Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A barátnőm vagdossa magát,...

A barátnőm vagdossa magát, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egyszer a tágabb baráti körünkben észrevette valaki, hogy néhány karcolás az alkarján, és rákérdezett mik azok. (Akkor már nekem is feltűnt csak nem akartam társaságon belül erről beszélni)A barátnőm nem tudod mit felelni, majd kimentettem, és azt mondtam, hogy csak a nyuszija megkarmolta. Aztán mikor már csak négyszemközt voltunk elmondta hogy egyszer tényleg megvágta magát, de hogy nem túl mélyen... Azt is mondta hogy én ezt az egészet nem érthetem mert nem csináltam. Mellesleg mindent el szoktunk mondani a másiknak, de ezt nekem elsőre ugye nem mondta el, és nagyon megijedtem. Velem van a baj hogy nem akar velem beszélni, ennyire rossz barát lennék? Kérlek adjatok tanácsokat, hogy tudnék segíteni neki. Előre is nagyon köszönöm a válaszokat, és köszönöm annak aki elolvasta

2017. ápr. 8. 12:52
 1/9 anonim ***** válasza:
12%
Hagyd el....
2017. ápr. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ő a legjobb barátnőm, nem járunk:) de azért köszi
2017. ápr. 8. 13:28
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Csak hallgasd meg és légy vele, bármilyen nehéz/nehéz lesz neki. Ha meg komolyodna az ügy, vagy hosszabb ideje tart, akkor kérj helyette segítséget. Ha már magát is ráveszi, hogy segítséget kér, akkor már jobb úton halad, de akkor kezdődik majd a nehéz út és ilyenkor nem árt egy jó barát, aki támogatja.
2017. ápr. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon sokat jelent:)
2017. ápr. 8. 13:39
 5/9 anonim válasza:
Szia. Szerintem egyáltalán nem vagy rossz barát. Állj mellette, ülj le vele beszélni, hogy neked bármit elmondhat, ha szüksége van rád, akár mikor itt vagy neki. Ne ítélkezz felette, az nem segít, de ne is bátorítsd. Próbáld kideríteni, hogy miért csinálja/csinálta. (átérzem a barátnőd helyzetét, én is csináltam párszor, nem vagyok rá büszke. Én azért csináltam, mert nagyon rosszul voltam lelkileg, és annyira fájt a lelkem, hogy inkább okoztam magamnak fájdalmat, mert azt én irányítom, és jobban tudom kezelni.) Érthető, hogy megijedtél. Fontos, higy tudja, hogy ott vagy neki bármikor.
2017. ápr. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Rengeteget jelent számomra:)
2017. ápr. 8. 14:11
 7/9 anonim ***** válasza:
Beszélgess vele sokat, menjetek együtt helyekre (pl. suli után a plázába kirakatot nézni, vagy sétálgatni a városban, ücsörögni egy parkban, futni, stb.), ezzel egy kicsit kizökkented, plusz érzi, hogy figyelsz rá, törődsz vele. Az ilyenkor nagyon tud hiányozni.
2017. ápr. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, és a leírásod alapján remek barát és ember vagy :)
2017. ápr. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek:) tényleg nagyon hálás vagyok
2017. ápr. 8. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!