Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek mit tegyek bűntuda...

-tor- kérdése:

Szerintetek mit tegyek bűntudatom van? Többi lent

Figyelt kérdés
Pár napja rosszat kívántam a legjobb barátomnak és bűntudatom van miatta. Elmondtam neki az egészet és megbocsátott de magamnak nem tudok egyszerűen,még mindig mar a bűntudat

2016. júl. 17. 23:59
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Ha a barátod azt mondta, hogy megbocsát, akkor ne emészd magad fölöslegesen! Ezzel már csak magadnak ártasz.
2016. júl. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De egyszerűen nem tudok megbocsátani magamnak, ha a legjobb barátomnak valóm nem kéne ilyet kívánom
2016. júl. 18. 00:11
 3/7 savanyújóska ***** válasza:
Ez így van, de ha 1. tényleg a legjobb barátod, hiszen elfogadta a bocsánatkérést, és elengedte a dolgot, 2. ha te is annak tartod, akkor fogadd el és engedd el te is, mert ha emészted magad, akkor nem leszel már olyan jó barátja, mint aki akkor lennél, ha elhinnéd, hogy megbocsátott. Illetve jóval prózaibb, hogy elgondoltad, nincs mit tenni, bocsánatot kértél, elfogadták, mást már nem tudsz csinálni, és ha magadat emészted, azzal csak az önbecsülésed építed le, amit meg épp ellenkezőleg kéne, hogy ilyesmi ne forduljon elő. Én is csináltam pár fa..ságot a legjobb barátommal (és elég komolyakat, nem egyszer sajnos), és ilyenkor az segített, hogy leültünk és megbeszéltük, és az az én ilyen jellegű problémáimat is helyrerakta. (Hidd el, rám hozzám képest a gyászmenet cirkuszi mutatvány volt az egyes esetek után.) Próbáld meg te is, hogy elmondod ezt neki, valószínűleg tudni fogja a megfelelő vigasztaló szavakat :)
2016. júl. 18. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Már megbeszéltük akkor is min3h vigasztalt hogy nem kell hogy bűntudatom legyen de egyszerűen nem megy
2016. júl. 18. 00:41
 5/7 anonim ***** válasza:
Nézd, akkor szenvedj és generáld magadnak a problémát, ha ez jó neked, mit lehet erre mondani?
2016. júl. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Úgy gondolom kiábrándultál magadból, és képtelen vagy szembenézni tetteid súlyával. Úgy gondolom a problémát úgy tudod leküzdeni ha még egyszer megpróbálsz beszélni a barátoddal. Vagy keress fel privát üzenetben, és írd le részletesen.

Üdvözlettel,

A. Pszichológus

2016. júl. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok

Köszi szépen a biztató szavakat megoldódott a problémám !!

Külön köszönet a pszichológusnak aki még így is segített volna nekem :)

2016. júl. 19. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!