Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit kellene tennem ha az...

Mit kellene tennem ha az egyik barátom folyton ezt műveli?

Figyelt kérdés

Az egyik legjobb barátommal 2 éve ismerkedtünk meg. Nagyon szeretem, de ugyan ennyire van elegem is belőle. Szinte mindig azt szokta csinálni, hogy bármiről beszélgetünk, valahogy elkezd önmagáról beszélni és csak önutálatból fakadó dolgokat mond. Gyűlöli a kinézetét, benne minden ami csak lehet el van rontva. A teste, az arca, mindene ronda. Legalább is ő ezt gondolja. Nagyon sok mindenben tehetséges, de mindig lebecsüli magát. Neki semmi sem jó úgy, ahogy van, ami saját magát illeti. Ráadásul ha az ember próbálja meggyőzni az ellenkezőjéről, akkor kb. hisztérikus mód próbálja lenyomni a másik torkán, hogy már pedig ő tényleg úgy el van b*szva, ahogy csak lehet és különböző, szerinte ésszerű érvekkel rukkol elő, hogy bizonyítsa az "igazát". Nekem meg ebből már annyira elegem van. Az a baj, hogy én vagyok az egyedüli barátja kb., talán egy kicsit barátkozott még az én baráti körömmel, de azért nem olyan nagyon. És néha még előjön azzal, hogy ő régen már többször próbált öngyilkos lenni. Minden baja van, de semmin sem változtat, vagy 1-2 hét után abbahagy mindent és akkor folytatja hogy ő egy darab sz*r.

Mit kezdjek ezzel? Már mondtam neki, hogy ha így folytatja, le akarom majd zárni ezt a barátságot. De nem tudom, hogy ha én nem leszek neki, akkor ártani fog-e önmagának. Azt mondta, hogy már kinőtte ezt, de nem vagyok benne biztos. Viszont ha mellette maradok, mint barát, akkor az őrületbe fog kergetni. Szerintetek mit kellene tennem?


2017. ápr. 9. 22:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Pszichiáter!
2017. ápr. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 ~GekkóNiki~ ***** válasza:
Közöld vele, hogy kissé alulértékeli önmagát. Mondd el mennyi mindenben jó. Ha valami sikerül neki azt említsd neg, stb.
2017. ápr. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kedves 2. mindig megteszem, de mindig tiltakozik ellene.
2017. ápr. 10. 00:14
 4/7 ~GekkóNiki~ ***** válasza:
Ha tiltakozik egyszerűen tereld a szót.
2017. ápr. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ugyan azt csinálja olyankor,mint most én. Visszatér a problémához és folytatja.

Azért köszi a tanácsokat.

2017. ápr. 10. 11:27
 6/7 ~GekkóNiki~ ***** válasza:

Huh.

"Figyelj, Gizi. Nem akarlak megbántani, hiszen az egyik legjobb barátom vagy. De nagyon kritikus vagy önmagaddal. Már eléggé irritáló, hogy folyton szidod magadat. Tehetséges vagy, kedves, okos. Felejtsd el ezeket a baromságokat, nem vagy elrontva. Próbálj meg kicsit pozitívabb lenni, és egy jobb önképet kialakítani magadban."

Ennél jobbat nem nagyon tudok. ://

Vagy lehet, hogy valaki pl. a szülei kiskorában folyton szidták ezért ilyen, vagy osztálytársak. Esetleg erre is rákérdezhetsz.

2017. ápr. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ugyanez megtörtént velem is. Én voltam az önutálatban szenvedő fél. Évek óta depressziós voltam, az egyetlen barátnőm megunt, így nem maradt senkim. Majd egy lány az osztályomból elkezdett velem barátkozni, eleinte jó volt minden, de közben én folyamatosan süllyedtem. Igen, napi szinten bántottam magam, sokszor elbőgtem magam csak úgy, hajlamos voltam arra, hogy magamat szidjam, de hat tudod milyen, pont olyan voltam, mint a barátnőd. Az a lány végül ezért haragudott meg rám, és utál azóta is, mert én magamat utálom. Nem volt kellemes, sőt, borzalmas volt az az időszak, tönkre akartam magam tenni, ami sikerült is, mert egy hónappal utána egy betegség ütötte fel nálam a fejét. Sajnos nem lehet nagyon mit kezdeni vele, nem lehet emiatt gyerekem, folyton fáj a hasam, és hajlamossá tesz különböző daganatokra.


Mondd meg neki, találjatok ki valamit, segits neki, Menjen el pszichológushoz, de kérlek ne hagyd cserben, mert rossz vége is lehet. :(

2017. ápr. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!