Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért érzem magam ennyire...

Miért érzem magam ennyire magányosnak az egyetemen (elte-btk)?

Figyelt kérdés
Igyekszem mindenkivel kedves lenni és nyitott, de valahogy nem sikerül normális kapcsolatokat kialakítanom. 1-2-3 emberrel nagyon jól kijövök (sőt, barátnak merném mondani), de nincs az a valódi baráti köröm. Tudom, hogy beszélgetnem kell emberekkel meg minden és ezzel nincs is gond, de valahogy mégis magányosnak érzem magam. Mit lehet tenni? Hol/hogy találhatok hasonszőrű egyéneket? 19/f

2016. dec. 6. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én hasamon van szőr. :P
2016. dec. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Pacsi! :D

20/L Elte-Btkról :D

2016. dec. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

utolsó (vagy második):

te is így érzel? írhatok privit?

2016. dec. 6. 23:59
 4/8 anonim ***** válasza:
11%

Nem feltétlenül érvényes ez a "tudom, hogy beszélgetnem KELL emberekkel" dolog. Én spec a minőségre törekszem, és nem arra, hogy 100 "barátom" legyen.

Magad is megemlítetted, hogy normális kapcsolatokat szeretnél kialakítani. Igazi hasonszőrű barátot kétlem, hogy sikerül nagyobb körökben találnod, mivel én eddig úgy tapasztaltam, hogy ott a közhely, a felszín és a közömbösség dominál.


Milyen szakra jársz?

Bölcsészeten, aki valóban egy bölcsész "entellektuel", az a saját világában él, és számára nem szükségszerű az, amit a többi ember nevez tevékenységnek. Ha minőségre vágysz, akkor ne félj megtenni az első lépést, amikor például a könyvtárban futsz össze egy ilyennel. 100 emberből 50 introvertált.


A szomorú hírem az, hogy a bölcsészkarra (ha nem említem meg az igazi bölcsészeket) a diákok többsége csak azért jelentkezett, mert más nem érdekli őket, sőt, azt sem tudják, mi érdekli őket, és a nehezebb szakokra nem képesek.

Szerintem könnyebb lenne egy olyan területen ismerkedned, ahová az emberek céllal jelentkeztek. Viszont tény, hogy az idősebbek körében hamarabb találsz értelmes társaságot.

2016. dec. 7. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze irj nyugodtan!:)
2016. dec. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
szintúgy 19/f csak Debrecen ÁJK-ról
2016. dec. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Nem csodálkozom, hogy ott magányosnak érzed magad, pont így érzek én is ott :D


23/L

2017. máj. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
utolsó: nincs kedved dumálni? :)
2017. máj. 16. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!