Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Normális, hogy a fiú haverjaim...

Normális, hogy a fiú haverjaimtól elvárnám, hogy úgy viselkedjenek velem, mint egy lánnyal?

Figyelt kérdés

Lány vagyok és van két fiú haverom, akik úgy viselkednek velem, mintha én is egy fiú haverjuk lennék. Pl. olyanokat mondanak poénból, hogy "te hülye f4sz", meg az egyikük állandóan elküldözgeti azoknak a lányoknak a képét, akik épp tetszenek neki és megkérdezi TŐLEM, hogy dugnám-e, amikor meg megkérdem, hogy ezt mégis hogy gondolta, elkezdi, hogy hát ha lenne farkam, megdugnám-e...ez a gyerek mondjuk amúgy is elég paraszt, szóval talán egyszerűbb lenne megszakitanom vele a kapcsolatot, mint azért könyörögni, hogy viselkedjen velem normálisan..

Egyszer próbáltam a normálisabbikkal erről beszélni, de szó szerint azt mondta, hogy ő máshogy viselkedik azokkal a lányokkal, akikkel barátok, meg azokkal, akiket meg akar fektetni.

Nem akarok egyiküktől se semmit, meg ezek szerint ők se tőlem, de attól még zavar, mert hiába nem tetszenek, attól még ők is férfiak(többé-kevésbé) és rosszul esik, ha a képembe mondják, hogy nem tetszem nekik..Szerintetek normális, hogy ezt érzem?


2016. aug. 11. 16:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Lány vagyok, nem fiú.

Csupán sok fiú testvérem volt, így tudom milyenek ők, elég közelről. De persze, ha felteszel egy kérdést, te biztosan jobban tudod rá a választ -bocs, de én nem értek vele egyet, nem is kell feltétlen mondjuk. De ha kérdést vagy tanácsot kérek valakitől, akkor legalább nem vitatkozom az (őszinte) válaszával, véleményével. Mert lehetek én is "lány barátnő" aki mézes-mázaskodik, ölelget és aki minden gondolatodat, tettedet igazolja, attól függetlenül, hogy jól gondoltad, tetted-e azt (aztán a hátad mögött persze jól kipletykál), de tőlem ezt ne várd el. Véleményre voltál kíváncsi, én őszintén válaszoltam. Ha nem tetszik, sajnálom, de hidd el, hosszútávon jobban jársz vele, ha eltöprengesz rajta (még akkoris ha csak 1%-nyi gondolatot ítéltél hasznosnak).

Bármennyire is elképzelhetetlen, de én ezt nem dühből vagy rosszindulatból írom. Hanem, hogy valaki megmutassa az érem másik oldalát.

2016. aug. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Nem értem, mi köze van a fiúként kezelésnek ahhoz, hogy én nem káromkodok xD" -akkor fiúként mi köze van egy ajtónyitáshoz?

Nézd, én alapvetően modernebben gondolkodom a férfi-női kérdésről, de nem ez a lényeg, ez teljesen elvi kérdés, hogy ki mit gondol.

De a kettős mérce, hogy a fiú akkor legyen "hagyományosan" fiú (ajtót nyitás), de a lánynak persze nem kell (káromkodás, de ha még nem is jellemző rád, hidd el, találnál magadban nem "hagyományos, udvarias" hajlamokat, ha ugyanolyan mértékben vizsgálnád, mint a fiúkban).

Nem enged előre? Te sütsz neki vasárnaponként pitét?

Nézd, lehet, rosszul esik neked, egyébként valamennyire megis értem, de ne már, hogy ilyenek miatt kelljen veszekedni, kicsinyeskedni. Barátok vagytok, nem? Tolerancia? Megbeszélés (az ő szemében)? Kompromisszum?

2016. aug. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

72%-os, én sem értek veled egyet.

Ugyanazt a gondolkodást követed, ami miatt a kérdező reakcióját elítéled ( hogy síklátókörű). Persze értem miért gondolkodsz így, mert a mintát a fiú testvéreidtől veszed és abban is van valami (rész)igazság és azt követed. De ne akard átöltetni ezt a mintát egy általános dologba, mert egy hugi is más, és egy haver/barátnő is más! Nem ugyanaz.


Ez nem ettől függ.

Én pl van, hogy káromkodok. Mégis minden fiú haverok maga elé enged az ajtónál. Nem sütögetek nekik sütiket sem.

Mégis nőiesnek tartanak ás Nőnek!

Szoktak velem poénkodni, beszólni csipkelődésképp, ez ilyenkor oda-vissza megy ugyanúgy.

Nálam sose merült ilyen szinten háttérbe, hogy nő vagyok, de pl a "te kis g..c.i"-t sem vettem negatívnak, belefért simán, nevettem én is a beszóláson.

És igen, ezek udvariassági dolgok.


Nekem úgy is, hogy néha káromkodok is ajtót nyitnak. Mert a nőiesség nem pusztán abban merül ki, hogy nem beszélhetsz csúnyán, meg süssél sütit(wtf).

Ez a férfit is jellemzi, bár még egyszer itt csak fiúkról beszélünk.

2016. aug. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszi, végre valaki felfogta, miről beszéltem eddig :')
2016. aug. 12. 23:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!