Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Kollégák "bevettek a csapatba"...

Kollégák "bevettek a csapatba" és mondták hogy menjek velük munka után sörözni egyet. Sosem voltam még, ilyenkor mi szokás? Mindenki a magáét fizeti? Vagy végén szétdobni az összeget? Vagy nekem mint újnak beválalni?

Figyelt kérdés
2016. szept. 21. 06:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
30 éve velem is eljátszották az öreg "kollégák" fizetésnapon. Ketten voltunk 17 éves fejjel újak a csapatban, azok mondták, hogy menjünk igyunk valamit a sarki kocsmában. No persze a fizetnivalót ránk hagyták.
2016. szept. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
22%
De szépen hangzik. Nagyon hamar te is alkoholista leszel mert ebből nem lehet kiszállni. Mindig lesz következő amiért menni kell. Ha meg rászoksz az italra már te se szeretnéd abba hagyni, meg nem is tudnád. Tudom mert én is ebbe voltam benne. Csak először nem tűnik fel , meg azt hiszi az ember hogy " bevettek". Minden szenvedély betegség ilyen hogy szeretik ha van támogató , és kevés az aki meg mondja nekik hogy ez nem jó. Miért nem azt mondják hogy : Bevettek a csapatba , gyere el hozznák egy család látogatásra .
2016. szept. 21. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Regebben nalunk a ceg fizette, amikor nem akkor mindenki a sajatjat.
2016. szept. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem ne nagyon szokj rá. Szép dolog ez, de egyébként is lehet beszélgetni, nem kell hozzá a kocsma.


Nálunk is így indult, a végén automatikusan a kocsma fele fordultam, nem haza. Volt problémám, amikor leszoktam az ivásról. Pedig csak egy-két sör volt munka után.



Mifelénk ez úgy működött, hogy voltak akik soha nem fizettek, volt aki akkora tahó volt, hogy csak a sajátját, de így körökben illik fizetni. Hamar kiderül mennyire deficites a buli. :)

2016. szept. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Mi néha mikor megyünk munka után mindenki fizeti a magáét. AZ új embert nem azért hívjuk, hogy fizessen nekünk, hanem, hogy ne érezze magát egyedül kellemetlenül meg, hogy mgeismerjük. Egyébiránt viszont felnőtt emberek vagyunk és senki nem sértődik meg, ha megkérdezed az elején, hogy hogyan szokták a számlát intézni.
2016. szept. 21. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
37%

Tudod ez úgy megy, hogy ők meghívnak, még talán ki is fizetik azt a kört.

De ott maradnak az asztal mellett, és azt várják, hogy a következő kört te fizesd.

- Ha elfogadod a meghívást, legyen a zsebedben annyi sörre való lóvé, ahányan a bandában vannak!

- Ha te nem egy kört fogadtál el tőlük, hanem 2-3 kört, akkor ugyanannyi kört várnak vissza! Persze mind, ahányan vannak.

- Ha ez megtörténik, benne vagy a bandába, ettől kezdve nincs menekvés, beálltál szépen a piások körébe, előbb-utóbb alkeszos lesz belőled!


A kérdésedre a válasz: ahogyan most döntesz, olyan irányba viszed életed további részét, életed későbbi éveit!!!

Hosszú távra döntesz, jól gondold meg! A jövőd múlhat rajta!

2016. szept. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hú, mekkore ügyet csinál mindenki egy délutáni sörözésből. Nálunk mindenki fizetni szokta a sajátját, vagy néha 1-2 körre meghívjuk egymást, de akkor az automatikusan "körbe jár" és mindenki fizet egyet.
2016. szept. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Igen, erről beszélünk kedves 7-es!


Azt a gyanútlan, kezdő, fiatal kollégát meghívjátok sörözni úgy, hogy mindenki fizet 1-2 kört. Csak hogy 6-8 főnél az 2 kör esetében már minimum 10-12 sör!!!

És csodálkozik valaki, hogy az ilyen "bevesszük a csapatba" nagylelkűség nyomán indul el a fiatal a piára való rászokás útján, hogy pár hónap, és már nincs számára megállás, és szépen növeli a piások, züllöttek csapatát, a bandát???

2016. szept. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az ilyen eseményeket a cég fizeti, évi pár alkalommal.. Ha csak összefogunk kollégákkal, hogy akkor munka után igyunk meg valamit, ott mindenki fizeti a sajátját, az a legtisztább.
2016. szept. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mi is elszoktunk menni beülni vhová kolléganőimmel,bár mi lányok vagyunk.

Nos nálunk úgy van mindenki fizet magának.

Mivel többen nem sörözünk 1-2 csaj kivételével.


Azért kört fizetni drága lenne,mi 7-en vagyunk. 4-5-en mindig koktélt vagy töményet iszunk ami azért már nem olcsó buli :D


Ezt meg is lehet beszélni én mikor bekerültem a melóhelyre,mondták,hogy náluk úgy van,hogy mindenki fizet magának. Ha vkinek nincs úgy pénze akkor össze dobjuk,hogy az az egy kollegina se maradjon ki.


De ne vállald be a fizetést,mert rászedhetnek. Max ha azt mondják meghívnak akkor is mond,hogy te inkább magadnak szeretnéd fizetni.

2016. szept. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!