Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ennyire kevés lenne a normális...

Ennyire kevés lenne a normális ember, van egyáltalán? (szerintem)

Figyelt kérdés
Én egy olyan típusú ember vagyok aki szereti megválogatni a barátait, mindig is olyan barátaim voltak akik tanultak, és igényesek voltak magukhoz. De az a helyzet hogy bármennyire is okosak voltak papíron a valóság sose ezt mutatta. Gondolok itt az udvariasságra, az igényes szóhasználatra, az előzékenységre, a kedvességre. Sose tudtam velük mélyrehatóan, egymást igazán megértve beszélni. Állandóan a csak a kur.va anyázás ment, a verekedés, hogy kinek van jobb autója, kinek szebb a csaja, szűz vagy e még, hányszor ba.sztál stb... Tudom hogy ez sokak számára normális, de akkor is kiborító, az emberiességünk ennyire elveszett? Velem van a baj? Túlságosan finom lelkű vagyok? Az igazat megvallva mindig is a lányokkal jöttem ki jobban sokkal normálisabban ellehet velük beszélgetni, anélkül hogy leszarozna vagy azt mondaná baz.dmeg, de sajnos lányokból is csak kevés van aki normális szerintem. Irjátok le a ti véleményeteket erről az egészről, én vagyok más, vagy tényleg egyre szarabb a világ?

2017. febr. 24. 12:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem se jönnek be az olyan emberek. Van amit nem lehet iskolában megtanulni.
2017. febr. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy normális. Az nagyon relatív... Ők meg rólad mondhatják hogy nem vagy normális. Pedig ez nem így van. Mindketten normális emberek vagytok. Csak ők ilyenek, te meg ilyen vagy. Neked a kultúrált társaság kell, nekik nem. Attól nem lesznek rossz emberek mert ezt csinálják. De ettől még lehetnek inteligensek, meg tanultak. Egyetemen meglepődnél hány olyan matek zseni van akik kegyetlenül tudnak bulizni. Hány olyan fizika szakos van akik rock zenére, fekete halálfejes pólóban részegen tombolnak. És sorolhatnám még... Attól még ők inteligens, okos emberek, de nekik ez a kikapcsolódás. Ők ilyenek a barátaik előtt. Neked nem ilyen emberekre van szükséged. Ezzel nincs is gond. Viszont okosnak tartod magad, egy okos ember meg nem szól le másokat, csak mert külömbek mint ő.


Ui:

-Lehet a házi orvosod, vagy a fogorvosod, szülinapi bulikon hulla részegre issza magát. Lehet hogy barátai előtt morbid vicveket mesélget. De attól még végzi a szakmáját, és jó abban amit csinál. El se hinnéd hogy a jogászok mennyire részegre tudják inni magukat. És azt se, hogy minden titkot elmondanak ha viccesnek találják. De ettől még jó emberek.

2017. febr. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezeket a mondatokat én is irhattam volna.

Társaságban a diplomás emberek is olyan trágár szavakat használnak(tisztelet a kivételnek),akkor mit lehet várni az olyan képességü emberektõl,akik nem tanultak.Vagyis javitom a gondolataimat, mert vannak emberek,akiknek nincs diplomájuk, és mégis kulturáltabban el lehet velük beszélgetni.

Azt hiszem,hogy a diplomához ma már nem szükséges a kulturált megjelenés.

2017. febr. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Társaságban a diplomás emberek is olyan trágár szavakat használnak(tisztelet a kivételnek)"


Az egyik legtrágárabb barátom a legérzékenyebb, legsegítőkészebb ember, akit ismerek. Az álcája pontosan az ilyen felszínes embereket szűri ki.

2017. febr. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem fog tetszeni a mondanivalóm, de szerintem túl felszínesen választod meg a barátaidat. Attól, hogy valakit tanítanak és képzett, még nem lesz automatikusan művelt és értelmes (sajnos).

Egyébként átérzem a szenvedésed, nagyon sokáig magányos voltam, és most végre van egy fix baráti köröm, akikkel ugyanolyan az érdeklődésünk. Kitartást, menni fog neked is! És ha lányokkal jössz ki, akkor barátkozz velük.

2017. febr. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező mintha csak a saját gondolataimat olvasnám. Abszolút egyet tudok érteni, én is sokat gondolkozom ezen. Nem tudom miért lett ennyire alpári és közönséges az emberek többsége. Mintha elvesztek volna az igazi értékek. Erkölcstelen, érzéketlen, buta és unalmas a társadalom. Nekem is alig van néhány barátom emiatt, pedig nyitott vagyok, meg mindenkihez normálisan állok hozzá... de ennek ellenére ők továbbra is csak hőzöngenek, és annyira unalmas már ez az állandó versengés hogy kb kinek nagyobb a pö...cse, a kivagyiság, ripacskodás, egymás oltogatása mert az olyan vicces....hányingerkeltő az egész... Én próbálok a hobbimba menekülni, meg azzal a kevés normális emberrel lenni akit ismerek, de sajnos vannak helyzetek amikor muszáj elviselni az ostobábbakat is nagyon nehéz tud lenni. Őszintén szólva szomorú vagyok.
2017. febr. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az építőjellegű kritikákat, sajnos valóban az a helyzet hogy gyakran hiszem azt hogy másoknál többet tudok, vagy hogy okosabb vagyok, ezt persze nem mutatom ki nyilvánosan, de belül sokszor így gondolkozom. Igazából ezen a hozzáállásomon kéne változtatni, csak nem tudom hogyan. Amit kiemelnék leginkább a mondanivalóim közül az a folytonos versengés, és a bizonyítás, ami a legundorítóbb szerintem is. (az előző válaszadónak.)
2017. febr. 24. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!