Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Fiú lány barátság, elveszik...

Fiú lány barátság, elveszik tőlem a "barátnőmet"mit tehetnék, miért vagyok ilyen érzelgős gyenge puhány semmirekellő?

Figyelt kérdés

A barátomnak ( lány ) még sosem volt pasija, pedig szép és kedves,okos, aranyos, csak nagyon visszahúzodó és félénk. Én vagyok az egyetlen barátja, szoros kapcsolatot ápolok vele,napi szinten találkozunk, suli után együtt vagyunk, deszkázunk, feljön a lakásomra, filmezünk, tanulunk. Minden szuperül ment, de elöző héten amikor megbeszéltük,hogy feljön hozzám és majd csinálunk valamit közösen, akkor elmondta,hogy neki randija lesz az este egy sràccal akivel már amúgy talàlkozgatott párszor. Nagyon rosszul esett, tudom,hogy nem a barátnőm, nem vagyok vele kapcsolatban, de nagyon bántott,hogy nem mondta el nekem,hogy randizgat most valakivel. Egyáltalán nem örülök a boldogságának, nem jár a sràccal, de ez csak időkérdése, lehet,hogy összejönnek. Úgy érzem,hogy "elvették" tőlem :( PEDIG ugyanúgy velem van a nap nagy részében, nem változott semmi... :( de egyszerűen utálom,hogy valaki leakar csapni rá.


Most akkor féltékeny lennék? Nem tudom mivan velem :( nem vagyok szerelmes bele, de nekem ő a legfontosabb!!! Már 11 éve ismerem és soha nem szeretném elveszíteni, nem akarom csökkenteni a találkozàsaink számát :(


Mit tegyek? Szószerint fizikai fájdalmat érzek, fàj a melkasom, összeszorul a torkom,ha tudom,hogy most azzal a bikával van. Elegem van, soha nem voltam még ilyen gyenge és nyomorult.


F/22


2017. ápr. 19. 12:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Enis jartam igy mar... Szerintem hagyd ezt az egeszet inkabb. Szenvedtem eveken at es elpazaroltam az idom...
2017. ápr. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Először is, elmondtad neki az érzéseidet? Mert nem úgy tűnik, mint aki színt vallott. Tudod, a lányok szeretik a határozott férfiakat, akik kimondják, hogy mit éreznek. Mit vársz tőle, ha fogalma sincs az érzéseidről? Másrészt sok nő hajlamos arra, hogyha valaki olyat szeret, akit nem kaphat meg (pl. te, mivel visszahúzódó, így az érzelmeiről nem fog beszélni neked), akkor másban fogja keresni mindazt. Elég szar logika, másban nem fogja megtalálni. Próbálj meg kitálalni, mielőtt nem késő :) Sok sikert!
2017. ápr. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem érzel valamit a lány iránt.
2017. ápr. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Nézd, az igazi barátság nem arról szól, hogy kisajátítod a másikat. Érthető, hogy félsz attól, hogy kevesebb időt fogtok együtt tölteni, de ez az élet rendje, felnőtt ember nem lehet nonstop összenőve a barátaival, hiszen mindenki a saját éltét építgeti, dolgozik, párkapcsolata lesz, családot alapít, esetleg elköltözik.. Ilyenkor ezek a kapcsolatok átalakulnak, más lesz a dinamikájuk, ami egy természetes folyamat, ettől még nem feltétlenül szűnik meg a barátság - mindig két félen múlik, mennyire tud a helyzethez alkalmazkodni.


Több hosszú (15 év, 10+ év), szoros barátságom van, viszont évek óta többezer kilométer választ el minket, így természetesen ritkult és átalakult a kapcsolattartás. Viszont ha valamelyikük felhív az éjszaka közepén egy komoly problémával, felülök az első gépre és megyek segíteni, fordítva is így van, mindenben számíthatunk egymásra, ami szerintem a barátság igazi lényege, nem pedig az állandó egymással lógás vagy közös programok. Ezek is kellenek természetesen, de nem ez a legfontosabb.


A leírásod alapján egész egyszerűen féltékeny vagy. Egy igaz barát örül a másik boldogságának akkor is, ha egy kicsit háttérbe szorul. Gondold át alaposan, mit érzel valójában a lány iránt, mert ebben a helyzetben nem igazán viselkedsz úgy, mint egy barát.

2017. ápr. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De hát azt sem tudom,hogy kezdjek neki..Nem mondhatom neki pont most, amikor lehet valakivel összejönne,hogy engem ez zavar :( Nagyon önző lennék, ha belerondítanék a "kapcsolatába". :( és még én sem tudom, hogy mit érzek iránta, csak rosszul vagyok már ;( nagyon nehéz így :( Vagy akkor szedjem összemagam és próbáljam elmondani mi a helyzet? És ha ezért veszítem el? :(
2017. ápr. 19. 12:41
 6/10 A kérdező kommentje:
A barátom még most is, lehet nem úgy fest, de eddig nem voltam féltékeny és nem éreztem így. :( Nem akarom kisajátítani sem.
2017. ápr. 19. 12:43
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

" és még én sem tudom, hogy mit érzek iránta, csak rosszul vagyok már"


Ideje önismeretet gyakorolni, de nagyon gyorsan. Érzel valamit, de nem tudod pontosan mit, miért, honnan ered, mi a valós oka.. Addig nem leszel rendben, amíg nem tanulod meg legalább saját magad. Először magadban tisztázd az érzéseid, majd utána cselekedj megfelelően.. Előtte nem hisztiznék neki, mert tényleg csak elriasztod magadtól azzal, ha féltékenykedsz a srácra és a helyzetre úgy, hogy közben magad sem tudod mit akarsz. Ez nagyon nem fair vele szemben, ha tényleg fontos neked, akkor most nagyon magadba szállsz és a mélyére ásol az érzéseidnek. Nem biztos, hogy könnyű lesz, de nagyon is szükséges.

2017. ápr. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi 7-es igazad van nagyon :(
2017. ápr. 19. 12:52
 9/10 anonim ***** válasza:

Régebben találkoztam itt egy kérdéssel, ami nagyon hasonlít a te problémádra (oké, ott szexszel is bonyolódott a dolog, de a lényegen nem változtat), belinkelem, hátha segít rávilágítani a dolgokra, tanulságos.. :)


https://www.gyakorikerdesek.hu/szexualitas__egyeb-kerdesek__..

2017. ápr. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem úgy tűnik, te fülig szerelmes vagy belé. (Vagy rosszabb esetben birtokolni akarod, ami kissé összeegyeztethetetlen egy valódi barátsággal.)

És/vagy önző vagy.

Ha valaki a barátom, akkor szívből örülök a boldogságának. Némi félelem persze normális (nem csak párkapcsolatkor, de pl akkor is, ha mondjuk új barátokra tesz szert...), de egyrészt ez inkább csak amolyan ártatlan féltés, másrészt meg egy valódi barátság nem szakad meg attól, hogy neki most lett valakije.

Valóban, kevesebb ideje lesz rád. De az életben semmi nem állandó, van, amikor több időnk van, van, amikor kevesebb. Ha meg dolgozni fog és gyerekei lesznek, akkor még kevesebb ideje lesz rád. De ez normál esetben nem szabadna, hogy a barátság rovására menjen. Nyilván mivel a barátja vagy, fog időt szakítani rád, csak fel kéne fognod, hogy nem csak belőled áll az élete.

2017. ápr. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!