Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek ezekkel a barátaimmal?

Mit tegyek ezekkel a barátaimmal?

Figyelt kérdés

Most kerültem új munkahelyre és próbaidőn vagyok. Nagyon stresszes, ezért hetente kétszer szeretnék edzésre járni, mert nagyon sokat segít, hogy jobban érezzem magam.

Csakhogy a barátaim elkezdtek féltékenykedni. mindig azt hallom, hogy nincs időm rájuk, mindig rohanok, stb. Pedig elmondtam nekik is, hogy biztosan lesz ez jobb is, de nem tehetem meg, hogy ne dolgozzak, vagy rosszabbul teljesítsek a munkahelyemen.


Mivel 8-17 között tart a munkaidőm. Néha, ha kicsit megcsúszom valamivel, maradok hatig. Pláne próbaidőben, nem szeretném, ha valami elcsúszna miattam, vagy hogy nem tudnék koncentrálni, mert egész éjszaka azon jár a fejem, hogy valami a munkában történik.


Amint kilépek az iroda ajtaján, le szoktam tenni a munkámat, nem beszélek róla, csak ha kérdeznek.


Szerintetek mit kellene csinálnom? Fogadjam el, hogy akik megsértődtek, azokkal nem találkozom többet?


Tudom, hogy csak közös élményekre vágynak, de nekem most nem nagyon férnek bele a vad bulik.


2016. nov. 21. 13:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Akik megsértődnek, azoknak ez a szuverén döntése. Nem befolyásolhatod őket, ha ezt szeretnék tenni. Az meg a te döntésed, hogy valójában kire tudsz időt szakítani. Ha rájuk nem, akkor annak oka van. Ezek lehetnek a fentebb leírt okok is nyilván. Ebben meg ők nem befolyásolhatnak.

Mindkét döntést el kell fogadni mindkét oldalról, nem érdemes rágódni rajta.

2016. nov. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!