Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A barátnőm sátánista, én...

Freedom_975 kérdése:

A barátnőm sátánista, én vallásos keresztény. Félnem kéne tőle?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az egyik barátnőm, (padtársam is egyben) 13 éves, imádja a feketét, pentagramot rajzol néhány tankönyvébe, meg állandóan magát bátja. A bántás alatt azt értem, hogy azt mondja fel kéne égetni, felakasztani, meg ilyen borzasztó dolgokat sorol fel. Ilyenkor szoktam a szavába vágni, és azt mondani, hogy ne mondjon ilyet, mert gyönyörű lány, nagyon sokan szeretik, én is nagyon szeretem, de persze nem hallgat rám.



Eddig oké, nem volt különösebb gondom ezekkel.

De az utóbbi időben mindig fordított keresztet rajzol a csuklójára, és egyszer megkérdeztem tőle, hogy:

Én nagyon szeretem, de mivel én hiszek Istenben, imádom Istent, vallásos keresztény vagyok, félnem kéne e tőle, mivel ő sátánista? A keresztényeknek tartaniuk kéne az ilyen emberektől? Erre az volt a válasza, hogy nem tudja. Megkérdeztwm még egyszer. Féljek tőled? "Nem tudom."


Most ez igen vagy nem? Nagyon szeretemmint barát, de nem tudom, mennyire bízzak benne.

Megköszönném a válaszokat.

14/Lány



2016. dec. 9. 19:27
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
59%
Majd kinövi... és remélhetőleg te is.
2016. dec. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Köszi.

A félelmet növöm ki? Vagy mit?

Igzából olyan lánnyal barátkozik, aki gyűlöli a keresztényeket, és idősebb nálam, tehát én inkább tőle félek. Öngyilkossággal próbálkozik állandóan, vagdossa magát és amikor elmondtam az illetőnek, hogy én vallásos vagyok, engem ne vigyen a rosszba, de ettől függetlenül mindenkit szeretek, ő úgy nézett rám, mint ha fenyegetném. Azóta nem vagyok jóba vele. És kés van nála, meg ilyen. Igazából ez egyre félelmetesebb....

2016. dec. 9. 19:33
 3/28 anonim ***** válasza:
65%
Nem a félelmet, hanem a vallásosságot.
2016. dec. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Hát remélem megtér, és ő is vallásos lesz. Én mindig is keresztény leszek, hiszen otthon érzem magam az Isten házában.
2016. dec. 9. 19:47
 5/28 anonim ***** válasza:
66%

O csak ilyen feltunesi viszketes/tini hobort/qrvara meno vagyok mert tudok forditott keresztet rajzolni idoszakban van. Max par ev es kinovi.

Kiegeszitem az elso valaszat: remelhetoleg te is kinovod a vallasnak nevezett agymosast.

2016. dec. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Várj. Én mit növök ki? Kifejtenéd egy kicsit jobban?

A katolikus kereszténységet?

2016. dec. 9. 19:53
 7/28 anonim ***** válasza:
91%

Egy nem hívő számára a sátánizmus, a kereszténység vagy akár bármelyik másik vallás ugyanabba a kategóriába esik. Beszélgetsz a láthatatlan képzeletbeli barátoddal, csak épp másképp nevezed őket.


Ne kövezzetek meg! Érteni vélem, hogy miért lesznek az emberek vallásosak és nincs is gondom vele egészen addig amíg nem akar megtéríteni.

2016. dec. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Ezt nem igazán értem....
2016. dec. 9. 20:17
 9/28 anonim ***** válasza:
90%

Ezt nem igazán értem

Pedig 14 evesen mar kellene. Igen a keresztenyseget, vagyis inkabb az egesz vallast onmagaban.

Es alig vagy 14 de mar a baratnodet is teritened? Neked tetszene ha valaki abban remenykedne hogy te is valami szetas legy???

2016. dec. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Jól van na, nem balhét akarok, sajnálom. De ém azt tudom, hogy a keresztény ember boldogabb mint egy sátánista...számtalan okom van erre.
2016. dec. 9. 20:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!