Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek ha nagyon magas...

Mit tegyek ha nagyon magas IQ-val nem tudok megfelelő barátokat találni?

Figyelt kérdés

Sajnos mindig csak felszínes barátságok jönnek össze, akikkel nem lehet bonyolultabb témákról mélyebben beszélgetni. De én meg utálom a small talk-ot és az operatív dolgokról való fecsegést.


Amúgy is nehezen bízok meg új emberekben, ráadásul meleg is vagyok.


Nagyon hiányozna valami lelki társféle, nem is feltétlenül párkapcsolat. Bromance.



2017. márc. 17. 21:12
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

#28 válasz: Örülök hogy ezt válaszoltad (nem sértődtem meg). Valójában nem tudhatod hogy nekem mekkora tapasztalatom van. De rámutattál egy másik problémára: az élből személyeskedésre ami a sértett nagy egó reakciója (ezt olvastam legalábbis nálam okosabbaktól). Ha nem vesszük figyelembe a trollkodást (azt én is szoktam).

Néha biztosan nem kerülhető meg teljesen a személyeskedés.

A tapasztalataimról: Inkább az alacsonyabb egó csoportba sorolnám magam. Én ezt legalább felismertem. Még a pályafutásom elején - nagyon fiatalon - több lány utasított vissza mint amennyi nem. Kerestem hogy hol a hiba és hamar rájöttem hogy a hasonlóan alacsonyabb egóval rendelkező nőkkel kell kezdeni (ami nem egyenlő a lelki sérülttel - hanem csak nem voltak maguktól elszállva). Fordult a kocka és sikereim lettek - lett így több sikerem és két kapcsolatom is (ami nekem bőven elég mert amúgy nem vagyok kapcsolatfüggő). Megelőzve az ércelődést: az alacsonyabb egójú nők egyáltalán nem csúnyábbak a maguktól elszálltaknál. A különbség belül van. A fejükben.

A barátok és ismerősök közül is kiszórtam a túlfejlett egóval rendelkezőket. A munkámmal kapcsolatban az ügyfelek között is eszerint válogatok (technológiai szolgáltatások - mielőtt rosszra gondolnál). Sokkal kevesebb a problémám a korábbiakhoz viszonyítva. A vitatkozó áskálódó és áskálódó agresszív kismalacok száma lecsökkent és átvette ezek helyét az együttműködés és a hatékonyság. Ebben látom egyben a személyiségfejlesztés lényegét is (ami nem egyenlő az egóépítéssel). Itt és más fórumokon is is ha éppen nem trollkodok akkor próbálok normális párbeszédet folytatni.

2017. márc. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én egy 22 éves lány vagyok, Mensa tag, szintén nem hetero. Ha van kedved beszélgetni, írj. :)

2017. márc. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
39%

Milyen érdekes, hogy tele van a gyakori (a szokásos szociálisan életképtelen, világfájdalommal teli kis tinik helyett) kiemelkedően magas IQ-val rendelkező, egytől egyig homo személlyel.. mennyire érdekes..


Én meg am Gattyán György vagyok... vagy Csányi Sándor?

2017. márc. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
68%

Én is Mensás vagyok, 40+, nő, meleg. Ha gondolod, beszélgethetünk.

Ha gondolod, gyere fel a Mensa HungarIQa zárt Facebook csoporjába is, ott is jókat szoktunk baromkodni, trollkodni. Néha még értelmes beszélgetés is előfordul. ^_^


Ha írsz, légy szíves add meg majd a Mensás tagsági azonosítódat, hogy megnézhessem a tagi adatbázisban. (Én is megadom majd az enyémet is persze.)


Azzal meg ne foglalkozz, hogy itt miket hord össze a sok sötét átlagember. ;)


(A kedvencem az a paraszt volt, aki nem hitte el, hogy tényleg léteznek a Mensában melegek, LOL.)

2017. máj. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 dq ***** válasza:
Nekem alacsony az IQ-m, mégsem tudok barátokat találni. Szerintem nem ettől függ.
2017. máj. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
63%
Imádom, hogy mindenki megkérdőjelezi, hogy tényleg vannak-e magas iq-val rendelkező melegek a gyakorin. :D A kérdezőn kívül konkrétan 3, azaz három ember állította magáról, hogy meleg és mensa szintű az iq-ja. Az országban azért nagyságrendileg van 10.000 ember akire igaz ez a két dolog, ennyire elképzelhetetlen, hogy idetévedt ebből 3?
2017. máj. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:

36-ra:

És ha állította magáról, abból mi következik?

Semmi!

Nem tudod ellenőrizni, melyik hozzászólás fedi a valóságot és melyik mögött áll egy unatkozó 15 éves, aki épp szórakozni akar.

2017. máj. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
35%

Nekem is átlag feletti az iq-m, és nehezen is találok barátokat. Bevallom, néha feszélyez is egy beszélgetés, mert nem vagyok az adott illetővel azonos értelmi szinten.


Na, de... bármiféle szociális kapcsolat is két emberről szól. Így igyekszem alkalmazkodni. Azt nem várom el senkitől, hogy olyan intelligens legyen mint én, csak jöjjünk ki jól. Szerintem az fontosabb egy barátságban, meg alapból is, ahogyan a másikkal bánsz, mint az, hogy kinek mekkora az iq-ja. (Nyilván a primitív végletet kerülöm, de ezt egy "normális" intelligenciával bíró egyén is így kezeli.)


Mellesleg én sem vagyok hetero, ha már itt tartunk. Ugyanakkor én ezt elmondom másoknak. Csak magadnak nehezíted, ha nem önmagad adod. Nem kell világgá kürtölnöd, de kell az életünkbe olyan személy, aki előtt felvállalhatod magad! És hidd el, ez nem azon fog múlni, hogy a másiknak 110, vagy 165 az iq-ja!


27/F

2017. máj. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim válasza:

Szia. Mensa tag vagyok. Hetero. Bár a shemale-ek bejönnek... :) Nem zavar a nemi identitásod. Nekem vannak barátaim, de hiányoznak olyan emberek, akikkel magasabb szintű dolgokról lehet beszélgetni...

Írj, ha még aktuális, a barát keresés.

2018. ápr. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!