Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egészséges vagyok, ha egy...

Egészséges vagyok, ha egy ilyen élet a kényelmes nekem?

Figyelt kérdés

Van pár haverom, de igazából nem sokat beszélgetek velük. Sulis dolgokat megdumáljuk, meg együtt elmegyünk bulizni, de én általában csak hallgatom/olvasom, ahogy ők mesélnek egymásról egymásnak.

Én is tudnék mesélni magamról, sok minden történik velem, de nagyon-nagyon ritka amikor késztetést érzek arra, hogy ezt elmondjam valakinek.

Most például ismerkedem egy lánnyal, akivel legalább 1 randiig eljutok, ami már nagy szó. A haverjaim közül egy srácnak kb kétszer megemlítettem és úgymond nekem elég is volt ennyi, de mintha azt érezném, hogy el kell mondanom a többieknek, mert különben megharagszanak, hogy ezt sem meséltem el.

Sok ismerősöm van, aki azt gondolja, hogy nem kedvelem, csak mert nem mondok neki soha semmit magamról..


Nektek mi a véleményetek az ilyen emberekről?


17/F


2017. ápr. 8. 17:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Van egy ilyen barátom. Én vagyok az egyik legközelebbi barátja, de egyszerűen ő nem érzi fontosnak, hogy magáról meséljen. Csak akkor beszél, ha rákérdezek valamire. Őszinten megmondva eléggé idegesítő tud ez így lenni, mert olyan érzést kelt bennem, hogy nem bízik meg bennem, vagy egyáltalán nem is kedvel. Pedig tudom, hogy ez nem igaz. Az évek során azért már eléggé hozzászoktam, hogy ő ilyen. Ez van ezt kell elfogadni.
2017. ápr. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én személy szerint teljesen megértem az ilyet, introvertált vagy, nincs szükséged a bájcsevejre, hasonlókra...


Viszont az emberek általában, fiatalok meg pláne, egyáltalán bele sem gondolnak, hogy léteznek személyiségtípusok pl.

Ami alapján gondolkodnak ebből a szempontból, azok a tanult viselkedésminták leginkább (ami gyakran rossz, nem segíti előre őket szükségleteik kielégítésében), ami itt a rossz kommunikációból és a társadalmi elvárásokból-társadalomnak való megfelelési kényszerből áll kb.

De nem vagyok tudós a témában, úgyhogy ez egy nagyon kezdetleges vélemény :D

2017. ápr. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!