Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van itt olyan ember aki...

Van itt olyan ember aki baráti kapcsolatában van egy tanárával?

Figyelt kérdés
Szeretném jobban megismerni egy tanárom, mert szimpatikus az életfelfogása, a hozzáállása és sokban hasonlítunk.. Jó lenne vele szorosabb viszonyba lenni (nem olyan értelemben!) de nem tudom h kezdeményezhetnék.. Alapvetően ő is szimpatizál velem legalábbis mindig megdicsér vagy éppen rámmosolyog. Szerintetek hogy lehetne kezdeményezni, úgy h ne vegye nyalizásnak? Van rá esély h tudjunk személyesebben is beszélgetni? Akinek van tapasztalata azt priviben is szívesen meghallgatnám:)
2016. szept. 14. 18:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? És a tanár kb. hány éves?
2016. szept. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én 17 és ő olyan 40 körül.. Szóval sajnos van egy kis (nagy) korkülönbség:(
2016. szept. 14. 18:25
 3/3 anonim ***** válasza:
89%

Én már több tanárommal "összebarátkoztam" az évek során, bár ez csak a tanórák melletti beszélgetésekben nyilvánult meg.

A felnőttekkel mindig jobban szót értettem, mint a diáktársakkal, tipikus "tanárkedvence" voltam (csak nem nyaliztam, hanem őszinte tisztelettel/szeretettel és érdeklődéssel fordultam hozzájuk).


Az én "terepem" a különóra/tehetséggondozás és az óraközi szünet volt, tanulás mellett beszélgettünk erről-arról, a nyíltságomra hasonlóképp feleltek. Bízhattak bennem, hogy nem adom le a drótot XY-nak, hogy Z tanár ezzel vagy azzal kapcsolatban megemlítette a nevét, W tanár ilyen és ilyen személyes dolgokról mesélt.


Lényeg a lényeg: közelíts "szakmailag", aztán az idő eldönti, lehet-e személyesebb vizekre evezni.

Egy normális tanár egyébként sem annyira távolságtartó, hogy ne lehessen megismerni, bár a "beülünk egy kocsmába sörözni" típusú közvetlenség ritka - nem példa nélküli, csak ritka.

2016. szept. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!