Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy lehet kezelni/felrángatni...

Hogy lehet kezelni/felrángatni valakit, aki panaszkodik, pedig semmi baj nincs?

Figyelt kérdés

Mondok két példát; egyik ismerősöm elvált, utána összejött valakivel, aki undok volt vele, szakítottak. Én 2 évvel rá ismertem meg, három évig voltunk nagyon jóban és minden nap 3 éven át felhívott, hogy erről meséljen vagy, ha találkoztunk, csak erről bírt mesélni. Finoman javasoltam neki a pszichológust (nem rossz szándékkal), azonnal véget vetett a barátságunknak, azóta nem hallottam felőle.


Egy másik ismerősömmel semmi nem történt, de eléggé sokat volt szomorú, rengeteget panaszkodott, nem is volt képes vidám dolgokról mesélni, plusz könnyen besértődött olyanokon, amin átlag ember nem sértődik (pl valaki körbekínálta a társaságot csokival, senki nem vett és az illető visszaszólt poénosan, "Több marad nekem" és felhívott az ismim, h milyen b.nkó már az az illető, hogy ilyet mond...). A notórius panaszkodásra, hogy milyen rossz most neki egyszer ingerültségemben elmondtam, van, aki éhezik, van akinek nincs fedél a feje felett, van akit vernek, van aki halálos beteg, szóval próbálja meglátni azt, hogy ő milyen szerencsés. Erre leteremtett, hogy ne példálózzakl rosszabb sorsú emberekkel utána megszüntette velem a kapcsolatot.


Félek én kezelem rosszul, sőt tuti én kezelem rosszul.


Szóval Nektek van olyan ismitek, aki folyton csak panaszkodik? Hogy kezelitek, hogy azért leszokjon a panaszkodásról vagy el tudja hagyni a szokását kicsit? Illetve volt, hogy ez vetett véget barátságnak nálatok?



2017. febr. 11. 13:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is van ilyen ismerősöm. Úgy kezelem, hogy elkerülöm, és ha nem muszáj, nem találkozom velük. Korábban próbáltam segíteni, de nem lehet, ezeknek semmi sem jó.
2017. febr. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajnos ők valamilyen szinten betegek. Ha nem ismerik fel, és nem tesznek ellene, te sem tudsz segíteni.

Én is ilyen voltam. Rájöttem és magamtól kimásztam ebből - hála Istennek.

2017. febr. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
Van ilyen és tudatosan kerülöm,mert ilyen embereknek tanácsolni nem lehet plusz leszívják az energiám.Energiavámpírok.A legjobb,hogy úgy tesznek,mintha az érdekelné,hogy vagyok,aztán a szokásos panaszáradat.A legjobb benne (átvitt értelemben),hogy tavaly váltam el,és "ezek"hívogattak,hogy vagyok...és a saját bajom mellé rám akarták pakolni az ő nyűgjeiket.Csak ezek az emberek nem képesek változtatni az életükön.Ha igen,akkor rövid időn belül elkövetik ugyanazt a hibát.Az egyiknek nem mindig vettem fel a telefont,illetve leráztam.A másik lekopott,mert már nincs érdeke felém.
2017. febr. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hmm.. nekem is van ilyen ismerősöm, de elég jó a kapcsolatunk, ezáltal ha már soknak érzem, akkor simán megmondom, hogy "befejezted? köszönöm". Eddig bevált.. próbálom a jó irányba terelgetni, egy kis optimizmust átadni, hátha segít. :) Nem szeretem én sem, ha leszívják az energiámat.. :D


24L

2017. febr. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Miért kéne felrángatni?


Aki panaszkodni akar, meg kell hallgatni türelmesen, meert arra van szüksége, hogy meghallgassák.

Ha törődsz vele meghallgatod, ha nem, akkot nem. Ennyi.


Aki nekem panaszkodik, azt vagy meghallgatom, ezredszer is, ha neki úgy jó, vagy megmondom, hogy most bocs, de csinálnom kell valamit, jöhet, segíthet. Ha jön, hallgatom tovább.


A barátságnak nekem inkább vethet véget, ha valaki nem törődik avval, hogy nekem mire lenne szükségem, viszonthallgatásra, vagy úgy példálózik, mint te tetted. Üres szólamokkal.

2017. febr. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!