek is van igaza és utána foglalnék álláspontot. Gondolom 14-15-16 évesek lehettek és ők és/vagy te nem tudtok még objektívan álláspontot foglalni, de ez majd változik.


Amúgy meg az előttem lévőnek igaza van, 1 ember nem tud kiközösíteni :) A kiközösítéshez 1 közösség kell. Ne zavarjon, hogy nem akarja hagyni X, hogy végig mondd, amit elkezdtél. Ha ő bele mer pofázni és nem hallgat végig, akkor te is beszélj közbe. Te tetszelegsz az áldozat szerepében, szóval itt lenne az ideje egy kis akaraterőt is felmutatni :) Ne hagyd neki, hogy úgy alakuljanak a dolgok, ahogyan ő szeretné, tegyél érte, hogy a te javadra forduljanak a dolgok, képes vagy rá. Sok sikert! :)

2016. jún. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!