Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Meghalt a párja, mit tehetnék?

Meghalt a párja, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm és nemrég hirtelen elhunyt a párja. Régóta együtt voltak, nagyon szerették egymást. A lányt nagyon szeretem, jóban vagyunk. Nem a mindennap találkozunk, beszélünk, de bármiben mellette lennék, bármikor. Mikor megtudtam a hírt, írtam a lánynak. Megnézte ugyan, de nem válaszolt. Ezt megértem, nem egyszerű időszak. 1-1 bejegyzést láttam, amit neki tettek közzé üzenőfalon, azokra reagált. Nagyon sokat gondolkodtam, esetleg megérné felhívni, vagy talán írni neki újra, vagy inkább hagyjam békèn? Semmiképp nem szeretnék rátelepedni, de tudnom kell hogy mi van vele, a körülményeket tekintve tudom, hogy nincs jól, de bármikor számíthat rám. Szerintetek hagyjam vagy keressem meg? :( Előre is köszönöm!
2016. máj. 14. 16:05
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Ha tudsz menj el a temetésre és nyomatékosítsd, hogy ha bármi van, szüksége van valakire, akkor rád számíthat!

Mindenképpen hívd fel, biztos jól fog esni neki. Kegyetlenül rossz érzés lehet és szörnyű...erre tényleg nincsenek szavak. Mikor nekem meghalt egy családtagom midnig jó volt, ha volt mellettem valaki. Nem kell őt faggatni, beszéltetni, csak akár ülni mellette kussban és megsimogatni vagy megfogni a kezét. nekem egy barátom ezt tette. Csak ült mellettem és ott volt. Nem mondott semmit, nem beszélgettünk, csak velem volt. Megfogta a kezem és csak egyszer mondta el azt, hogy "Minden rendben lesz!". Ezt tiszta szívéből mondta, komolyan gondolta. Az idő minden sebet begyógyít. A nyoma ugyan megmarad, de az idő segít. Hagyd, hogy sírjon, zkogjon. Nekem a gyász végső levezetése végett az volt a legjobb, hogy kb. 2-3 hónap után kimentünk a városon kívülre egy elhagyatott helyre és beleüvöltöttem a naplementébe egy hatalmasat. Ezután már el tudtam engedni...!

2016. máj. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Hívd fel. Jól fog esni neki, nem fogja rátelepedésnek érezni.
2016. máj. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azért kételkedtem hogy hívjam e, mert úgy gondoltam hogy ha nagyon kellenèk visszaírt volna, vagy bármi. De meggyőztetek, felhívom mindenkèpp!
2016. máj. 14. 16:31
 4/7 anonim ***** válasza:
25%
Írj, de kevesebbet mint egyebkent.
2016. máj. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam hívni, de annyit mondott be, hogy "A hívott szám az előfizető kérésére nem kapcsolható." :(
2016. máj. 14. 17:56
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ilyenkor az emberek bezárkóznak, magányra van szükségük hogy feldolgozzák a veszteséget. Ugyanakkor úgy gondolom jól esik ha van segítség, támogatás. Persze nem mindenki örvend ennek, de legtöbben igen, még akkor is ha ezt nem fejezik ki, sőt ellenségesen viselkednek veled.

Beszélj vele, keresd fel, mond hogy bármiben szüksége van a segítségedre, számíthat rád. Mond meg hogy tényleg szeretnél segíteni, és ne utasítsa el a segítséget, mert ilyenkor mindenkinek nehéz, és jól jön, még ha tagadja is. Egy próbát megér. Ha leráz, akkor adj időt neki.

Üdvözlettel,

Anonim Pszichológus

2016. máj. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Egyelőre telefonon nem lehet elérni, a tegnapi üzenetre még mindig nem válaszolt sajnos. Gondoltam egy kis idő múlva, (pár nap) megpróbálom újra hívni, hátha. Biztos sokan nyújtanak neki segítő kezet, és állnak mellette, ezzel tisztában vagyok... :)
2016. máj. 14. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!