Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy vennétek rá egy depresszi...

Hogy vennétek rá egy depressziós barátot hgy el kell mennie dolgozni?

Figyelt kérdés

A tyúk és a tojás esete áll fenn. Nem tud addig terápiára járni vagy gyógyszert iratni amíg nincs pénze, de addig úgy néz ki nem lesz munkája amíg ez el nem érkezik.


Már egy éve otthon ül és nem csinál semmit. Nagy álmok lennének, csak erő nincs hozzá, hogy azokat megvalósítsa, illetve az se nagyon tetszik neki, hogy esetleg olyan munkát kell vállalnia, ami nem tetszik neki. Nyilván ennél árnyaltabb a helyzet, de komolyan mivel motiválnátok egy ilyen embert?



2016. dec. 27. 18:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
de jó, hogy van hol laknia, van ki fizeti a rezsijét, kajáját...
2016. dec. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A családja se tudná fizetni a kezelését és ezt már én sem tudom magamra vállalni.
2016. dec. 27. 18:53
 3/17 anonim ***** válasza:
13%
barátnővel
2016. dec. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
26%
vagy pasival
2016. dec. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%
Hát engem, aki szintén depresszió miatt évekig voltam munkanélküli, azzal "motiváltak" (magyarul inkább rám ijesztettek), hogy kidobnak itthonról. Engem a szüleim tartottak el, gondolom a barátodat is eltartja valaki, rokon vagy élettárs, különben nem lenne miből élnie. Nem szép dolog, de ultimátumot kell neki adni, hogy ha adott héten/hónapon belül nem talál melót, mehet az utcára. Persze nem fog neki örülni (hidd el, én sem örültem), de néha kell egy pofon az élettől, ami kicsit kiránt az önsajnáltatásból és rávilágít a tényekre. Nyilván ő is tudja, hogy örökké nem lehet munkanélküli, csak fél szembenézni a tényekkel.
2016. dec. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
61%
Majd motiválja a behajtó.
2016. dec. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszi 4., de ez jelen esetben nem működik:S


Nagyon szedett-vedett a családja és semennyire nem figyelnek egymásra. Szentül hiszem, hogy azt hiszik otthon, hogy ő próbálkozik csak nincs állás a szakmájában vagy nem tudja eladni magát az illető, de hát szerintem az is baromi fura, hogy 1x sem kérdezték meg tőle, hogy hogyan is megy a dolog.


Ez az állapot úgymond kölcsönös, ő szívesen szabadulna otthonról és költözne el, csak arra a pontra nem sikerült eljutni, hogy ehhez munkát kell vállalni és spórolni kell.

2016. dec. 27. 19:06
 8/17 anonim ***** válasza:
68%

Pedig csak ez a megoldás, határidőt adni neki, hogy vagy dolgozik, vagy kib..szom mint macskát szarni.


Nálam is az volt, hogy sokáig húztam halasztottam az egyetemet, nem is dolgoztam, bár én legalább éreztem hogy marha nagy teher vagyok a szüleimnek. Aztán mikor éreztem hogy apadnak a források, a korábbi tartalékaim is, akkor nekiálltam dolgozni.

2016. dec. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
80%
Nem kell rögtön a nagy álmot űzni, életre szóló állást hajkurászni ilyen állapotban. menjen, csináljon valamit, amit tud. Akár szalagra is. Aztán akkor egyrészt érezni fog magában minimális hasznosságot, másrészt lesz némi pénze, ha nem is sok, harmadrészt emberek között lesz, ami még egy teljesen antiszoc ember hangulatára is jó hatással van. Aztán idővel lehet jobb munkát keresni, meg az álmokat űzni. A lényeg, hogy a gödörből mozduljon bármilyen irányba.
2016. dec. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
A depresszió azért egy összetett dolog, tünetek alapján lehet mondani hogy depressziós de igazából ez a tünetek súlyosságától függően sokféle állapotot jelölhet. Szélsőségesebb formában az sem érdekli az illetőt ha kidobják utcára. Aztán kérdéses depresszió mellett milyen más egyéb kórképek állnak fenn. Súlyos szorongásos kórképek képesek megbénítani az ember életét. Lehet valakinél működött az ultimátum, nagyon jó, én meg azt mondom ha szélsőségesebb esettel állunk szemben akkor a várt hatás ellenkezőjét fogja kiváltani. Ebben az esetben azt mondanám hogy amíg nincs pénze érdemes lenne TB támogott területileg illetékes helyen segítségért fordulni. Tud konzuáltálni pszichológussal, és a pszichiáter be tudja lőni a gyógyszereit, amiket egyébként párszáz forintért ki tud váltani recepttel. Átmenetileg megoldás lehet, he lesz pénze érdemes intenzívebb terápiákat is megpróbálni majd, de lehet a körzeti is beválik neki. Nekem is van ilyen ismerősöm, már fél éve dolgozik bár én sem egy napot jártattam a számat érte... Emberfüggő kinél milyen magatartás vezet eredményre.
2016. dec. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!