Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan barátkozzak össze egy...

Hogyan barátkozzak össze egy konkrét, ellenkező nemű emberrel? (én vagyok a lány)

Figyelt kérdés
Hosszú, egyedi sztori, a lényeg az, hogy köszönőviszonyban vagyunk, és tényleg csak a barátja szeretnék lenni. Hogyan érhetném ezt el? Nagyon nehezen ismerkedem, tanácstalan vagyok. Előre is köszönöm a segítőkész válaszokat!:)

2016. dec. 3. 00:28
1 2
 11/11 Kövesdi Vilmos válasza:
0%

János evangéliuma 21 fejezet 15. verstől: Jézus kérdése Péterhez.

Jézus háromszor megkérdezi Pétertől, hogy szeretsz-e? Mire Péter azt mondja, hogy szeretlek.

És itt egy fordítási hiba van. Ugyanis Jézus az eredeti görög szövegben a feltétel nélküli szeretet. Erre bíztat minket a második nagy törvényben: Szeresd embertársadat, mint magad!

Péter ezzel szemben a feltételes szeretet szavát használja. A harmadik szeretet, amit a görög használ, az az erotikus szeretet.

Ezen fölül megkülömbözetetünk még kétféle szeretetet, az emberit is az istenit. Utóbbi örök és végtelen, a másik költőien véges halandóságunkból adódoan. Minnél több embert akarok szeretni, annál kevésbé tudom őket szeretni.

Ellenkező nemű, heteroszexuális emberek között a csak barátság nem jöhet létre az emberi hiúságból adódoan. Azok, akik szerint mégis létre jön, azok áltatják magukat, ami nem baj. Áltatásbó jön létre egészségesen a szerelem, nem úgy, ahogy azt a filmek diktálják.

Mindez nem azt jelenti, hogy minden nő és férfi közt csak szekszuális kapcsolat van. Ez az jelenti, hogy a feszülség attól még ott lesz köztetek, ha akarod, ha nem. Ez nem baj, de emmiatt nem lehet nő és férfi közt csak barátság.


Ha ismerkedni akarsz, akkor a sablonos Hogy vagy? kérdés és társaival kezdj el beszélgetni. Ha valami érdekeset mond, akkor kérdez rá bővebben, mintha érdekelne. Ha meg egy szavas válaszokat mondana, akkor hadd a francba.

2016. dec. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!