Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Csak nagyon kevés emberrel...

Csak nagyon kevés emberrel alakítok ki "bensőséges" barátságot. Ez normális?

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok. Szerencsére azt mondhatom, hogy kedvelnek az emberek, viszont ez kicsit már visszás lett, mivel mindenki bensőséges barátságot akar kialakítani, én viszont erre nehezen állok rá. Nekem több idő kell ahhoz, hogy igazi barátság legyen. Sőt volt már olyan is, hogy valaki annyira nyálasan barátkozott fiú létére, hogy egyenesen undort keltett bennem. Nem kell nekem 100 barát, csak legyen 2, aki tényleg az. Velem lehet a baj és én lennék antiszociális, vagy tényleg ilyen nyomulósak az emberek?
2016. aug. 13. 09:08
 1/7 Shiro_ válasza:
100%
Szerintem ez teljesen normális. Nekem is van elég sok barátom, habár olyan akivel igazán "bensőséges" kapcsolatom van, csak 1-2, mondjuk az is igaz hogy az Én esetemben senki se akart kifejezetten ilyen kapcsolatot kialakítani, akivel kialakult az tényleg olyan hogy ismerjük egymást gyerekkorunk óta, és tényleg rendesen megvagyunk, számíthatunk egymásra stb. Őszintén ezen az egy-két emberen kívül személy szerint Én sem érzem szükségét több ilyen szintű barátság kötésének.
2016. aug. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Szerintem ezzel sokan így vannak, de én is kissé antiszociálisnak tartom magam emiatt. A "rendes" barátaimon kívül nem is igazán beszélek mással (ami 2 személy). Persze attól még nagyon jól elvagyunk, de rájuk nem merném bízni az életemet. Úgy gondolom a feltétlen bizalmat nem érdemlik meg sokan, főleg ebben a világban. Gondolj bele,hogy vannak akiknek csak "eldobható" barátjaik vannak, mennyire érezhetik magukat biztonságban és engedhetik el magukat amikor velük vannak.
2016. aug. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Közelről ismerek olyan 65 éves embert, akinek élete során 4 barátja volt összesen, de ezek 20-40-60 éves, kipróbált barátságok.

Akiről beszélek, egy vidám kedves ember,- számtalan jó ismerőssel, - akire mindenki szimpátiával gondol, mert nagyon intelligens, jóindulatú ember.

De a barátait nagyon megválogatta, mert az IGAZ barátság egy életen keresztül tartó szövetség lehet,... normális esetben.

Nekem speciel nem tetszik, amikor valakinek fű-fa a "barátja", mert ebből is látszik, hogy a kapcsolataiban felületes, vagy igénytelen.

Az igazi barátságokért kölcsönösen dolgozni kell, de megéri! :)

2016. aug. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És azt még megkérdezném itt, hogy arról mit gondoltok, hogy ha egy fiú nagyon közeledik, vagy olyan érzelmes lesz egy barátságban, azt kimondottan visszataszítónak tartom? Említettem is, hogy volt, ahol már undort éreztem.
2016. aug. 13. 12:36
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Csak nagyon kevés emberrel alakítok ki "bensőséges" barátságot. Ez normális?"


Nem csak, hogy normális, de így vagyunk megalkotva.

Soha nem is lesz több, vagy sok nagyon jó barátod, egyszerűen az ember így lett kialakítva képtelen sok emberrel egy lényeg mélyebb viszonyt kialakítani ÉS fenntartani (mert ugye ezeket fenn is kell tudni tartani, erre pedig nem vagyunk képesek, csak limitálva)

Ez így van jól.


Akinek sok "barátai" vannak, azok meg max haverok, vagy felszínes barátságok, de ha egyik éjjel segítség kéne neki, abból a sok emberből nem jönne arányosan több ember segíteni neki, mint neked, akinek mondjuk van 2 jó.


"annyira nyálasan barátkozott fiú létére, hogy egyenesen undort keltett bennem"


Ha annyira nyálasan közeledett, ebben sincs semmi.

Nekem is volt már lány létemre, hogy egy lánytól szabályosan menekültem néha, mert nem lehetett levakarni, mindig jött és rengeteget beszélt, sok volt.

Nem jöhetsz ki mindenkivel, nem passzol mindenki a te személyiségedhez, van ilyen.

2016. aug. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem normális. Én 18 vagyok és lány,nem érzem magam antiszociálisnak,kicsit csendesebb vagyok,de szeretem a társaságot.Volt hogy úgy telt el 2 év hogy egy barátom sem volt,mert nem ismertem "megfelelő"embert,és úgy gondolom hogy nem sznobságból vagy ilyesmi,de a barátokat jól meg kell válogatni.

Nekem most is csak egy barátom van,tökéletesen elég ez is.

2016. aug. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az nem normális, ha valakinek millió barátja van. Képtelenségnek tartom, hogy valaki olyan sok emberben feltétel nélkül meg tudjon bízni és olyan sok barátságot tudjon fenntartani úgy, hogy mindenkire jusson idő meg energia.

Nekem is 2 barátom van és ez bőven elèg.

Nálam is volt olyan, aki már szabályosan megfolytott, egyszerűen nem hagyott békén és felnőtt létére, mint egy ovis megkérdezte, hogy leszünk-e barátok. Azt hittem dobok egy hátast. :D

2016. aug. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!