Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek ha nagyon magas...

Mit tegyek ha nagyon magas IQ-val nem tudok megfelelő barátokat találni?

Figyelt kérdés

Sajnos mindig csak felszínes barátságok jönnek össze, akikkel nem lehet bonyolultabb témákról mélyebben beszélgetni. De én meg utálom a small talk-ot és az operatív dolgokról való fecsegést.


Amúgy is nehezen bízok meg új emberekben, ráadásul meleg is vagyok.


Nagyon hiányozna valami lelki társféle, nem is feltétlenül párkapcsolat. Bromance.



2017. márc. 17. 21:12
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
68%

Hahaha...az EQ nulla tehát, ego többszörös az egészségeshez képest.

Szerintem néha jól idd le magad, hogy bután befogadjanak és felengedj a társaságban és talán az EQ is fejlődik valamit, az egód meg lezuhan a normálra remélhetőleg.

Szóval, emberré válhatsz a sznob, érzéketlen tahóból.

Igyál, igyál, mert ilyet ember biztosan nem fog kedvelni soha...hiszed vagy tapasztalod tovább vajon...

2017. márc. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
9%
Nekem alig magasabb az átlagnál az IQ-m (117), de már így is van, hogy elég arrogáns vagyok másokkal. Ezáltal egy kicsit (egyáltalán nem teljesen, mindössze kicsit) bele tudom képzelni magam abba, milyen lehet az olyan magas intelligenciával rendelkezőknek, mint Te. Ám ettől függetlenül nem mindenkivel vagyok arrogáns, és akikkel az vagyok, azokkal sem mindig. Ez egy rossz út, amit most választani készülsz... Egyetlen barát nem fogja elvenni, egy örökké unatkozó álmodozó magányát. (17/f,meleg)
2017. márc. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
85%

Átlagon feletti IQ-val rendelkezel, de átlagos IQ-val rendelkezőktől kérdezed meg, hogy mit tegyél, K.

Jó éjt.

2017. márc. 18. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%

Barátokat a szociális fóbiád miatt nem találsz elsősorban, nem pedig az iq-d miatt. Tény, hogy kapcsolatban van az iq mindenféle dologgal a mentális képességeinket illetően, de nem véletlen elterjedt definíciója napjainkig is az, hogy "amit az iq teszt mér". Lehetnek valakinek fantasztikus gondolatai és elképzelései átlagos iq-val is.

Nekem is 135+ az iq-m (felső 1%) és még meleg is vagyok, de mégis vannak barátaim. Ha nem találsz barátokat (és tényleg az a probléma, hogy nem vagytok intellektuálisan egy szinten), akkor valószínűleg rossz körökben mozogsz. Számomra az egyetem, a gyakorlatok és a munkahelyek jelentették azokat a helyeket elsősorban, ahol összeismerkedhettem értelmes és érdekes emberekkel. Ha te nem ilyen környezetben töltöd a mindennapjaidat, akkor bizony ki kell lépned a komfortzónádból, mert senki se fog házhoz menni, hogy had legyen a barátod.


21/F

2017. márc. 18. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
64%

ez tipikus homoszexuális attitűd, amit előadsz.

Nem az a problémád, hogy magasabb az IQ-d másokénál, hanem hogy túl nagy az egód.

Eddig akárhány meleget ismertem, mind odáig volt az IQ-jával, és kiválasztottnak érezte magát, miközben legtöbbjük sötét egyéniségtelen tucat gyerek volt a valóságban. Nem mondom, hogy te is ilyen vagy, nem ismerlek, de azért vegyél lejjebb a gőgből.


Tudod, normális esetben az emberek nem IQ szerint választanak barátokat, hanem közös érdeklődés, közös világnézet szerint, és az igaz barátságokat egymás elfogadása, tisztelete, szeretete alapozza meg.

ha nem lennél úgy eltelve az intelligenciáddal, rájönnél, hogy az csak egy üres keret, kapacitás, lehetőség arra, hogy a kevésbé intelligens, ám bölcsebb embertársaid gondolatait befogadd. Ha helyén tudnád kezelni, nem szerencsétlenné tenne az IQ-d, hanem szerencséssé, amiért nagy tárhely áll rendelkezésedre


Amúgy pedig akármilyen világnézetű is vagy, ajánlom figyelmedbe Szent Pál Szeretethimnuszát. Jó kis életre szóló értékrend fogalmazódik meg benne, akármelyik ember számára.

Kezdhetnéd ezzel a bölccsé válást.

2017. márc. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
100%

25: Akkor ezek szerint az internetezők 95%-a homoszexuális. :) Mert szerény internetezővel csak elvétve találkozok.

Szerintem a túlfejlett egó korunk betegsége. Ezért van olyan sok egyedülálló ember is. Mert a túlfejlett egóval rendelkezők az emberke többségét nem tartják a másikat érdemesnek hogy foglalkozzanak vele. Az alulfejlett egóval rendelkezőket meg fogyatékosként kezeli a társadalom - még az egészséges egóval rendelkezők is. Már az iskolában foglalkozni kellene a személyiségfejlesztéssel.

2017. márc. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
jav.: Mert a túlfejlett egóval rendelkezők nem tartják a másikat érdemesnek hogy foglalkozzanak vele.
2017. márc. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
42%

# 25/27 Időpont ma 07:55


Mert te aztán hatalmas bölcsességről teszel tanúbizonyságot a minimális személyes tapasztalataidból fakadó általánosítással.

2017. márc. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 dq ***** válasza:
75%
Tele van a gyakori magas iq-jú magányos huszonéves meleg férfiakkal.
2017. márc. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
69%

Nekem kb. 100 IQ-m lehet, de a különbség az köztünk, hogy én kihasználom az IQ-m, ránézésre te pedig nem.

Azt mondod szociális fóbiás vagy.

Aki kihasználná az intelligenciáját az tudná, hogy ez értelmetlen, felesleges és hülyeség, gondolkodna azon hogyan oldja meg a pánikrohamokat, és meg is oldaná.

Nehezen bízol meg új emberekben. Ha kihasználnád az IQ-d és gondolkodnál, tudnád, nem kell megbízni senkiben, anélkül is lehet barátságokat kialakítani.


Az egészséges egó fontos, de a gond az veled hogy az IQ-ra vered, amit ki sem tudsz használni.

2017. márc. 19. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!