Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tennétek a helyemben a...

Mit tennétek a helyemben a barátságot illetően?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, akit tizenéve ismerek, máshova jártunk egyetemre, másfelé dolgoztunk, de mindig tartottuk a kapcsolatot.

30-on túl vagyunk, nagyon megváltozott az életünk, mások a preferenciáink, mások a nézeteink, gondolataink. Néha amikor beszélek vele, terhesnek érzem hallgatni az ő gondjait, szavait.

Pl.: mi a férjemmel rengeteget dolgoztunk, babát várunk, nem nélkülözünk, az ő férje sajnos munkanélküli, nem élnek túl jól. Szoktam nekik vinni segítségül ezt azt, de úgy érzem a barátság már csak erre épül, és nem érzem jól magam ebben a kapcsolatban. Ha megkérdezi mi van velünk, elmondom óvatosan akkor is kapom a megjegyzést hogy "mert mi megtehetjük".

Amikor tudatosan elkezdem visszaszorítani vele a kommunikációt, rosszul érzem magam, olyan mintha cserbenhagynám. Összejárni nem tudunk, mert a férjek nagyon nem jönnek jól ki. Az én férjem sem elégedett a munkájával, de a másik állandóan a rendszert szidja mindenért. Az anyagi különbségek miatt sem tudunk eljárni közösen sehova, nem ülünk be soha egy sehova, nincsenek közös témáink.

Más is volt így hogy gyerekkori jó barátság szétment a különbségek miatt? :( Más jó barátnőm sajnos nincs a közelben, így nagyon sajnálnám, ha megszakadna a kapcsolat.


2017. ápr. 19. 10:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Irigy/ek, amin lehetne változtatniuk, már ha akarnak.

Te döntésed kikkel barátkozol, de van mikor jobb ha nincs egy "barátod" sem, nagy áldozat megszakítani velük a kapcsolatot, hónapokig utána egyedül lenni, de az élet később hoz újakat, csak akarni kell.

Magadat nézd elsősorban, ha bepiszkítja a gondolataidat, akkor az már rég nem barátság, és lehetséges hogy csak arra épül a kapcsolat, amit mondasz, még ha a részéről nem is tudatos, csak hozzászokott, hogy erről szólnak a kapcsolatok.

Tesóimék ilyenek, régi barátok, akiknek jobban megy, mindig mondják róluk a magukét. Viccesek. Valahol sajnálom, de ez van, nem az én gondom, s ne is a te gondod legyen! :)

2017. ápr. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Egy rokonom nekem is van, akik random módon kezdik el szidni a "barátjukat", amikor az autót/lakást vett.
2017. ápr. 19. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!