Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért ennyire kétszinűek a...

Miért ennyire kétszinűek a barátok?

Figyelt kérdés

Én mindig is az a kívülálló voltam, legyen az iskola vagy munka, de förtelmes, hogy "legjobb barátok" hogyan viselkednek egymás háta mögött. Mindenki azt hiszi az a 2 személy milyen jóban van egymással, közben amíg elmegy az egyik a másik kibeszéli. Amikor meg visszajön akkor megy tovább a seggnyalás. Vagy ha találkoznak akkor megy a puszi puszi, jajj de jó téged látni és 2 perc múlva meg már azt hallani, hogy milyen rusnyaságokat mond arról a személyről.


Persze egyáltalán nem azt mondom, hogy mindenkivel jóban kell lenned, vagy hogy ha nem is szereted az adott személyt, akkor a tudtára is kellene adnod, hogy te őt utálod.


Ha valaki nem szimpatikus, akkor csak legyél vele kedves, de ne jópofizz vele, hogy aztán később ha már nincs ott kibeszélhesd őt, hogy mennyire utálod.


Mi ennek az egész felszines barátságnak az értelme? Ez az egyik nyomós ok, amiért alig vannak barátaim, egyszerűen én ilyen "barátokra" nem vágyom, hogy azt higgyem jóban vagyunk közben a hátam mögött meg majd jókat röhög rajtam.



2016. szept. 26. 13:04
 1/7 anonim ***** válasza:
14%

Inkabb az a kerdes hogy az alacsony onbizalmadat miert azal kompenzalod hogy mindenkit ketszinunek nevezel?


Ketsegtelen vagy rengeteg ketszinu ember van, de megtobb nem ketszinu.

2016. szept. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy miért csinálják ezt a nők. Mert valljuk be, főleg ők teszik ezt.

Van olyan barátom, aki "hatalmi" pozícióba került (nem politika, még csak egyetemi hallgatók vagyunk) és lehetősége van "hatalmaskodni". Túl szigorúan veszi a szabályokat + vannak hülye szokásai, szeret másokat piszkálni, stb. Ezt ugyan kibeszéljük a háta mögött is, de a szemébe is megmondjuk, hogy túlzásokba esik. Attól még nem közösítjük ki, elfogadjuk, hogy ő ilyen, ha van társasági esemény, hívjuk őt (bár legtöbbször nem jön). Szerintem ilyen szinten még belefér. Tehát valamilyen szinten lehet egymásról beszélgetni, véleményt formálni akkor is, ha nincs ott az illető, csak ha valami zavar, és az a személy tudna változtatni, akkor azt értelmesen el is kell mondani (asszertív kommunikáció). Viszont akit nem kedvelek, annak a társaságát nem keresem. Köszönök neki, ha kell elbeszélgetek vele, ha együtt kell utazni valahová elviselem, mondhatjuk, hogy "jópofizok", de ez kb. csak annyit jelent, hogy normálisan, valamennyire kedvesen viselkedek vele...nem szeretek senkivel sem rossz viszonyban lenni, attól, hogy nem szimpatikus.

2016. szept. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ki kompenzál mit? Én nem panaszkodok, hogy nem tudok barátokat szerezni. Egyszerűen csak nem akarok. Elég nekem az a 2 aki van, mert ismerem őket annyira, hogy tudom, hogy ha gondjuk van azt a szemembe mondják meg és nem a hátam mögött.


Persze lehet olyanokról beszélni, akik éppen nincsenek jelen, ez nem is a gond. Legtöbbször olyan esetekről van szó, hogy legjobb barátnőnek hívják egymást aztán amikor az egyik elmegy akkor a másik elmondja minden k.rvának, meg nézd már a kis ribi milyen mini cuccokat hord, vagy magassarkút vesz fel aztán úgy jár mint a kacsa, vagy hogy nézd már úgy festette ki magát mintha a sarokra készülne, meg ilyen hülye olyan retardált. Aztán jön a barátnő, puszi puszi, jajj de cuki ez a ruha és milyen jó a sminked és elmennek együtt kávézni.


Ennek mégis mi az értelme? Teljesen nyilvánvaló, hogy ezek az emberek nem kedvelik egymást és mégis úgy tesznek mintha ők lennének a világ legjobb barátnői. Mégis kit akarnak becsapni?

2016. szept. 26. 13:41
 4/7 anonim ***** válasza:

Èn sem èrtem,a fiatalok többsègèt az ilyen kapcsolatok jellemzik. Ènis ugyanúgy kifogtam mindig az ilyen embereket._.

Mondjuk engem pont amiatt nem kedveltek sokan,akár suliba is.. mert túlon-túl őszinte vagyok, ès megmondom a másik szemèbe a dolgokat:'D Ugyebár az igazság fáj,ès sok emberkènek ez nem tetszik,nehezen tolerálják..~

Ebből kifolyólag nekem sincsenek nagyon barátaim,de sosem a mennyisèg számított hanem a minősèg:)

Manapság már egyre nehezebb,normális illetőket találni..meg amiből akár egy èletre szóló barátság is lehet.

De! ..a remèny hal meg utoljára.^^

23/l

2016. szept. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hmm, 2. komment az elmúlt 2 órában, amiben valakit sértegetsz. Valakinek látom egy barátja sincs és itt irigykedik. :)


Egyetértek, hogy a minőség számít és nem a mennyiség. Villoghatnak itt nekem, hogy nekik 2000 barátjuk van facebookon. Közben meg egyik sem nevezhető igaz barátnak. Ha számokkal kel kompenzálnod valamit, akkor ott már nagy a hiba.

2016. szept. 26. 15:14
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Te a lányokról beszélsz, kérdező. Tőlük meg nem is várhatsz mást. Ennek evolúciós okai vannak, ami hosszadalmas lenne elmesélni.
2016. szept. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én is az vagyok, de attól még nem kellene így viselkedni, ez nem egy ok arra. Nem fogok nyalizni senkinek sem, ha egyszer egyáltalán nem kedvelem. Udvarias vagyok, de annyira, hogy érezze, hogy tőlem sokat ne várjon mert nem az én típusom.

És már fiúknál is láttam ilyet, igaz náluk sokkal ritkábban. Vagyis eddig vagy kétszer. De náluk is előfordul.

2016. szept. 27. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!