Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Csak szerintem furcsa az ha...

Csak szerintem furcsa az ha valaki neten keres barátokat/társat?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy úgy nem is lehet megismerni a valódi énjét, könnyebben hazudnak, mintha a szemedbe kellene mondaniuk a dolgokat. Akkor mégis miért keresnek ennyien neten?
2017. márc. 17. 06:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, hülyének néznének, ha becsengetnél, és társaságot keresnél...


Pedig valahogy kellene találni társaságot. :-(

2017. márc. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves #8-as! Nem haragszom :) De ebben azért nincs igazad. Valóban volt társkereső rovat a napilapokban, ahogy most is van. De ez sokkal kevésbé volt elterjedt mit az internetes ismerkedés. Mert ugye mennyivel egyszerűbb online üzenni valakinek aki azonnal és direktben megkapja az üzenetet, mint egy jeligés újsághírdetésre reagálni, nemde? A kettőt nem is lehet összehasonlítani.

#1 voltam, üdv mindenkinek.

2017. márc. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért, egy szórakozóhelyen, tánc és üvöltő zene közben, vagy a buszon utazva meg lehet ismerni valaki valódi énjét? Egy kapcsolat első lépése a találkozás, és tök mindegy, hogy az egy netes társkeresőn történik, vagy az utcán. A következő lépés az ismerkedés, ami egy hosszabb folyamat, és ami alatt még mindig nem lehet megismerni valaki valódi énjét, de már körvonalazódik.
2017. márc. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
élőben is ugyanúgy a szemedbe hazudnak rezzenéstelen arccal. szóval nem vagy vele előrébb.
2017. márc. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Sokan írták már, de leírom én is, nekem az a meglátásom, hogy a neten jóval őszintébbek az emberek, sőt, neten bőven mondanak olyat, amit a szemedbe nem mernének/akarnának. Biztonságban érzik magukat, úgy érzik nincs következménye a megnyilvánulásuknak, úgyhogy nem rendszerint nem fogják vissza magukat az emberek. Persze neten keresztül is lehet hazudni, de ha valaki valami csúnya vagy bizalmas dolgot titkol el előled, akkor az élőben is titokban tartja ugyanúgy, az ilyen banális netes hazugságok (mint pl. ha egy férfi nőnek adja ki magát) úgyis kiderülnek hamar, és értelme sincs.


Ráadásul nagyon jó terep az introvertáltabb embereknek illetve bizonyos fórumokon, ilyen-olyan csoportokban, közösségekben könnyen lehet találni olyat, akivel van azonos érdeklődési területetek és ez a való életben lehet sose derülne ki. Én összebarátkoztam neten egy csomó olyan emberrel, akivel könnyen lehet, hogy sosem beszéltem volna pl. az utcán vagy egy szórakozóhelyen.

2017. márc. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!