Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Fiú-lány barátság? Hogy...

Fiú-lány barátság? Hogy viselkedjek?

Figyelt kérdés

18-19 évesek vagyunk. Én lennék a lánybarát. Szóval a legjobb barátom egy fiú, akivel már hosszú évek óta barátok vagyunk, nem újkeletű ez. Hétvégente együtt szoktunk programot szervezni, persze nem kettesben, hanem valamelyikünk társaságával elmegyünk erre-arra, vagy elhív a meccsére, vagy csak úgy dumálunk ilyesmi. Többször aludtunk már egy ágyban (bulik után), soha nem volt semmi, soha nem nyomult egyikünk se, még részegen sem. Nem tartom rossz csávónak, ő sem tart engem csúnyának, egyszerűen nekem nem ez az ideálom, nem ilyen fiút képzelek el magam mellett, és ő is így van ezzel valahogy. Na most, mindkettőnknek volt már kapcsolata, és mindig kíváncsian, kedvesen álltunk a másik szerelméhez. Nekem a barátom soha nem hisztizett azon, hogy ez a srác nagyon jó barátom, simán tudtunk közös programokat is szervezni, volt amikor ők ketten is elmentek sörözni vagy ilyesmi. Az ő előző barátnőit is nagyon kedveltem, beszélgettünk ha ott voltak, táncoltunk, de mivel általában messze laktak, mi nem csináltunk külön csajos programokat :) Nekem most nincs barátom, neki pedig új barátnője van. Akihez én teljesen optimistán álltam hozzá, mindig mondtam, hogy hozza a társaságba, alig várom, hogy megismerjem. Nagyon szimpatikus csaj, és talán eddig őt kedveltem meg legjobban. A lány miután megismerkedtünk bejelölt FB-on, írt nekem, azóta kb napi szinten dumálunk, és én azt hittem, hogy jóban vagyunk :D Voltunk egyetemi nyíltnapon együtt, meg ilyesmik, meg tényleg sokat ír, sokat kérdez, de ez nem egyoldalú, engem is érdekel, hogy vele mi újság.

Szóval a legjobb barátom elhívott egy olyan buliba, ahova én elég régóta szeretnék menni, jönne ő, a barátnője, a tesója, meg még egy srác, és két lány. És alvóhely is intézve lenne abban a városban. De a barátnője megtiltotta, hogy én is menjek, mert ő féltékeny rám. Persze ezt nem mondta, a barátomnak kellett azt mondania, hogy mégse szeretné, hogy én is menjek, mert kettesben szeretnének lenni. Ezt elfogadtam, de kicsit rosszul esett, mert mondta utána, hogy igazából ő örülne, ha mennék, a barátnője nem. Mármint megértem, ha féltékeny és nem bír, de ha valakire féltékenyek vagyunk és nem kedveljük, akkor azzal nem barátkozunk, nem? Vagy ez csak nekem furcsa? Meg akkor miért tervez velem is programokat meg ilyesmi? Kicsit olyan naivnak érzem magam vele kapcsolatban vagy nem tudom :D Szóval a kérdés, hogy nekem mint a lánybarát, mennyire kellene lazítani a barátságon, ahhoz, hogy ne legyen kiakadva rám a barátnő? Soha nem voltam még ilyen helyzetben, a volt barátomnak nem voltak lánybarátai, csak egy, aki a legjobb barátjának a szerelme, és nekem is jó barátnőm, tehát ilyen szempontból soha nem zavart, ha elment érte a vonathoz pl, mikor a barátja dolgozott és nem tudott, mert ugyanígy a barátai is megtettek értem ilyen apróságokat, ha a barátom nem ért rá. De pl bulizni simán elmehetett nélkülem is, ebből nem csináltam problémát, ha nekem épp nem volt alkalmas. Vagy ha lány ismerőseivel beszélgetett ha összefutottak, az sem zavart. De konkrét lány jóbarátja nem volt, és nem tudom, hogy ott mit tűrtem volna, szóval segítsetek, szerintetek mi a határ? Mostanában nem beszélünk annyit a sráccal, ilyen hétvégi összeüléseket sem csinálunk.


2016. dec. 29. 08:32
 1/1 anonim ***** válasza:
Rengeteg ember úgy áll hozzá, hogy fiú-lány barátság ideiglenesen van, míg szerelem ki nem alakul, vagy a körülmények úgy nem hozzák, hogy egymásé legyenek. A volt párommal 4 évig voltam együtt és nem féltékenykedtem, ha fiú barátai voltak, ő viszont mindig a lány barátokra, pedig okot nem adtam. Végül ő csalt meg egyik gyerekkori barátjával -a sors fintora-, úgyhogy valamelyest érthető ha nem mindenki felhőtlenül áll ezekhez a dolgokhoz. Ezt ők kell megbeszéljék egymás között és eldöntsék, hogy hol a határ, de ilyen nemű elszigetelődést túlzásnak tartok.
2016. dec. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!