Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan kezeljem ezt a mondhatn...

Hogyan kezeljem ezt a mondhatni "barátságot"?

Figyelt kérdés

Nos én barátkozok az osztályomban egy diákkal, de ő valahogyan a barátságot semmisnek veszi. Sokszor vannak olyan helyzetek, amikor viccet tud belőlem csinálni és ez nekem teljesen nem elfogadható... Például: Focizunk és azt mondogatja, hogy mit állsz ott, mint egy fadarab? Holott hátvédként csak annyi a feladata, hogy figyelljen a labdára és foglyon egy játékost, ha a helyzet adja. Sértő megjegyzéseket is mondogat nekem: [trágár megjegyzések] stb.. Gúnyolódni is szokott pl: Kapok egy 5-st ő meg 2db 5-st. És elkezd dicsekedni azzal. Fizikából kaptan egy 1-st ő meg 2-st pedig ő csalt .. Ő csak otthon játszik és amit órán hall, abból tanul, de én meg rááldozom az egész napomat és sokkal jobban tudja, mint én. Szóval érdekes a viselkedése és én ezen próbálok rajta változtatni. Számomra nem barát, de hogyan védekezzek? Mit tegyek? Mit mondjak? Személyiségjegyem: Védő

15/F



2017. febr. 24. 07:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Örülj az ilyen barátnak, sőt, szerezz még egy párat mellé.

Aztán ellenségre nem lesz szükséged!

2017. febr. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Reméljük, találsz igazi barátot majd, akivel jókat tudtok beszélgetni, jóban-rosszban együtt lenni.. Ezt a diákot pedig fogd fel úgy, hogy az ellenségtől tanulunk, erősít is. Ne vitatkozz vele, hanem hagyd, hogy mondja a hülyeségeit.

A fizikával meg foglalkozz, az nagyon jó dolog. Gamow Fizika könyve szuper - könyvtárból talán meg tudod szerezni.

[link]

Simonyi Károly a Fizika kultúrtörténete - ez is nagyon jó.

[link]

Ebből meg a feladatok megoldását tudod egyedül is megérteni: megpróbálod megoldani - majd megnézed hátul a megoldást. Nagyon segítő.

[link]

2017. febr. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt? Sehogy, mert ez nem barátság, házhoz mész a pofonért.

Nem kell védekezni, és nem kell mondani: figyelmen kívül kell hagyni, nem reagálni. Az idiótáknak, akik a közönségnek próbálnak szerepelni pl. az általad tapasztalt módon, a legkellemetlenebb élmény, mikor a hatás elmarad az áldozaton, az nem szól vissza, tehát neki nincs mire újabbat mondani, stb. Keres magának használhatóbb egyedet a piszkálásra.

2017. febr. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem vagytok azonos súlycsoport. Ő vastagon megél az órán hallottakból, neked tanulnod kell még a kettesért is. El kell fogadnod, hogy ő jobb képességekkel rendelkezik nálad. Az nem szép dolog, hogy ezzel visszaélve gúny tárgyává tesz téged, de a kamaszok evolúciós okokból már csak ilyenek.

Keress olyan barátot, aki mellett tudsz érvényesülni.

2017. febr. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!